Herb

Wieści ze Szkoły Podstawowej w Polkowskiem

Wigilia

W czwartek 22 grudnia 2011 roku, w Szkole Podstawowej w Polkowskiem odbyła się uroczystość Wigilii Bożego Narodzenia.Z tej okazji uczniowie pod okiem swoich wychowawców przygotowali montaż słowno-muzyczny o tematyce bożonarodzeniowej.Kulminacyjnym punktem uroczystości było łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń.

Wiesci ze SP w Polkowskiem - Wigilia.jpeg

Szkoła Polkowskie - opłatek.jpeg

Były również ciepłe słowa od pani dyrektor - Elżbiety Idzi, która życzyła wszystkim zebranym zdrowych, spokojnych Świąt, pomyślności i spełnienia marzeń, dodatkowo uczniom - bogatych prezentów pod choinką. Całemu spotkaniu towarzyszył świąteczny nastrój pełen wzruszeń.

Lidia Brus

***

Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki

Dnia 13 stycznia 2012 r. w szkole w Polkowskiem odbyła się uroczystość pasowania pierwszaków na czytelników biblioteki. Starsi koledzy i koleżanki z kl. II i III pod okiem opiekunki, pani Mirosławy Mentek przygotowali inscenizację, której celem było przedstawienie: jaką rolę  w naszym życiu odgrywają książki. Przyszli czytelnicy odgadywali zagadki o bohaterach książek oraz odczytywali prośby książek dotyczące ich poszanowania.

Pasowanie na czytelnika.jpeg

Wieści ze SP w Polkowskiem - pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki.jpeg

Potem złożyli przyrzeczenie, a następnie odbył się akt pasowania „dużą książką”. Na pamiątkę otrzymali dyplomy. Po uroczystości odbyła się lekcja biblioteczna, podczas której poznali organizację, regulamin i zbiory biblioteczne. Mogli już wypożyczyć swoje pierwsze książki. Mamy nadzieję, że będą wiernymi czytelnikami naszej biblioteki.

Mirosława Mentek

×

×

Przejdź do góry