Herb

WIEŚCI Z PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W DOMASZOWICACH II/2014

„ Walentynki od Klementynki”

Dzieci z Przedszkola Publicznego w Domaszowicach biorą  udział  w ogólnopolskim konkursie plastycznym pod hasłem: „ Walentynki dla Klementynki”. Konkurs był przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym. Dzieci miały wykonać pracę plastyczną w formie kartki walentynkowej.  Celem konkursu było: rozbudzanie i rozwijanie aktywności plastycznej dzieci, rozwijanie kreatywności u dzieci a także doskonalenie sprawności manualnej dzieci.  Maluchy bardzo chętnie wzięły udział w tym konkursie. Przedszkolaki wykonały piękne prace, które zostały wysłane do Samorządowego Przedszkola w Zegrzu, które organizuje ten konkurs. Dzieci z niecierpliwością czekają na wyniki tego konkursu.  Naszym przedszkolakom życzymy powodzenia.

tn_WIEŚCI PRZEDSZKOLE - Walentynki od Klementynki.jpeg

„Świat z gazety”

W naszym przedszkolu zorganizowano w grupie pięciolatków i sześciolatków konkurs plastyczny pt. „ Świat z gazety”. Celem konkursu  było  rozwijanie wyobraźni, ukazanie nietypowych możliwości wykorzystania gazety jako elementu dekoracyjnego.  Wszystkie prace wykonane były  wieloma technikami, przez połączenie rozmaitych materiałów były, każdy w swoim rodzaju, wyjątkowe i przysporzyły dużego kłopotu jurorom z wytypowaniem zwycięzców. Ostatecznie przyznano 3  miejsca. Te trzy prace zostały wysłane do Przedszkola Miejskiego Nr 12 w Jaśle, które było organizatorem konkursu. Wśród laureatów znaleźli się: I miejsce – Zuzanna Chrabańska- lat 6

II miejsce- Iga Rudnicka- lat 6

III miejsce – Magdalena Frychel- lat 5

Wiedząc, jak ważne jest dla dzieci docenienie ich trudu laureaci konkursu zostaną uhonorowani  imiennymi dyplomami. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się  po feriach zimowych.

tn_WIEŚCI PRZEDSZKOLE - Świat z gazety.jpeg

„Walentynkowo w przedszkolu”

14 lutego 2014 roku w naszym przedszkolu unosiła się aura miłości. Każda grupa świętowała ten dzień na swój sposób. Wszystkie dzieci bawiły się tego dnia przy muzyce, wykonywały walentynkowe serduszka, uczestniczyły w amorkowych zabawach.  W tym dniu nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanych, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Na zakończenie tego miłego dnia opiewającego w serdeczne uczucia dzieci otrzymały od Pani Dyrektor w podziękowaniu za liczne walentynki czekoladki.

tn_WIEŚCI PRZEDSZKOLE - Walentynkowo...jpegtn_WIEŚCI PRZEDSZKOLE - Walentynkowo....jpeg

Takie Walentynki pełne wrażeń na długo zostaną naszym przedszkolakom w pamięci.    

***

Ferie zimowe  to czas beztroskich zabaw, czas odpoczynku, w którym nauka odchodzi na drugi plan, nadają mu rytm własne przyjemności.  W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi w naszym przedszkolu nauczyciele przeprowadzili pogadankę na temat: „ Bezpieczne ferie”. Przypomniano  dzieciom również temat sposobu postępowania w kontaktach z nieznajomymi osobami, a także zagrożeń, jakie mogą spotkać dzieci. Mimo braku śniegu, nie zabraknie atrakcji dla przedszkolaków. Dzieci będą miały okazję bawić się  „na sportowo” i „na bajkowo”. Dzieci uwielbiają ruch i zabawę dlatego zaplanowane zostały zajęcia, które ma cechować różnorodność i atrakcyjność.  Mają one sprawić dzieciom doskonały sposób na nudę, by nikt nie narzekał. Bowiem celem zajęć ma  być uśmiechnięta buzia dziecka. W czasie ferii zimowych dzieci  będą malować, wycinać i śpiewać, tańczyć i grać na instrumentach.

Joanna Sterczewska

×

×

Przejdź do góry