Herb

Wiadomości ze Szkoły Podstawowej w Polkowskiem

NA  ŚWIĘTEGO  ANDRZEJA  PANNOM Z  WRÓŻBY  NADZIEJA!

Dnia 24 listopada 2011 r. w Szkole Podstawowej w Polkowskiem  zostały zorganizowane  Andrzejki - to czas wróżb i przepowiedni. Tak też uczyniono w szkole w Polkowskiem. Uczniowie klas IV-V przygotowali tajemnicze i ciekawe wróżby. W jednej z sal przy stolikach siedziały wróżki i wróżbici i przepowiadali przyszłość. Wróżono z kart, serduszek, balonów, kwiatów, imion i butów.

„Nalejcie wosku na wodę,

Ujrzyjcie swoją przygodę,

Gdy która mówi pacierze


W wigilię Andrzeja Świętego

Ujrzy oblubieńca swego ...”

Wszyscy uczniowie byli bardzo ciekawi, co czeka ich w przyszłości i bardzo poważnie podchodzili do tematu.

NA ŚWIĘTEGO ANDRZEJA PANNOM Z WRÓŻBY NADZIEJA.jpeg

Również rodzice klas młodszych czynnie zaangażowali się w imprezę andrzejkową - przygotowali słodki poczęstunek dla swoich pociech. Pomiędzy wróżbami i poczęstunkiem zaproszono wszystkich  uczniów, którzy również byli bardzo pięknie poprzebierani za różne postacie z bajek na pięknie udekorowaną salę, na dyskotekę.

100_3713.jpeg

Całej uroczystości towarzyszyła miła i radosna atmosfera. Wszyscy wspaniale się bawili.

Maria Nowakowska

 

MIKOŁAJKI

 „Przyjdź Mikołaju do dzieciaków, zadzwoń dzwonkami sań ...”

Jak głosi legenda, przyszły biskup Miry otrzymał po bogatych rodzicach znaczny majątek, którym obdarowywał ubogich, słynął on również z odwagi, dobroci i sprawiedliwości, dlatego nie dziwi nikogo, że właśnie Mikołaj został patronem dnia, w którym obdarowuje się grzeczne dzieci prezentami chowanymi pod poduszkę lub umieszczanymi w wełnianej skarpecie. Święto obchodzone w dniu 6 grudnia na cześć świętego Mikołaja- biskupa Miry celebrowane jest również w Szkole Podstawowej w Polkowskiem. Tego dnia ze słodkim upominkiem dla dzieciaków przybył również Wójt Gminy - Zenon Kotarski, który nigdy nie zapomina o uczniach i co roku przyjeżdża z niespodzianką. O godzinie dwunastej przybył do szkoły święty Mikołaj.

MIKOŁAJKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W POLKOWSKIEM.jpeg

Na cześć oczekiwanego przez cały rok gościa, dzieci wraz z opiekunami  przygotowały przedstawienie. Były to wiersze, wierszyki, pieśni i piosenki w języku polskim oraz angielskim. Mikołaj chętnie słuchał dzieci, a także brał czynny udział w zabawach i tańcach. Po występach gość rozdał wszystkim dzieciom prezenty i obiecał, że za rok do nich wróci. Gość specjalny bawił się doskonale w szkole w Polkowskiem, a wszyscy razem z Nim. Panowała radosna atmosfera.

100_3717.jpeg

×

×

Przejdź do góry