Herb

WIEŚCI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W POLKOWSKIEM

Wycieczka szkolna

Uczniowie klas 0-V SP Polkowskie dnia 24.10.2013 uczestniczyli w wycieczce do Namysłowa.

W programie wycieczki było:

- odwiedziny w Miejskiej Bibliotece Publicznej

- oglądanie baśni muzycznej pt: „Okruszek nieba” w Domu Kultury,

- Wizyta w Państwowej Straży Pożarnej.

W bibliotece uczniowie spotkali się z panią bibliotekarką, która zapoznała wszystkich ze swoją pracą, wyjaśniła w jaki sposób wypożycza się książki i jak należy się zachowywać korzystając z katalogów bibliotecznych. Następnie uczniowie przeszli do czytelni i dowiedzieli się w jaki sposób i kto może z niej korzystać.

Drugim punktem programu było obejrzenie spektaklu w Domu Kultury pt. „Okruszek Nieba”. Była to baśń muzyczna wystawiona przez aktorów z „Agencji  Magart” z Łodzi. Uczniowie pochwalili piękne stroje oraz oprawę muzyczną.

tn_polkowskie1.jpeg

Jednak najciekawszym wydarzeniem była wizyta w Państwowej Straży Pożarnej. Uczniowie zwiedzili budynek, w którym przebywają strażacy w czasie, gdy nic złego się nie dzieje. Były tam sale: szkoleniowa, kuchnia, pokój odpoczynku, a także sala zgłoszeń. Tam odbierane są wszelkie zgłoszenia o pożarach i wypadkach drogowych. Uczniowie uczestniczyli w ćwiczeniach „praktyczne zgłoszenie o pożarze”. Później uczniowie zobaczyli cały sprzęt strażacki, wyposażenie samochodów, ćwiczenia sprawnościowe strażaków. Każdy uczeń wraz ze strażakiem ćwiczył lanie wody do wybranego punktu.

Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.

M. Nowakowska

 

Zasady zdrowego odżywiania

Szkoła Podstawowa w Polkowskiem w roku szkolnym 2013/2014 uczestniczyła w III edycji programu pt. „Śniadanie Daje Moc”. Są to śniadania edukacyjne przeprowadzone w klasach I-III.

Celem takiego śniadania jest:

- zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami zdrowego odżywiania się,

- uświadomienie jak ważne jest dbanie o prawidłowy sposób odżywiania.

tn_polkowskie3.jpeg

W piątek 8 listopada 2013 r. uczniowie klas  I-III samodzielnie kroili warzywa, wędliny i sery pięknie dekorowali kanapki, a następnie wspólnie zjedli przygotowane śniadanie. Na koniec popili pysznym sokiem owocowym. Podczas wykonywania prac zachowywali zasady kultury, bezpieczeństwa i higieny pracy. Wspólne śniadanie wszystkim bardzo smakowało.

M. Nowakowska

×

×

Przejdź do góry