Herb

WIEŚCI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W POLKOWSKIEM

Dzień Edukacji Narodowej

12 października o godz. 1100 odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz Rada Rodziców. Młodzież szkolna prezentowała się wspaniale, bo tego dnia wszyscy przyszli ubrani na galowo. Uroczystość rozpoczęła się montażem słowno - muzycznym, przeplatanym tańcami nowoczesnymi w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Nasi mali artyści wypadli wspaniale, doskonale popisując się swoim kunsztem recytatorskim, aktorskim, muzycznym i tanecznym.

Po występie rozdano słodkie upominki dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Były kwiaty i słowa uznania dla dyrekcji, nauczycieli i pracowników naszej szkoły od Rady Rodziców.                     

Na koniec głos zabrała pani dyrektor E. Idzi, która życzyła wszystkim takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić, pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce, cierpliwości i wrażliwości, aby służba młodym ludziom i całemu środowisku zrodziła wiele szlachetnych owoców.

Pani dyrektor i pracownicy szkoły dziękują Radzie Rodziców za życzliwość i pamięć.

                                                                                         M. Nowakowska
                                                                                                        L. Brus

tn_Wieści Polkowskie4 Dzień Edukacji.jpeg

tn_Wieści Polkowskie5 Dzień Edukacji.jpeg

 

***

 

Dzień Drzewa

Dzień Drzewa wymyślił w 1872 roku w USA  znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”.

Idea ta spotkała się z szerokim odzewem. Od kilku lat w dniu 10 października w Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa, organizowany przez stowarzyszenie ekologiczne, szkoły i nadleśnictwa. W ramach tego  święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew oraz towarzyszy jej program edukacji ekologicznej.

W tym roku po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w obchody Dnia Drzewa. Posadziliśmy kolejne drzewko przed szkołą, które będzie ozdobą i żywym pomnikiem.

                                                                                           Mirosława Mentek

tn_Wieści Polkowskie2 Dzień Drzewa.jpeg

tn_Wieści Polkowskie3 Dzień Drzewa.jpeg

×

×

Przejdź do góry