Herb

WIEŚCI Z ZESPOŁU GIMNAZJALNO-SZKOLNEGO W DOMASZOWICACH V/2014

Konkurs - „Wyślij PIT przez Internet”

W kwietniu 2014 r. uczniowie klas I- III Zespołu Gimnazjalno- Szkolnego w Domaszowicach brali udział w konkursie plastycznym „Wyślij PIT przez Internet”, organizowanym przez Naczelnika Urzędu Skarbowego w Namysłowie. Celem konkursu było uświadomienie korzyści płynących z szybkiego składania deklaracji podatkowych, propagowanie korzystania z elektronicznej drogi kontaktu z urzędem skarbowym oraz rozwijanie odpowiedzialności za powinności wobec siebie i państwa.

tn_Konkurs - Wyślij PIT...jpeg

W konkursie wzięło udział sześciu uczniów. Piękne prace wykonane były różnymi technikami. Uczniowie popisali się cudowną wyobraźnią i ciekawymi pomysłami. Spośród wszystkich uczestników z powiatu namysłowskiego wyłoniono trzech laureatów i przyznano trzy wyróżnienia. Drugie miejsce w konkursie zdobyła uczennica klasy drugiej naszej szkoły podstawowej Zuzanna Sołtys, której wychowawcą jest pani Renata Horwat, a wyróżnienie zdobył uczeń klasy pierwszej Dawid Sapieja, którego wychowawcą jest pani Alicja Lew.

tn_Konkurs - Wyślij PIT....jpeg

Rozdanie nagród odbyło się 12 maja 2014 r. w siedzibie organizatora. Uczniowie wraz z wychowawcami zostali bardzo miło przyjęci przez kierownictwo Urzędu Skarbowego. Prace naszych uczniów można oglądać na ekspozycji w US oraz na stronie BIP US.

                                                                Alicja Lew

 

Dzień Australijski

Dnia 15.05.2014 r. w Zespole Gimnazjalno-Szkolnym w Domaszowicach obchodziliśmy "Dzień Australijski" zorganizowany przez uczniów klasy II a pod opieką Weroniki Balickiej-Strajch. W naszej szkole co roku organizowany jest taki dzień, ale za każdym razem dotyczy on innego kraju anglojęzycznego. Celem tej imprezy jest rozbudzanie zainteresowania nauką języka angielskiego, a także poszerzanie posiadanej wiedzy uczniów na temat kultury, obyczajów, geografii i historii Australii. "Dzień Australijski" rozpoczął się od Międzyklasowego Konkursu Wiedzy o Australii dla klas I-III PG. Dwuosobowe zespoły reprezentujące każdą z klas zmierzyły się ze sobą odpowiadając na niezwykle szczegółowe pytania dotyczące Australii.

tn_Dzień Australijski.jpeg

A oto wyniki:                                                                                 

I m-ce kl. II a, zespół w składzie: Wiktoria Wronka i Seweryn Zadeberny;                              

II m-ce kl. I a, zespół w składzie: Wiktoria Łaźniowska i Dawid Zawierucha;                        

III m-ce kl. III a, zespół w składzie: Paweł Frąsiak i Krystian Pospiszyl.                     

Kolejnym punktem programu był quiz Wiedzy o Australii dla uczniów SP i PG. Każdy (chętny) uczeń mógł odpowiedzieć na wylosowane przez siebie pytanie albo wybrać jedną z kart pracy, aby wykonać zadania w domu. Wiedzę uczniowie czerpali z pięknej gazetki ściennej poświęconej Australii. Zarówno pytania, jak i zadania były zróżnicowane pod względem trudności tak, aby każdy uczestnik był w stanie odpowiedzieć na pytania, wykonać zadania i odnieść sukces zwieńczony słodkim upominkiem.

tn_Dzień Australijski...jpeg                                                    

Na koniec uczniowie, którzy przeszli wstępne eliminacje wzięli udział w Szkolnym Turnieju Tenisa Ziemnego "Australian Open". Jak się szybko okazało sport ten wzbudził spore zainteresowanie i wielu spośród tych, którzy po raz pierwszy trzymali rakietę w dłoni, chciałaby kontynuować naukę gry w tenisa ziemnego. Najlepsi w turnieju okazali się:            

I m-ce Jakub Leszczyk kl. VI b SP;                                                                                           

II m-ce Przemysław Gibas kl. II a PG;                                                                                     

III m-ce Bartosz Bogacz kl. II a PG.                                                                                  

"Dzień Australijski" okazał się wielkim sukcesem dla jego organizatorów i uczestników, gdyż udało się w sposób ciekawy i interesujący przybliżyć uczniom piękno kraju, jakim jest Australia, a także zmotywować do nauki.                                                                            

Weronika Balicka-Strajch

tn_Dzień Australijski....jpeg

×

×

Przejdź do góry