Herb

WIEŚCI Z ZESPOŁU GIMNAZJALNO-SZKOLNEGO W DOMASZOWICACH

Nasza pasja … wędkowanie

Dzień Dziecka z wędką 01.06.2014

Młodzież ze szkółki wędkarskiej IKRA Domaszowice brała udział w zawodach zorganizowanych z okazji dnia dziecka przez klub wędkarski Gobio Namysłów. Naszą szkółkę reprezentowali: Zosia Kulesa, Franek Kulesa oraz Filip Bodzioch. Zawody odbyły się w Namysłowie na stawie „pod grzybkiem”. Zawodnicy IKRY złowili przy dopingu rodziców i instruktora szkółki kilka fajnych rybek. Uplasowaliśmy się w pierwszej dziesiątce a dokładniej: Zosia 6 miejsce, Franek 7 miejsce i Filip 8 miejsce. Nagrody jakie zdobyli to krzesełko wędkarskie, siatka na ryby oraz portfel na przypony.

Ogólnopolskie zawody młodzieży w wędkarstwie rzutowym „Pierwszy krok” - Władysławowo 07.06.2014

Młodzież z Ikry Domaszowice wystartowała w prestiżowych ogólnopolskich zawodach rzutowych „Pierwszy Krok”. Zawody przeprowadził Okręg PZW Gdańsk, a odbyły się w fantastycznym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo. Reprezentantami  naszej szkółki byli: Filip Bodzioch, który zajął 9 miejsce oraz Zuzia Kulesa zajmując 3 miejsce. Nasi zawodnicy uczestniczyli w zawodach dzięki wsparciu trenera sekcji sportowej „Gozdawa Team” Trzebnica, za co serdecznie dziękujemy. Młodzież mile spędziła czas brodząc w Bałtyku oraz zwiedzając lokalne atrakcje m.in. krzywy dom.

Wycieczka po ziemi Gnieźnieńskiej w ramach XXI Turnieju Młodzieży Wędkarskiej

Tradycyjnym podsumowaniem tegorocznego turnieju młodzieży wędkarskiej była wycieczka dla zawodników w nim uczestniczących. Szkółka Ikra zasilała szeregi okręgu licznie uczestnicząc w wielu zawodach w tym turnieju młodzieży wędkarskiej. Turniej składał się z 4 konkurencji rozłożonych w czasie. Pierwszą konkurencją był test wiedzy Gogolin następnie zawody rzutowe 3-bój spinningowy i test sprawnościowy- rzut piłeczką do celu Grodków oraz zawody spławikowe kanał Ulgi Opole. W turnieju reprezentowali IKRĘ : Ola Witoś, Natalia Wietecha, Paweł Strugacz, Kamil Niezgoda, Patryk Nowicki,Filip Bodzioch, Marin Nowak, Żaklina Nowak, Kamil Sapieja, Damian Guzek, Szymon Sobas oraz Kacper Witoś. Niestety część zawodników nie uczestniczyła we wszystkich konkurencjach i z tego powodu straciło punkty, tym samym tracąc możliwość uczestnictwa w wycieczce (organizowanej przez okręg Opole oraz opolską komisję d/s młodzieży) do Gniezna. W wycieczce wzięło udział 4 najaktywniejszych zawodników Natalia Wietecha, Ola Witoś, Kamil Sapieja oraz Szymon Sobas. W tym samym czasie Zuzia Kulesa i Filip Bodzioch uczestniczyli w ogólnopolskich zawodach w Gdańsku, więc nie mogli wziąć udziału w wycieczce. Z całego województwa wyjechało  ok. 60 dzieci wraz z opiekunami. Podsumowanie  turnieju odbyło się w ośrodku w czasie spotkania gdzie ku zaskoczeniu zawodników wywoływane były poszczególne osoby: Zuzia zajęła 3 miejsce w kategorii do lat 14, Ola Witoś zajęła 3 miejsce w kategorii do lat 12, Szymon Sobas zajął 6 miejsce w kategorii do lat 16. Wszyscy wyróżnieni zawodnicy otrzymali puchary i dyplomy. Miejsca zajęte przez naszych zawodników, to zwycięstwo wywalczone w całym województwie. Dla wielu z nich to ogromny sukces wypracowany podczas ciężkiej pracy na treningach. Takie inicjatywy jak nagradzanie zawodników choćby wycieczką, motywuje do aktywnej pracy. Wycieczka to świetny czas integracji i poznawania nowych miejsc naszej ojczyzny m.in. osady w Biskupinie  oraz bazylikę w Licheniu. Nocne szaleństwa z pastą do zębów zapamiętane będą na długi czas, a uśmiech jaki powstaje na wspomnienie tych chwil maluje się sam na twarzach.

