Herb

Wieści ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach

Zabawa andrzejkowa

Dnia 22 listopada 2011 roku w Szkole Podstawowej w Strzelcach odbyła się dyskoteka. Zabawie towarzyszyły wróżby andrzejkowe zainicjowane przez Samorząd Szkolny. Dzień był pełen atrakcji i niespodzianek. Dzieci były rozbawione i ciekawe, co czeka je w najbliższej przyszłości, np. czy spotka je miła niespodzianka, czy wybiorą się w podróż, czy dostaną prezent. Wszystkie wróżby dawały dzieciom dużo radości. Czas upływał w miłej atmosferze przy muzyce, która porywała do tańca. Uczniowie wspaniale bawili się w grupach i indywidualnie.

                                                                                                  Małgorzata Wojnowska

***

Jasełka

Każdego roku chrześcijanie przeżywają Święta Narodzenia Pańskiego. Jest to czas, w którym na nowo rodzi się Bóg w człowieku. Blask choinki, śpiewanie kolęd, składanie życzeń, uczestniczenie w liturgii oraz obrzędy sprawiają ludziom wiele radości.

Przedsmak Świąt Bożego Narodzenia poczuli uczniowie Szkoły Podstawowej w Strzelcach dnia 22 grudnia 2011 roku. Tego dnia odbyła się uroczystość, w której uczestniczyli uczniowie, rodzice oraz pracownicy szkoły. Dyrektor – W. Krzempek powitał zebranych i złożył wszystkim świąteczne życzenia. Potem uczniowie klas I-IV na tle betlejemskiej szopki wystawili jasełka. Mali aktorzy wspólnie z rodzicami przygotowali stroje i rekwizyty. Z wielkim zaangażowaniem przekazywali wieść o narodzeniu Jezusa. W trakcie przedstawienia dzieci śpiewały kolędy, a nad całością czuwały M. Wojnowska i J. Łukasiewicz. Następnie ks. proboszcz Andrzej Paliszek-Saładyga podkreślił wagę tych Świąt i zaprosił wszystkich do wspólnego dzielenia się opłatkiem i złożenia sobie nawzajem życzeń.

Trzy tygodnie później uczniowie zaprezentowali jasełka w kościele parafialnym w Strzelcach. Ksiądz proboszcz A. Paliszek-Saładyga podziękował dzieciom i nauczycielom za przedstawienie, a strzelczanie wyrazili swoje zadowolenie, nagradzając uczniów mocnymi brawami.

Jolanta Łukasiewicz

***

Zabawa choinkowa

Czas karnawału to czas zabaw szkolnych. Dzieci z radością czekają na ten dzień. Niektóre przychodzą przebrane w piękne stroje, a inne ubrane według własnego gustu. Nikt do niczego nie jest zmuszany. Ważne, aby każdy dobrze  się czuł podczas wspólnej zabawy. Wcześniej na zajęciach z uczniami zostały przygotowane elementy do wystroju sali. Rodzice pomagający przy zabawie przychodzą wcześniej, aby nakryć stoły obrusami i rozstawić przygotowane jedzenie. Często jest to ciasto upieczone przez mamy, ale także są to paluszki, owoce, słodycze oraz napoje. Zabawę dyskotekową umilili oraz zapewnili oprawę muzyczną chłopcy z klasy czwartej. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w różnych zabawach i konkursach. W trakcie imprezy wybrano najładniejsze stroje karnawałowe. Bal dla dzieci to zawsze udana zabawa, uświetniona tańcami, konkursami i nagrodami.

M. Wojnowska

***

Konkurs kolęd

Dnia 12 stycznia 2012 roku w Szkole Podstawowej w Strzelcach odbył się konkurs na najpiękniej zaśpiewaną kolędę zorganizowany przez samorząd szkolny. Wzięli w nim udział chłopcy i dziewczęta z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-IV. Konkurs rozpoczął się od wspólnego zaśpiewania kilku kolęd. Dzieci prezentowały kolędy w formie wokalnej. Występy były oceniane przez jury w składzie: M. Wojnowska, J. Łukasiewicz, K. Chrzanowska i ksiądz A. Paliszek-Saładyga. Wyniki konkursu: I miejsce – Dawid Sapieja – oddział przedszkolny, II miejsce – Paulina Bodzioch – kl. IV, III miejsce – Oliwia Czochór – kl. I i Emilia Kurek – kl. II. Wyróżniona została również Milena Burban z oddziału przedszkolnego. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki.

M. Wojnowska

***                                                                                                             

Dzień Babci i Dziadka

Świat bez babci i dziadka byłby uboższy. To oni budują relacje rodzinne i dzielą się swoimi doświadczeniami. Natomiast wnukowie uczą ich obsługi komputera lub telefonu. Dziadkowie są dla rodziny prawdziwym skarbem.

Dnia 13 stycznia 2012 roku w Szkole Podstawowej w Strzelcach pod hasłem „Kochamy Was Babciu i Dziadku” odbyła się uroczystość z okazji Ich Święta. Dyrektor szkoły – Władysław Krzempek przywitał zaproszonych gości i społeczność szkolną. Następnie uczniowie, pod kierunkiem K. Chrzanowskiej, M. Wojnowskiej i J. Łukasiewicz, deklamowali wiersze, śpiewali piosenki, przedstawili scenkę z życia dziadka oraz wystawili jasełka. Najstarsze pokolenie przy herbacie i kawie oraz przygotowanych słodkościach przez mamy uczniów z zainteresowaniem oglądało montaż słowno-muzyczny. Spotkanie było okazją do wspólnej rozmowy oraz dumy ze swoich wnucząt.

Jolanta Łukasiewicz

×

×

Przejdź do góry