Herb

WIEŚCI Z ZESPOŁU GIMNAZJALNO-SZKOLNEGO W DOMASZOWICACH

Z życia Samorządu Uczniowskiego

wieści ZGS2.jpeg

Dnia 6.12.2013 w Zespole Gimnazjalno-Szkolnym w Domaszowicach samorząd uczniowski przygotował spotkanie z Mikołajem. Radości nie było końca. Pan Wójt Zenon Kotarski przyniósł słodycze dla uczniów naszej szkoły, które ze świątecznymi życzeniami przekazał na ręce przewodniczących Samorządu Uczniowskiego Publicznego Gimnazjum – Roberty Leszczyńskiej  i Szkoły Podstawowej – Moniki Lew. Następnie przedstawiciele SU Szkoły Podstawowej zapoznali uczniów z  prawdziwą  historią „Mikołaja” oraz zorganizowali quiz: „Co wiesz o Św. Mikołaju”. Zwycięzcy konkursu  w nagrodę wprowadzili Św. Mikołaja na salę.

wieści ZGS3.jpeg
Uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami przygotowali dla niego niespodziankę: wiersze, piosenki, tańce, itd.  Mikołaj po wysłuchaniu i obejrzeniu występów obdarował dzieci słodkimi prezentami, które przygotował wspólnie z Radą Rodziców i Dyrekcją Szkoły. Spotkanie dało początek pięknej, świątecznej  atmosferze wprowadziło w radosny nastrój uczniów i wszystkich pracowników szkoły. Przez cały dzień rozbrzmiewały dźwięki  kolęd,    a u wszystkich na twarzach malowały się uśmiech i zadowolenie.
W tym roku szkolnym bawiliśmy się świetnie również na dwóch dyskotekach zorganizowanych przez SU; dyskotece z okazji Halloween i dyskotece andrzejkowej, na których były zabawy, konkursy z nagrodami, tradycyjne wróżby, śmiech i dobra zabawa! Kontynuacją działalności SU będzie zorganizowanie już w styczniu zabawy choinkowej, na której zostanie przeprowadzony konkurs na najpiękniejszy strój karnawałowy. Wszyscy zainteresowani mogą rozpocząć przygotowania już od dziś.

Zarząd Samorządu Uczniowskiego i opiekunowie

wieści ZGS7.jpegwieści ZGS8.jpeg

***

Konkurs recytatorski

„A z wierszy napisanych chyba ten nie umrze,

co nie bał się stać prawdą lub stał się muzyką”.

ks. Jan Twardowski

Od czasów starożytnych poezja dawała wyraz ludzkim emocjom i poruszała najczulsze struny duszy. Poprzez wieki ewoluowała, rozwijała się, sięgała po coraz śmielsze środki wyrazu i dziś właściwie nie ma dziedziny życia, która byłaby jej obca lub stanowiła temat tabu. Współczesna poezja dotyka życia w sposób niezwykle prawdziwy, zarówno z jego pięknem, jak i brzydotą. Nie jest ona prosta, ale z pewnością bliska zwykłemu człowiekowi i w tym tkwi jej siła. Dowodem na to może być duże zainteresowanie młodzieży siódmym już, Powiatowym Konkursem Recytatorskim poświęconym twórczości „poetów niepokornych”- Andrzeja Bursy, Edwarda Stachury i Rafała Wojaczka.

Szkolny etap konkursu, dla uczniów gimnazjum, odbył się 26.11.2013 roku w Zespole Gimnazjalno-Szkolnym w Domaszowicach. Do dalszego etapu zakwalifikowały się trzy dziewczęta: Klaudia Kaplińska - uczennica kl. III b, która wyrecytowała wiersz Andrzeja Bursy pt. „Sobie samemu umarłemu” oraz uczennica klasy II a – Wiktoria Wronka i Marta Kleczyńska - uczennica klasy II b, które wybrały utwór Edwarda Stachury pt. „Życie to nie teatr”.

Podczas drugiego etapu konkursu, który odbył się 28.11.2013 w Zespole Szkół Rolniczych w Namysłowie, dziewczęta miały okazję pogłębić wiedzę na temat życia i twórczości poetów. Pomimo dużej konkurencji ze strony rówieśników z innych szkół, nasze wychowanki godnie reprezentowały swoją placówkę. Wśród nagrodzonych uczestników konkursu znalazła się uczennica klasy II a – Wiktoria Wronka, która otrzymała wyróżnienie i nagrodę książkową.

Po ogłoszeniu wyników konkursu organizatorzy zaprosili wszystkich do pamiątkowego zdjęcia i zachęcili do dalszej przygody z poezją. Naszym trzem uczennicom gratulujemy odwagi i talentu, a Wiktorii również sukcesu. Wszystkich pozostałych zachęcamy, by odważniej sięgali po wiersze, które w sposób niebanalny opisują szarą rzeczywistość.

Ewa Wojtowicz

***

Kiermasz Świąteczny

Święta zbliżają się wielkimi krokami z tej okazji dnia  17.12. 2013 r. w Zespole Gimnazjalno-Szkolnym w Domaszowicach odbył się kiermasz świąteczny, którego celem była prezentacja prac stworzonych przez wychowanków świetlicy. Dzieci wspierane przez panie: Annę Kulesę, Ewelinę Sobas, Iwonę Maziarz – Sladek i Ewę Wojtowicz  wykonały ozdoby świąteczne takie jak: bombki, gwiazdki, aniołki z gipsu, a także kartki świąteczne, choinki wykonane z krepiny, pierniki, pomarańcze ozdobione goździkami i inne.

wieści ZGS.jpegNajwiększym powodzeniem podczas kiermaszu cieszyły się bombki i pierniczki. Uczniowie mogli również skorzystać  z malowania twarzy i posłuchać świątecznych piosenek.  Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim tym, którzy pomagali i w jakikolwiek sposób były zaangażowane w kiermasz. Całemu gronu pedagogicznemu, uczniom i ich rodzicom życzymy  zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

                                                                                              Iwona Maziarz-Sladek

wieści ZGS1.jpeg

×

×

Przejdź do góry