Herb

WIEŚCI Z ZESPOŁU GIMNAZJALNO-SZKOLNEGO W DOMASZOWICACH II/2014

Okręgowe Zawody Halowe w Ozimku w wędkarstwie rzutowym. Debiut szkółki wędkarskiej Ikra Club Domaszowice.

Tegoroczny Cykl  Okręgowych Halowych Zawodów młodzieży w wędkarstwie rzutowym zasiliła „pomarańczowa” grupa młodych ludzi z Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego w Domaszowicach. W październiku ubiegłego roku powstała przy zespole szkółka wędkarska „IKRA Club Domaszowice”, w której młodzież bardzo licznie i ochoczo uczestniczy.

Udział w I Okręgowych Halowych Zawodach Rzutowych 2014 rozgrywanych pod patronatem Rady Osiedla Ozimek OSM "Przyszłość" oraz Komisji ds. Młodzieży ZO PZW Opole wzięło ponad 80 uczestników w tym 7 uczniów naszej szkoły:

szkoła podstawowa:

Kacper Kołek kl.2 (15 miejsce na 29 miejsc )

Żaklina Nowak kl.5 (15 miejsce na 29 miejsc )

Zuzanna Kulesa kl.6a (3 miejsce na 24 miejsc-podium )

oraz młodzież gimnazjalna

Angelika Hendrysiak kl.3a (kategoria U16-20 miejsce na 24 miejsc)

Szymon Sobas kl.2b (kategoria U16- 11 miejsce na 24 miejsc)

Kamil Sapieja kl.2a (kategoria U16-13 miejsce na 24 miejsc)

Damian Guzek kl.2a (kategoria U16-19 miejsce na 24 miejsc)

Należy podkreślić, że młodzież uczestniczyła pierwszy raz w zawodach i były to poważne zmagania na rzutni obfitujące w tremę, która nie do końca pozwoliła pokazać wytrenowane umiejętności zawodników. Brakowało naprawdę niewiele by rzuty były celne, nawet sędziowie niechętnie wpisywali 0 punktów gdy milimetry dzieliły od trafnego rzutu. Kolejne zawody z tego cyklu już 2 marca w Grodkowie, a następne 30 marca w Gogolinie, wtedy też mamy nadzieję przezwyciężyć  stres i zdobyć miejsca na podium.

Gratulacje dla dzielnie rywalizujących zawodników. Podziękowania należą się dla organizatorów imprezy, która była fantastycznie dopracowana. Oprócz zdrowej rywalizacji była prawdziwie dobra i wesoła zabawa, bo przecież o to przede wszystkim w sporcie chodzi.

Anna Kulesa

(Opiekun Szkółki Wędkarskiej Ikra Casting Club,

 Instruktor Wędkarstwa Rzutowego)

tn_WIEŚCI ZGS - okręgowe zawody halowe w Ozimku...jpeg

tn_WIEŚCI ZGS - okręgowe zawody halowew Ozimku....jpeg

 

Karnawał czas zacząć…

W karnawale, w karnawale
Dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra,
Dobry humor każdy ma!

W karnawale, w karnawale
Dzieci bawią się wspaniale,
W karnawale każdy chce
Tańczyć, śpiewać, bawić się.

tn_WIEŚCI ZGS - Karnawał czas....jpeg

Dnia 29 stycznia 2013 roku w Zespole Gimnazjalno- Szkolnym w Domaszowicach odbyła się dyskoteka karnawałowa uczniów Szkoły Podstawowej. Dyskotekę organizował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami panią Alicją Lew i panią Jadwigą Lewicką. Jak zwykle zabawa była wspaniała, pod okiem wychowawców ponad stu uczniów naszej szkoły chętnie brało udział w konkursach, śpiewach, zabawach i oczywiście tańcach. Wśród balonów, bibuł i serpentyn, wśród kolorowej , karnawałowej dekoracji błyszczały piękne stroje uczniów z klas I-III ich kolorowe stroje ubarwiły korytarze naszej szkoły. Uczniowie klas starszych pokazywali młodszym różne ciekawe tańce. Karnawałowa zabawa roztańczyła nawet tych najwstydliwszych! Przetańczyliśmy całe 3 godziny, świetnie się bawiąc i wcielając w odpowiednie dla naszego stroju postaci z różnorodnych bajek. Atmosfera była bardzo przyjemna i nie wiadomo kiedy przyszedł czas by rozejść się do domów. Świetnie wspominamy tę zabawę i oby kolejne udały się równie dobrze jak ta!

tn_WIEŚCI ZGS - Karnawał czas...jpeg

Dziękujemy przewodniczącemu Rady Rodziców panu Bronisławowi Kolbuchowi oraz Radzie Rodziców za obdarowanie nas słodyczami jak również Prezesowi Firmy Ferma – Pol panu Krzysztofowi Gołębiowskiemu  za ufundowanie nagród.

Alicja Lew

Bal karnawałowy w świetlicy szkolnej

Dnia 22.01.2014 r. w świetlicy szkolnej ZGS w Domaszowicach odbył się bal karnawałowy dla uczniów Szkoły Podstawowej zorganizowany przez wychowawców świetlicy: p. Annę Kulesę, p. Ewelinę Sobas i p. Iwonę Maziarz - Sladek. Bal rozpoczął się na 5 godzinie lekcyjnej, kiedy to po skończonych zajęciach do świetlicy przybyli najmłodsi uczniowie. Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. W czasie jej trwania uczniowie chętnie brali udział w licznych konkursach i zabawach m. in. w konkursie na najładniejszą maskę lub przebranie, taniec z balonem, taniec z miotłą, taniec na gazecie, w zabawie „ I gra muzyka”, czy skorzystać z malowania twarzy. Ciekawą i niełatwą zarazem konkurencją, okazało się gryzienie jabłka zawieszonego na sznurku, podczas tej szczególnej konsumpcji nie można było pomagać sobie rękoma. Ponadto dzieci wykazały się zdolnościami wokalnymi podczas udziału w  karaoke. Do zabawy włączyli się również uczniowie gimnazjum, którzy byli w jury i oceniali występy młodszych kolegów. Uczniowie częstowali się ciastem, które wcześniej przygotowali wraz z p. E. Sobas członkowie „Kuchcikowa”.

tn_WIEŚCI ZGS - bal kartnawałowy w świetlicy.jpeg

Wszyscy uczestnicy uznali zabawę za udaną i w dobrych humorach powitali Nowy Rok w świetlicy szkolnej. 

                                                                                              Iwona Maziarz-Sladek

***

Co roku w karnawale w szkołach organizowane są zabawy choinkowe. Również w tym roku młodzież z gimnazjum w Domaszowicach mogła bawić się  przy świetnej muzyce na dyskotece. Dodatkową atrakcją były zabawy i konkursy przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Na  długo zostaną w naszej pamięci zabawy z balonami, taniec na gazecie czy z krzesełkami.

***

tn_WIEŚCI ZGS - Na 20.01....jpeg

Na 20.01. 2014r. zaplanowaliśmy wyjazd do Aquaparku do Wrocławia. Na ten sam dzień również zima zaplanowała swoje przyjście – chyba 10-stopniowym mrozem chciała udaremnić nasz wyjazd. Nie daliśmy się. Dotarliśmy do Wrocławia, wykąpaliśmy się, pozjeżdżaliśmy w rurach, a nawet zażyliśmy kąpieli solankowych na świeżym powietrzu. Długo będziemy wspominać aktywnie spędzoną, mroźną sobotę.

Uczniowie Szkoły w Domaszowicach wraz z opiekunkami

×

×

Przejdź do góry