Herb

WIEŚCI Z ZESPOŁU GIMNAZJALNO-SZKOLNEGO W DOMASZOWICACH

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Gimnazjalno – Szkolnym w Domaszowicach  obchodzono dnia 11.10.2013 r. Już od rana dało się wyczuć świąteczną atmosferę. Były szczere życzenia,  niemal z każdej klasy dobiegało głośne „ sto lat”. Uczniowie z gimnazjum przygotowali dla swoich nauczycieli ciasto własnego wypieku. O godz.10.30 odbyła się uroczysta akademia, w której wzięli udział: zaproszeni goście, dyrekcja , nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie.

tn_Wieści - ZGS Dzień Edukacji.jpeg

W części oficjalnej głos zabrała  dyrektor szkoły,  pani Bożena Hendrysiak, która podziękowała wszystkim za wspaniałą pracę i duże zaangażowanie. Serdeczne życzenia złożył Wójt Gminy Domaszowice pan Zenon Kotarski, dziękując wszystkim pracownikom szkoły za trud i poświęcenie. W imieniu przewodniczącego Rady Rodziców głos zabrała  pani Beata Grzesik, która  złożyła gorące życzenia i przekazała kwiaty  na ręce pani dyrektor od wszystkich rodziców i uczniów.  Na występ artystyczny przygotowany przez uczniów we współpracy z nauczycielami czekali wszyscy. I naprawdę było warto.  

tn_Wieści ZGS (49) Dzień Edukacji.jpeg                                                                                         

„Nie trzeba być bogaczem, by ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi, można podarować mu odrobinę swego czasu i uwagi..." tymi pięknymi słowami prezenterzy rozpoczęli program artystyczny,  w którym w imieniu wszystkich uczniów przepraszali za niesforne zachowanie, figle oraz  dziękowali za wspaniałe lekcje. Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy pierwszej, którzy  zachwycili wszystkich piękną recytacją i wspaniałym wykonaniem piosenki. W kilku  skeczach ( napisanych specjalnie do tego programu) aktorskimi zdolnościami popisywali się uczniowie gimnazjum. Była jeszcze piękna piosenka w wykonaniu duetu z klasy V, solowy wytęp na saksofonie , taniec nowoczesny oraz  piosenki w wykonaniu chóru. Finałowa piosenka chóru „Przepraszamy Was za wszystko” wykonywana była przy gromkich brawach co znaczyło, że program bardzo się podobał. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Bożena Hendrysiak podziękowała wszystkim za przybycie a wykonawcom za wspaniały program.

Przewodniczące Samorządów Uczniowskich

Monika Lew i Roberta Leszczyńska

tn_Wieści ZGS (49) Dzień Edukacji.jpeg

tn_Wieści ZGS (58) Dzień Edukacji.jpeg

***
Wybory do samorządu szkolnego Szkoły Podstawowej w Domaszowicach

Dnia 2 października 2013 roku w Zespole Gimnazjalno Szkolnym w Domaszowicach odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Wybory przeprowadziła pani Alicja Lew – opiekun SU oraz  pedagog szkolny pani Ewa Janki. Uczniowie chętnie chcą pracować na rzecz szkoły. W Szkole Podstawowej było 23 kandydatów. Głosowali uczniowie klas III- VI. Wybory były tajne, zgodne z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego. Komisja wyborcza w składzie A. Konstanciuk i M. Celijowski przeliczyła głosy, do SU weszło 12 uczniów. 8.10.2013r. odbyło się pierwsze zebranie na które przybyli członkowie SU i opiekunki SU p. J. Lewicka i p. A. Lew. SU ukonstytuował się:

przewodnicząca SU- Monika Lew                                                                                                  

z- ca przew.- Hanna Sarnicka                                                                                                  

sekretarz- Klaudia Powolna

Skład sekcji:                                                                                                                         

sekcja kulturalna- Julia Dobrzańska, Szymon Grzesik, Hanna Sarnicka, Monika Lew, Filip Bodzioch, Kamil Niezgoda, Krystian Krupiński, Wojciech Ilnicki                                  

sekcja sportowa- Krystian Krupiński, Monika Lew, Kamil Niezgoda, Patryk Nowicki, Aleksandra Witoś, Filip Bodzioch                                                                          

sekcja naukowa – Hanna Sarnicka, Julia Dobrzańska, Klaudia Powolna, Wojciech Ilnicki, Kacper  Polak.                                                                                                            

Samorząd przyjął plan pracy na rok 2013 14 . Pani dyrektor Bożenie Hendrysiak przewodnicząca SU Monika Lew przedstawiła skład samorządu oraz propozycje pracy jego przedstawicieli (dzień bez jedynki, dzień koloru, dyskoteki, automat do napojów itp). Pierwsza impreza odbędzie się 24.10.2013 to będzie dyskoteka Hallowen. Zapraszamy do stałego śledzenia działalności Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Domaszowicach.

