Herb

WIEŚCI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W POLKOWSKIEM III/2014

Dzień Kobiet

Tradycyjnie, jak co roku w Szkole Podstawowej w Polkowskiem uroczyście obchodziliśmy Dzień Kobiet. Uczniowie i przedszkolaki przygotowali bogaty program artystyczny. Były piosenki i wiersze o kobietach i dla kobiet. Uczniowie klasy IV i V wystawili inscenizację pt. „Zakochani”, przygotowaną na zajęciach w ramach projektu unijnego „Fascynujący świat nauki i technologii”.

tn_WIESCI Z SP W POLKOWSKIEM - dzień kobiet.jpegSami napisali scenariusz, wykonali dekorację i rekwizyty. W uroczystości uczestniczyły panie emerytki, pracownice naszej szkoły, mamy, babcie, dziewczynki oraz chłopcy i panowie, którzy obdarowali kobiety prezentami i kwiatami. Po części artystycznej panie zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

Mirosława Mentek

Wiosna

W dniu 21. marca, powszechnie kojarzonemu z dniem wagarowicza, w Szkole Podstawowej w Polkowskiem zamiast tradycyjnych zajęć lekcyjnych dzieci uczestniczyły w licznych konkursach. Jednym z nich był konkurs plastyczny pod hasłem „Chrońmy wodę”.

Uczniowie mieli okazję wziąć udział w konkursie recytatorskim i muzycznym, w których przeważała tematyka wiosenna i promocja zdrowego stylu życia.

Kolejny konkurs to „Mistrz ortografii”, w którym dzieci brały udział równie chętnie jak w pozostałych.

Zostało powołane jedno jury, do oceny uczestników wszystkich konkursów, które wyłoniło i nagrodziło zwycięzców.

W czasie między konkursami, uczniowie klas IV-V mieli okazję popisać się nabytymi umiejętnościami aktorskimi, które zdobyli podczas realizacji projektu unijnego „Fascynujący świat nauki i technologii”. Wystawili przedstawienie pod tytułem „Wiosna i spółka”.

Lidia Brus

×

×

Przejdź do góry