Pokaz wędkarstwa rzutowego dla Lokalnej Grupy Rybackiej Opolszczyzna podczas Dnia Pstrąga w Ozimku 21.06.2014

Po raz pierwszy młodzież szkółki Ikra przy ZSG w Domaszowicach uczestniczyła w pokazie wędkarstwa rzutowego. Od kilku lat pokazy tego typu są prezentowane podczas różnych  imprez promujących spożywanie ryb i zdrowego stylu życia. Tegoroczne obchody Dnia Pstrąga odbyły się podczas obchodów dni Ozimka na wyspie Rehdanz'a.  Twórcami pokazu byli zawodnicy szkółki wędkarskiej IKRA  Domaszowice w składzie: Ola Witoś, Natalia Wietecha, Kamila Ryś, Partyk Nowicki, Kamil Niezgoda oraz instruktor szkółki Anna Kulesa. Degustacja pstrąga podczas konkursu kulinarnego „pstrąg w ozimskich odsłonach” oraz wiele atrakcji, jakie miały miejsce tego dnia na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów. To był ciekawy i radosny dzień, obfitujący w nagrody i gadżety jakie uczestnicy otrzymali od Lokalnej Grupy Rybackiej w podziękowaniu za  wspólną  pracę.   

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich Gdańsk 20-22.06.2014

To pierwsza z 3 olimpiad w której uczestniczyć będzie nasza zawodniczka IKRY Zuzia Kulesa. Kolejne w lipcu w Warszawie oraz w sierpniu we Wrocławiu. Dzięki ponownemu wsparciu i sfinansowaniu w całości kosztów nasza zawodniczka walczy 3 dni w 4 konkurencjach tj. test wiedzy, test sprawnościowy, zawody spławikowe, zawody rzutowe. Podsumowanie wszystkich tych konkurencji wyłoni zwycięzców z całej Polski. Każda kolejna olimpiada odbywa się na takich samych zasadach.

Ogólnopolskie zawody drużynowe Siewierz 28.06.2014

Dzięki wsparciu zaprzyjaźnionej sekcji sportowej Gozdawa Team z zawodach okręgu katowickiego uczestniczyć będą także i nasi zawodnicy szkółki wędkarskiej Ikra szkoły ZSG Domaszowice Zuzia Kulesa oraz Filip Bodzioch. Wyniki przedstawimy po wakacjach ;-), a tymczasem życzmy zawodnikom sukcesów.

Zbliżają się wakacje i z tej okazji dziękuję mojej młodzieży za cały rok wspólnej pracy,

 sukcesów i radości z pasji jaką razem dzielimy.

Życzę wszystkim uczestnikom szkółki wędkarskiej IKRA bezpiecznego i pogodnego  czasu

 oraz tradycyjnie duuużych ryb ;-)

Anna Kulesa 

 

