Herb

Wieści ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach

Zajęcia otwarte

Dnia 25 października br. w Oddziale Przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Strzelcach odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Każdy z nas, nieważne ile ma lat i czym się na co dzień zajmuje, czasami lubi przenieść się w świat fantazji, dlatego zaproponowane przez nauczycielkę zajęcia  stały się  idealną okazją do tego, aby na niewielkiej białej kartce zmieścić cały świat marzeń.

Zajęcia otwarte.jpeg

Malowanie rękami to niezwykła przygoda artystyczna, która pozwala zarówno dziecku jak i dorosłemu nie tylko na świetną zabawę, ale przede wszystkim na możliwość przelania uczuć i doznań poprzez dłoń bezpośrednio na papier. Metoda zaproponowana przez nauczyciela usprawnia ruchliwość ręki, kształtuje orientację przestrzenną, rozbudza zmysł estetyczny, rozwija mowę i myślenie oraz stymuluje dziecięcą wyobraźnię. Zajęcia z wykorzystaniem Metody Malowania Dziesięcioma Palcami przeznaczone są do pracy grupowej, a także indywidualnej. Zanim wszyscy uczestnicy zajęć przystąpili do malowania dziesięcioma palcami, rodzice wraz z dziećmi brali udział w proponowanych ćwiczeniach i zabawach ruchowych, które stały się źródłem radości zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, a ich głównym celem było kształtowanie właściwej reakcji na umówione sygnały, wzmacnianie poczucia własnej wartości, stymulacja motoryki małej i skupienia się na własnym bezpieczeństwie, a przede wszystkim integrowanie się dzieci i rodziców podczas wspólnej zabawy. W czasie zajęć panowała miła, przyjacielska atmosfera. Całe zajęcia zostały uwiecznione na licznych fotografiach. Dziękuję wszystkim rodzicom za aktywny udział w zajęciach i jednocześnie zapraszam na kolejne, równie wesołe spotkanie.

Katarzyna Chrzanowska

Halloween

W środę 26 października br.  w Szkole Podstawowej w Strzelcach zrobiło się naprawdę STRRRAAASZNIE ... W tym dniu  szkołę  i oddział przedszkolny odwiedziły różne dziwne postacie takie jak: Drakula, mumie, czarownice i wiele, wiele innych stworów. Po kątach zaś czaiły się pająki, nietoperze i potworki zrobione z dyni, a także pełne upiornych min duchy i czarownice.

Halloween.jpeg


Te ostatnie przyleciały na miotłach, dlatego w czasie zabawybyło nie tylko straaaaaaaaasznie, lecz ekscytująco, a zarazem śmiesznie i wesoło. Całą uroczystość można więc uznać za udaną. Już nie możemy doczekać się kolejnej imprezki zorganizowanej przez  Samorząd Szkolny i Wychowawców.

Katarzyna Chrzanowska

×

×

Przejdź do góry