                                                                                                                                    Alicja Lew

tn_Wieści ZGS (45) Wybory.jpeg

***

Pasowanie pierwszoklasistów

"Wśród pierwszaków chodzą słuchy, narzekają więc maluchy, powtarzając niewesoło- ślub będziemy, ślub będziemy brać ze szkołą....”.                                                                          

Dnia 10 października 2013 roku w Zespole Gimnazjalno Szkolnym w Domaszowicach odbyło się pasowanie pierwszaków na uczniów naszej szkoły. Chwila była doniosła, hymn szkolny, sztandar szkoły, poważne pierwszaki w strojach galowych, zgodnie z ceremoniałem naszej szkoły zostały przyjęte do grona pełnoprawnych uczniów społeczności szkolnej.  Uroczystego pasowania księgą uczniów dokonała Pani dyrektor Bożena Hendrysiak. Prawdziwi pierwszoklasiści przypieczętowali przynależność odciskiem palca w kronice szkolnej.Wychowawczyni Pani Alicja Lew wraz z bohaterami tej uroczystości swoimi uczniami z klasy pierwszej i uczennicami z klasy Va - Hanią i Julią i VIb - Moniką przygotowała wspaniały program artystyczny- wiersze, piosenki, zasady zachowania w szkole. Swoją obecnością na tej uroczystości zaszczycili nas: Pani dyrektor Bożena Hendrysiak, Pani wicedyrektor Albina Kotarska, wszyscy rodzice, koleżanki i koledzy z klasy II i III wraz ze swoimi Paniami Renatą Horwat i Bogusławą Markowicz. Na zakończenie Pani Dyrektor gratulowała uczniom wręczając im pamiątkowe dyplomy i upominki. Podziękowania i gratulacje otrzymali również rodzice. Przedstawicielka klasowej rady rodziców składała życzenia uczniom, rodzice rozdawali "rogi obfitości" swoim dzieciom, robili pamiątkowe zdjęcia na tle wspaniałej dekoracji wykonanej przez Panią Małgorzatę Rybitw. Uroczystość była bardzo udana.

                                                                                                                                    Alicja Lew

***

Spotkanie z archeologiem

Dnia 10 października 2013r. w Zespole Gimnazjalno – Szkolnym odbyło się spotkanie z archeologiem. Pani archeolog Uniwersytetu Opolskiego Magdalena Przysiężna – Pisarska wraz ze studentami przeprowadziła warsztaty „Kultury dawnej”, w których udział wzięli uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum. Młodzież poznała bliżej prace archeologa, który dla dzieci jest poszukiwaczem zaginionych skarbów. Przybliżyła uczniom różne znaleziska archeologiczne, które w większości kryją się pod ziemią. Na czterech stanowiskach uczniowie poznawali ziołolecznictwo, gdzie mogli sami poznać smak niektórych ziół i dowiedzieć się do czego były wykorzystywane i na co działały. Sami również próbowali się wcielić w rolę małych archeologów obrabiając materiał wykopaliskowy: ceramikę, kości i węgiel, który czyścili i suszyli. Wykonywali biżuterie z brązu, która była modna 3500 lat temu. Oglądali średniowieczne rekonstrukcje ozdób, broni i ubrań, w które można było się przebrać i na moment przenieść w odległe czasy średniowiecza.

tn_Wieści ZGS (2) Archeolog.jpeg

tn_Wieści ZGS (37) Archeolog.jpeg

tn_Wieści ZGS (42)Archeolog.jpeg

***

Sprostowanie: w ostatnim numerze Informatora Gminnego znalazły się podziękowania dla dziewczynki, która poświęca swój wolny czas na pomoc w nauce koleżankom i kolegom – chodziło oczywiście o Wiktorię Wronka. Przepraszamy za pomyłkę.

×

×

Przejdź do góry