I Turniej Gier Planszowych- Warcabowy o  Puchar Wójta  Zenona Kotarskiego

6 czerwca podczas obchodów szkolnych  z okazji dnia dziecka na świetlicy szkolnej odbył się po raz pierwszy turniej gier planszowych. Tegoroczne zmagania dotyczyły gry planszowej w warcaby. Dużo wcześniej uczniowie wraz z organizatorką Anną Kulesą z pomocą  Eweliny Sobas przygotowywali plansze i pionki do gry. Można rzec, że turniej był „Eko” ponieważ wykorzystane do pracy materiały to tektura i korki plastikowe. Końcowy efekt rozłożonych  plansz  wyglądał imponująco. W turnieju udział wzięło 26 zawodników szkoły podstawowej i gimnazjum z których  troje  walczyło  o najwyższe miejsca. Najlepsza okazała się być uczennica kl.V  Klaudia Nowak, drugie miejsce zdobył Michał Wierzbicki kl.V,  a kolejne Sebastian Konstanciuk kl. II PG. Zwyciężczyni otrzymała ogromny puchar ufundowany przez Wójta Gminy Domaszowice - Zenona Kotarskiego, który zadbał też o nagrody  dla pozostałych zwycięzców, za które serdecznie dziękujemy.

Anna Kulesa 

XIX Corrida Ortograficzna w ZGS w Domaszowicach

„Byki”, czyli błędy w zeszytach szkolnych, to z pewnością nie powód do dumy, dlatego warto podjąć wyzwanie i stawić im czoła. Uczniowie Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego w Domaszowicach po raz kolejny zmierzyli się z ortografią, odważnie „chwytając byki za rogi” i udowadniając, że nie są im obce zasady poprawnej pisowni.

Podczas XIX Corridy Ortograficznej, która odbyła się 06.06.2014 r., dwanaścioro półfinalistów dzielnie walczyło o tytuł mistrza. Musieli oni wykazać się znajomością znaczeń podanych wyrazów, homofonów oraz reguł ortograficznych. Zadania konkursowe nie należały do łatwych, ale uczestnicy „Corridy” świetnie sobie poradzili. Trzy najwyższe miejsca w konkursie przypadły gimnazjalistom. Tytuł Mistrza Ortografii wywalczyła w tym roku Wiktoria Wronka z klasy IIa, I Wicemistrzem została uczennica klasy IIb, Patrycja Wojnarowska, a II Wicemistrzem uczeń klasy IIIb Damian Poprawa. Tytuł I i II Asystenta Mistrza Ortografii otrzymali kolejno Paweł Bednarczuk z kl. VIa i Kamila Bodzioch z kl Va. 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w jubileuszowej XX Corridzie Ortograficznej, która odbędzie się już za rok.

Ewa Wojtowicz

Konkurs piosenki angielskiej

6 czerwca 2014 r. w Zespole Gimnazjalno-Szkolnym w Domaszowicach odbył się Konkurs Piosenki Angielskiej. Głównym celem tego konkursu jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego w ciekawy i przyjemny sposób, ale nie mniej ważne jest budzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań tym językiem oraz promocja nowych talentów. Po niezwykle emocjonujących wystąpieniach zostali wyłonieni zwycięzcy w trzech kategoriach wiekowych.

Klasy I-III SP

I m-ce Joanna Federkiewicz kl. III

Klasy IV-VI SP

I m-ce Aneta Posch kl. VI b

II m-ce Zuzanna Świstak kl. VI b

III m-ce Wiktoria Sałandyk kl. VI b

Wyróżnienie Wojciech Ilnicki kl. V b

Klasy I-III PG

I m-ce Natalia Wronka kl. II b

II m-ce Aleksandra Pukała kl. I a

III m-ce Zespół kl. I a w składzie: Aleksandra Dobrzańska, Izabela Trzeciak, Patrycja Wojnarowska.

Laureaci zaprezentują swe umiejętności szerszej publiczności podczas Dożynek Gminnych we wrześniu 2014 r.

