Herb

WIEŚCI Z PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W DOMASZOWICACH

Wycieczka do apteki

22 listopada b.r. dzieci z Publicznego Przedszkola w Domaszowicach odwiedziły miejscową aptekę „AMICUS”. Właścicielka apteki pani Dorota Idzi, bardzo życzliwie nas powitała. Omówiła szczegółowo rolę apteki w naszej społeczności. Dzieci dowiedziały się, jaką drogę pokonują lekarstwa i witaminy zanim znajdą swoje miejsce na aptecznej półce. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały wypowiedzi uzyskując pełne informacje na nurtujące ich pytania. W podziękowaniu za miłe i ciekawe spotkanie nasi milusińscy wręczyli laurkę i kwiatek. Same zaś otrzymały cukierki. Po powrocie do przedszkola swoje wrażenia i spostrzeżenia utrwaliły w działaniach plastycznych w formie prac rysunkowych. 

wieści przedszklole2.jpeg

***

Wieczór Andrzejkowy

W dniu 29 listopada b.r., czyli w przeddzień Św. Andrzeja jak nakazuje tradycja, w naszym przedszkolu odbył się wieczór andrzejkowy. Aby wróżby były udane wróżka zaczarowała wszystkie dzieci, po czym wszyscy udali się do Krainy Wróżb,  gdzie dzieci poznały zwyczaje i tradycje andrzejkowe.  Przedszkolaki dowiedziały się m. in. co czeka ich  w niedalekiej przyszłości, jakie będą mieć życie.  W trakcie wieczoru odbyło się wróżenie z butów, dziewczynki poznały imiona swoich przyszłych mężów,  a chłopcy przyszłych żon. Na zakończenie wróżb odbyło się lanie wosku oraz wspólne odgadywanie co przedstawia wosk.

wieści przedszkole 4.jpeg

***

Wizyta Mikołaja

Dnia 6 grudnia 2013r. dzieci spotkały się w przedszkolu ze Świętym Mikołajem. Na początek zabawy wszystkie grupy zaśpiewały Mikołajowi piosenki i zaczęła się wspólna zabawa z Mikołajem. Największą furorą był taniec „Kaczuchy”. Na zakończenie Mikołajkowego dnia dzieci namalowały piękne rysunki przedstawiające  zabawę z Mikołajem. Jak co roku tego dnia nie zabrakło również Pana Wójta Gminy Domaszowice Zenona Kotarskiego, który nie zapomniał o wychowankach przedszkola i obdarował dzieci cukierkami.

wieści przedszkole 5.jpeg

***

Wigilia

Dzień 13 grudnia br. w przedszkolu był dniem szczególnym. Tego dnia odbyła się w przedszkolu wigilia. Na uroczystość przybyli  Wójt Gminy Domaszowice - Zenon Kotarski, Sekretarz Gminy - Alicja Piasecka,  Skarbnik Gminy - Ewelina Moniuszko-Czuczwara, ks. Tadeusz Strugała, natomiast Radę Rodziców reprezentowali: Halina Górecka, Jarosław Łaźniowski oraz Grzegorz Swędrak. Dyrektor przedszkola – Wioleta Piłyp złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Dzieci i pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście po podzieleniu się opłatkiem zasiedli do wspólnego posiłku na który panie kucharki przygotowały tradycyjne potrawy wigilijne, tj. barszcz z uszkami, pyszną rybę oraz pierogi z kapustą i grzybami. Na stole nie zabrakło również ciasta, batoników oraz cukierków przyniesionych przez pana Wójta Zenona Kotarskiego.

wieści przedszkole 7.jpeg

***

„Wielki konkurs ekologiczny”

Zagadnienie recyklingu znane jest od dawna. W naszym przedszkolu dnia 22.11.2013r. odbył się konkurs ekologiczny pt. „Drugie życie śmieci”. Dzieci wraz z rodzicami ochoczo przystąpiły do konkursu. Prace były wykonane z odpadów. Ich kształt wyznaczała wyobraźnia przedszkolaka. Do konkursu przystąpiło 13 dzieci. Po wyłonieniu zwycięskiej pracy można było głosować na stronie internetowej www.buliba.pl. na Ekosmoka Zuzi Sławskiej W dniu 3.12.2013r.  odbyło  się  rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu, w którym udział wzięła nasza wychowanka Sławska Zuzanna- 5 lat. Przez sześć dni rodzice, znajomi, przyjaciele mogli głosować na naszą pracę konkursową na stronie „buliby”.

wieści przedszkole1.jpeg

Organizatorzy za zaangażowanie, trud i wysiłek włożony w wykonanie pracy konkursowej przysłali piękny dyplom dla uczestniczki konkursu oraz dla naszego przedszkola.

***

Podziękowania

Dyrektor Przedszkola oraz Pracownicy składają serdeczne podziękowania rodzicom oraz dzieciom za tak liczne zaangażowanie się w charytatywną pomoc podzielenia się słodyczami z dziećmi z Hospicjum we Wrocławiu.

Dyrektor Przedszkola, Pracownicy oraz dzieci z Publicznego Przedszkola w Domaszowicach dziękują Panu Wójtowi- Zenonowi Kotarskiemu za podarowane słodycze z okazji Mikołajek oraz z okazji wigilii przedszkolnej.

Dyrektor Przedszkola, Pracownicy oraz dzieci z Publicznego Przedszkola w Domaszowicach dziękują Panom radnym Radosławowi Matysikowi, Jarosławowi Łaźniowskiemu za podarowane batoniki na wigilie przedszkolną.

***

Życzenia

Dyrektor, pracownicy i dzieci z Publicznego Przedszkola w Domaszowicach życzą Wszystkim by magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniosła spokój i radość. By każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyła własnym pięknem, a Nowy Rok obdarował Was pomyślnością i szczęściem.

×

×

Przejdź do góry