Herb

Wieści z przedszkola w Domaszowicach

Integracja przedszkolna-szkolna

Dnia 31 stycznia 2012 r. do przedszkola w Domaszowicach zawitała klasa V Szkoły Podstawowej z Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego w Domaszowicach z przedstawieniem pt. „Pinokio”. Dzieci miały okazję przekonać się, że nawet niegrzeczny i niesforny Pinokio może „przemienić się” w dobrego i wrażliwego chłopca. Przedszkolaki po obejrzeniu teatrzyku były zafascynowane bohaterami. Dodatkowo dzieci na zajęciach plastycznych miały za zadanie namalowanie swojego ulubionego bohatera ze spektaklu „Pinokio”.

Dyrektor, pracownicy oraz dzieci z Publicznego Przedszkola w Domaszowicach składają serdeczne podziękowania dla Dyrekcji ZGS oraz dla pani Elżbiety Wojtowicz za możliwość obejrzenia spektaklu oraz  integrację dzieci szkolnych z przedszkolakami.

***

Bal karnawałowy

W dniu 09 lutego 2012 r. w Publicznym Przedszkolu w Domaszowicach odbył się bal karnawałowy. Dzieci w pięknych karnawałowych strojach wspólnie z rodzicami i nauczycielami bawiły się i tańczyły razem z klaunem, który był wodzirejem i wymyślał różne zabawy oraz konkursy. Największą furorę zrobiły tańce „Kaczuchy”, „Krakowiak” oraz „Makarena”, które dzieci wykonały wspólnie z rodzicami.

***

Walentynki

Dzień Świętego Walentego w przedszkolu można poświęcić nie tylko miłości, ale uczuciom w ogóle. Pozytywne uczucia, jakimi dzieci obdarzają się nawzajem, to przyjaźń i radość z faktu przebywania ze sobą. Dzień 14 lutego 2012 również w przedszkolu w Domaszowicach był wyjątkowym dniem. Wszystkie dzieci zgromadziły się w jednej sali, aby wziąć udział w zabawach i konkursach walentynkowych. Przedszkolaki świetnie się bawiły wspólnie tańcząc w rytm wesołych i skocznych piosenek. 

Przedszkole w Domaszowicach - Walentynki.jpeg

Każde dziecko przygotowało kolorowe laurki, które zostały podarowane najbliższym. Na zakończenie tego miłego dnia opiewającego w serdeczne uczucia dzieci otrzymały od Pani Dyrektor w podziękowaniu za liczne walentynki lizaki, oczywiście w kształcie serca.

***

Zima, zima, zima, pada, pada śnieg

W środę, 15 lutego br. przedszkolaki wraz z opiekunami wybrały się na plac przedszkolny, aby ulepić bałwana. W związku z tym, że pogoda wreszcie dopisała i było mnóstwo puszystego śniegu, dzieci z wielkim entuzjazmem robiły orły, lepiły bałwany oraz kule śniegowe.

Przedszkole w Domaszowicach - Zima, zima, zima, pada, pada śnieg....jpeg

Po skończonej zabawie przedszkolaki wróciły do przedszkola na obiad, który smakował im wyjątkowo dobrze po wyczerpujących zabawach na śniegu.

                                                                                                          Joanna Sterczewska

×

×

Przejdź do góry