Herb

Jest takie przedszkole...

Dnia 28 października br. Publiczne Przedszkole w Domaszowicach gościło Teatr Własny z Chorzowa, który przedstawił spektakl pt. „Bajka o smoku”. Dzieci były oczarowane teatrem, który we współczesnym świecie rywalizuje z telewizją, kinem, grami komputerowymi. W teatrze akcja toczy się na żywo przed oczami dzieci, a aktorzy komunikują się z nimi. Wielką zaletą tego przedstawienia był jego interaktywny charakter. Dzieci brały w nim czynny udział, ucząc się w ten sposób i bawiąc.

***

Dzień 11 listopada obchodzimy każdego roku wyjątkowo. To szczególna data. Polska świętuje odzyskanie niepodległości po wielu latach niewoli. Z tej okazji 10 listopada br. w przedszkolu nauczycielki szczególnie zadbały o to, by rozwijać i krzewić u dzieci poczucie przynależności narodowej. Starały się odwołać do wzorów pośrednich poprzez utwory, ilustracje, Internet, by bardziej obrazowo przedstawić dzieciom ważność tego święta. Zaprezentowano dzieciom symbole narodowe, a także wysłuchano hymnu narodowego. Uwieńczeniem zajęć było wykonanie flagi przez dzieci.

***

Nowy rok szkolny 2011/2012 upływa w Przedszkolu pod hasłem „Poznajemy  swoją okolicę”.   Pierwszym miejscem, jakie odwiedziły przedszkolaki, była pracownia Pana Dobrzańskiego.

tn_Jest takie przedszkole poznajemy swoją okolicę (1).jpeg

Ten artysta, rzeźbiarz i twórca ludowy bardzo zachwycił dzieci swoimi dziełami. Były grające anioły, postaci święte, krucyfiksy… i wiele innych. Do tego woń drewna unosząca się w  powietrzu powodowała, że to pracownia stała się  miejscem niemal magicznym.

Następnym punktem wyprawy była wizyta w Banku Spółdzielczym. Dzieci z ogromną ciekawością słuchały Pani Dyrektor Moniki Bursakowskiej,  opowiadającej o swojej pracy.

tn_Jest takie przedszkole poznajemy swoją okolicę (2).jpeg

Następnie przedszkolaki zwiedziły budynek banku i poznały pracę innych osób tam zatrudnionych. Na pamiątkę wizyty, dzieci dostały smycze oraz na osłodę lizaki.

Przedszkolaki odwiedziły także Urząd Gminy oraz Ośrodek Pomocy Społecznej. Dzieci spotkały się tam z ogromną sympatią. Pan Wójt poświęcił im bardzo dużo czasu, mówił o swojej pracy i odpowiadał na niezliczoną ilość pytań. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć,  jak pracuje Pani Skarbnik i inni urzędnicy.

tn_Jest takie przedszkole poznajemy swoją okolicę.jpeg

Dzieci były też w Bibliotece, gdzie Pani Bronisława Matkowska skutecznie zachęcała nie tylko do czytelnictwa, ale również do bezpłatnego korzystania z pracowni komputerowej. Na zakończenie tej owocnej wycieczki przedszkolaki odwiedziły Panią Kierownik OPS Alicję Piasecką, z którą miło pogaworzyły.  Bardzo serdecznie dziękujemy za przemiłą gościnę, poświęcony czas i dużo słodkości wszystkim pracownikom Urzędu Gminy.

×

×

Przejdź do góry