Zawiadomienie o zwołaniu VII Sesji Rady Gminy Domaszowice w dniu 25 czerwca 2019 roku o godz. 13.00          NASZA GMINA Informator Samorządowy Gminy Domaszowice - nr 1 2019 wyd I-III        Likwidacja kasy w Urzędzie Gminy          Informacje o jakości powietrza          Gospodarka odpadami komunalnymi (zaktualizowano Harmonogram odbioru odpadów w 2019 roku)         Czad i ogień!

Dziś jest: sobota, 15-06-2019
Imieniny Jolanty, Lotara, Wita

Szukaj na stronie

Zamów newsletter

WIEŚCI Z PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W DOMASZOWICACH

Konkurs plastyczny „ Idze jesień”

Dzieci z Publicznego Przedszkola w Domaszowicach w dniu 18.10.2013 roku wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Idzie jesień”.  Konkurs był przeznaczony dla dzieci w wieku 5-6 lat. Prace zostały wykonane techniką dowolną. W konkursie wzięło udział 20 dzieci. Laureatami konkursu zostali: Bednarz Maja, Górecka Martyna, Mentek Miłosz. Autorzy zwycięskich prac otrzymali nagrody i wyróżnienia, a nauczyciele, pod kierunkiem których zostały wykonane prace otrzymali podziękowania.

Wycieczka na pocztę

Dnia 08.11.2013r. dzieci ze wszystkich grup wiekowych z Przedszkola w Domaszowicach udały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego. Celem wycieczki było zapoznanie z wyglądem poczty (wyposażenie, urządzenia) i z pracą pocztowców. Przedszkolaki wzbogaciły słownik o wyrażenia związane z pocztą.

tn_przedszkole.jpeg

Wycieczka do sklepu

Dnia 12.11.2013r. dzieci z Przedszkola odwiedziły sklep spożywczy w Domaszowicach. Dowiedziały się na czym polega praca ekspedienta i zapoznały się różnorodnością artykułów spożywczych i innym asortymentem sklepu. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się pracy w sklepie, a w nagrodę od Pana Jana Stasiaka otrzymały cukierki.

tn_przedszkole'.jpeg

Kto Ty jesteś? Polak mały!

Święto Niepodległości to dobry moment, aby u dzieci rozwijać poczucie przynależności narodowej. Dzieci poznawały legendy, opowiadania, wiersze dotyczące historii państwa polskiego, oglądały ilustracje i albumy, utrwaliły symbole narodowe – flagę, godło, hymn.