Herb

WIEŚCI Z PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W DOMASZOWICACH I/2014

tn_wieści przedszkole - bal karnawałowy.jpeg

W Publicznym Przedszkolu w Domaszowicach dnia 10 stycznia 2014r., odbył się Bal Karnawałowy. Takie bale to u nas tradycja. Impreza była prowadzona przez zaproszonego wodzireja.  W zabawie uczestniczyli rodzice, którzy nie tylko przyglądali się swych pociechom, ale także włączyli się w pląsy, rozmaite konkursy i zabawy. Były tańce w parach, w kole oraz wężyki. 
Bal był wspaniałą okazją do zabawy, ale także do integracji dzieci z wszystkich grup. Jak co roku przedszkolaki wcieliły się w różne postacie: księżniczki, wróżki, motylki, biedronki, pszczółki, piraci, farmerzy, rycerzy. W czasie zabaw panowała pogodna i radosna atmosfera.  Dziękujemy wszystkim dzieciom oraz rodzicom za udział we wspólnej karnawałowej zabawie. 
 

tn_wieści przedszkole1 - bal karnawałowy.jpeg

***

Wzorem lat poprzednich, w czasie tegorocznej zimy nasze przedszkolaki pamiętały o dokarmianiu ptaków.  Akcję rozpoczęły panie nauczycielki od przeprowadzenia zajęć, w  czasie których dzieci zapoznały się z budową karmnika, wyglądem ptaków, sposobem odżywiania i zachowania. Dzieci wysłuchały opowiadania, a następnie umieściły karmniki na drzewie, naprzeciw okna, tak aby można było obserwować  naszych podopiecznych.  Dzieci wspaniale zapamiętały charakterystyczne cechy gila, sikorki, jemiołuszki, wrony, gawrona, sroki czy gołębia.  Karma dla ptaków będzie uzupełniana systematycznie. Nasze ptaszki naprawdę są szczęśliwe i tłocznie przylatują do karmników.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie karmników dla ptaków: państwu Sławskim i Sas. Natomiast karmę mamy od państwa Fyk, Pierzchawka  i Kondrat. Jeszcze raz gorąco dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

***

W dniach 21,22 stycznia 2014r., w naszym przedszkolu odbył się Dzień Babci i Dziadka.  Przedszkolaki, dziękując  babciom i dziadkom za miłość, opiekę, cierpliwość, dobroć i serdeczną troskę recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki oraz przedstawiły Jasełka Bożonarodzeniowe. Po występach był czas na słodki poczęstunek, kawę, herbatę i wspólne spędzenie czasu.

tn_wieści przedszkole2 - dzień dziadka...jpeg Dzieci obdarowały swoich miłych gości laurkami. Niejedna babcia i dziadzio uronili łezkę wzruszenia podziwiając występ swej wnuczki czy wnuka. Podczas spotkania panowała miła atmosfera. Jak co roku  z okazji tego święta do przedszkola przybył Pan Wójt Zenon Kotarski składając  wszystkim babciom i dziadkom serdeczne życzenia.

tn_wieści przedszkole3 - dzień dziadka...jpeg

***

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Nie obejdzie się bez misia”. Na konkurs wybrano i wysłano pracę Anny Michty oraz Zosi i Franka Kulesów. Organizator konkursu, Przedszkole Miejskie nr 20 w Sosnowcu, przysłało podziękowanie za udział dzieci. Życzymy naszym małym artystom dalszych sukcesów.

×

×

Przejdź do góry