Herb

Wieści z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Strzelcach

Święto pluszowego misia

25 listopada 2011 roku w Oddziale Przedszkolnym w Strzelcach  obchodzony był  Światowy Dzień Pluszowego Misia. Od dawna wiadomo, że  Misie pozostają ulubioną zabawką.  Wszystkie  dzieci najbardziej chcą je przytulać, powierzają im swoje najskrytsze tajemnice i są ich najlepszymi przyjaciółmi.  Dlatego z okazji Dnia Pluszowego Misia zorganizowano wiele atrakcji dla dzieci  i ich pluszowych misiów. Dzieci bawiły się ze swoimi misiami przy muzyce. Rozwiązywały zagadki dotyczące ulubionych bohaterów, brały udział w zmaganiach konkursowych.

pluszaki1.jpeg

pluszaki2.jpeg

Nie zabrakło zabawy „Wyjadanie miodku”, a cała grupa wzięła udział w zabawie pt. „Rysuję misia”.  Były również wybory największego i najmniejszego misia. W tym szczególnym dniu  zaśpiewano i bawiono się przy  piosence „Pokochaj Pluszowego Misia”.Na zakończenie obchodów tego święta w sali przedszkola została zorganizowana wystawa pt. „Pluszowy Miś”. Panowała miła i wesoła atmosfera.

                                                                                                    Katarzyna Chrzanowska

***

Andrzejki

Na terenie Oddziału Przedszkolnego w Strzelcach zostały zorganizowane Andrzejki.Na tę okoliczność przygotowane zostały dekoracje sali oraz wiele bardzo ciekawych, śmiesznych a także pouczających zabaw i konkursów. Była to dobra okazja do nawiązywania bliższych kontaktów z rodzicami. Cała  uroczystość miała charakter wspólnej zabawy dzieci i rodziców. Celem tego spotkania było: rozbudzenie i ukierunkowanie aktywności rodziców, zaprezentowanie różnych zabaw i wróżb andrzejkowych a także  wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną.

andrzej1.jpeg

andrzej2.jpeg

Nie obyło się oczywiście bez tradycyjnego lania wosku przez dziurkę od klucza. Dzieci z entuzjazmem zgadywały co zostało odlane z wosku. Każdy miał inny pomysł na temat kształtu wosku, ale wszystkie zostały zaakceptowane. Każdy przedszkolak  i  rodzic wrzucał także grosik do miski z wodą.  W dobrym nastroju i miłym gronie dzieci poznały tradycyjne andrzejkowe wróżby i obyczaje.

Katarzyna Chrzanowska

***

Mikołajki

Zgodnie z wieloletnią tradycją  Szkoły i Oddziału Przedszkolnego w Strzelcach  6 grudnia 2011 roku  z okazji „Mikołajek” dla dzieci została przygotowana inscenizacja pt. „W poszukiwaniu Mikołaja”.  Święty Mikołaj odwiedził chyba wszystkie przedszkola  na całym świecie. Był również w Strzelcach.

mikolaj1.jpeg

mikolaj2.jpeg

Bawił się z dziećmi, zostawiał  swoje ślady i zagadki dla dzieci. Przyniósł ogromny worek  prezentów dla każdego malucha. Miły gość nauczył się z dziećmi nowych wierszy i piosenek o sobie.  Był to jeszcze jeden pełen wrażeń dzień w przedszkolu. Oby było ich jak najwięcej, gdyż rozjaśniają uśmiechem dziecięce buzie i rozpalają iskiereczki w ich oczach.

                                                                               Katarzyna Chrzanowska

×

×

Przejdź do góry