Herb

Wieści ze Szkoły Podstawowej w Polkowskiem

OPOWIEDZ MI MOJA OJCZYZNO ...

Zanim nadszedł upragniony dla Polaków Dzień Niepodległości 11 listopada 1918 r., kraj nasz znajdował się 123 lata pod zaborami: rosyjskim, pruskim i austriackim. Przez tyle lat zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, obyczaje, język, religię. Ale dzięki patriotycznym sercom naszych pradziadów najcenniejsze wartości zostały uratowane.

Opowiedz mi moja Ojczyzno.jpeg

Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości 10 listopada 2011 roku w Szkole Podstawowej w Polkowskiem odbyła się uroczysta akademia z udziałem rodziców, w czasie której uczniowie starali się przybliżyć zebranym trudną drogę Polaków do niepodległości.

 

ŚNIADANIE DAJE MOC

Dzień 8 listopada, to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, ustanowiony w 2007 roku przez Komisarza do spraw zdrowia Markosa Kyprianou. Do tej pory dzień ten był obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej. W tym roku obchodziliśmy go po raz pierwszy w Polsce. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Polkowskiem wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Śniadanie daje moc”. Akcja ta miała charakter edukacyjny, a jej celem było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania, roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżenia poziomu niedożywienia dzieci w Polsce.

Przypomniano uczniom oraz ich rodzicom, iż to właśnie śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji, mają siłę do zabawy.

Śniadanie daje moc.jpeg

Zadaniem uczniów było przygotowanie smacznego i zdrowego śniadania. Dzieci chętnie i z zaangażowaniem przystąpiły do pracy. Kanapki i inne dania, które udało  się im zrobić były nie tylko zdrowe, ale również bardzo smaczne. Wspólna praca okazała się świetną zabawą, dzięki  której uczniowie nauczyli się, jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

L. Brus

×

×

Przejdź do góry