Weronika Balicka-Strajch

Dzień Dziecka

Dnia 6.06.14 br. w ZGS w Domaszowicach został zorganizowany  Międzynarodowy Dzień Dziecka. Opiekunowie SU wraz z innymi  nauczycielami przygotowali mnóstwo atrakcji, zabaw i konkursów. Głównym celem było kształtowanie umiejętności mądrego i odpowiedzialnego gospodarowania odpadami-segregacja, aktywne uczestniczenie w zabawach ruchowych i tanecznych, podejmowanie sportowej rywalizacji fair pley. Odbyły się kolejno: konkurs piosenki angielskiej, konkurs ekologiczny, turniej warcabowy, klasowy konkurs karaoke, szkolny turniej piłki nożnej i pokazy strażackie- pierwsza pomoc, zachowanie w czasie zagrożenia. Uczniowie licznie uczestniczyli  we wszystkich konkurencjach, otrzymując w nagrodę drobne upominki i pamiątkowe dyplomy. Uroczystość uświetniła wizyta pana wójta Zenona Kotarskiego, który wszystkim dzieciom złożył najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta wręczając słodki poczęstunek. Gospodarz naszej gminy ufundował i wręczył puchar dla mistrza turnieju warcabowego.

W konkursie przyrodniczym udział wzięli uczniowie klas I- III. I miejsce zajęli reprezentanci klasy trzeciej J. Federkiewicz i K. Bociąga. II miejsce klasa druga- W. Dabrowska i A. Bugajska. III klasa I- K. Sarnicka i J. Kuropatwa.

W konkursie karaoke nasze dzieci zaprezentowały swój talent, umiejętności i wielki zaangażowanie. Oprócz oprawy muzycznej była odpowiednio dobrana choreografia i strój. Występowały następujące osoby: Dawid Sapieja, Karolina Sarnicka, Julian Kuropatwa, Joanna Federkiewicz, Żaklina Nowak, Klaudia Nowak, Roksana Kaczorkiewicz, Natalia Henrych, Zuzanna Świstak, Wiktoria Sałandyk, Aneta Posch, Martin Nowak z zespołem, grupa taneczna klasy drugiej, Top Model przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Na uwagę zasługuje duży wkład pracy i aktywność ze strony poszczególnych uczniów  i reprezentantów SU.

Wśród chłopców największą popularnością cieszył się turniej w piłkę nożną. 

W trakcie imprezy każdy uczestnik degustował w plenerze pyszną zupę i pieczoną kiełbaskę.

Zabawa była przednia, u każdego na twarzy widniał uśmiech i zadowolenie, nawet pogoda w tym dniu dopisała rewelacyjnie. Dziękujemy wszystkim koleżankom i kolegom za współprace i pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości. Szczególne podziękowania dla chłopców: Krystiana Kotarskiego, Patryka Bartuzela i Marcela Rojowskiego za obsługę techniczną.

Opiekunowie SU: A. Lew, J. Lewicja

Warsztaty kulinarne "Kuchcikowo"

Od tego roku w ramach zajęć świetlicowych organizowane są cykliczne warsztaty kulinarne o nazwie " Kuchcikowo". Zajęcia mają na celu rozwijanie zamiłowań kulinarnych dzieci, a zdobyte umiejętności mogą być wykorzystywane w życiu codziennym. Każde warsztaty kulinarne pełne były dobrej zabawy i uczyły dzieci samodzielnego przyrządzania rozmaitych potraw. Na zajęciach uczniowie uczyli się integracji, współpracy i współdziałania. Dzieci poprzez zabawę poznawały kulinarne tajnik. Rozpoznawały składniki, ucząc się je ze sobą łączyć, a poprzez wspólną pracę tworzyły przepyszne dania. Oprócz przyrządzania potraw dzieci mogły zapoznać się z zasadami savoir vivre'u przy stole, zasadami higieny w kuchni oraz bezpieczeństwa podczas korzystania z narzędzi i urządzeń kuchennych. Mali kucharze nauczyli się przyrządzać m.in. racuchy, tzw. pizzerinki, pierniczki, jabłecznik, babeczki, gofry, tosty oraz  sałatkę owocową. Najwspanialszym momentem każdych zajęć była radość ze wspólnie zrobionej potrawy oraz jej degustacja.

Ewelina Sobas

Anna Kulesa

×

×

Przejdź do góry