Herb

Wieści z Publicznego Przedszkola w Domaszowicach

Dożynki                                                                                                                                  

Dnia 08.09.2013 r. dzieci z przedszkola w Domaszowicach wzięły udział w uroczystości dożynkowej i po przygotowaniach przez wychowawców wystąpiły na scenie, na terenie ośrodka sportowego, gdzie odbywały się Dożynki. Dzieci w pięknych i kolorowych strojach z przejęciem, zaangażowaniem i radością zatańczyły i zaśpiewały przed dużą publicznością.

tn_wieści z przedszkola.jpeg

***

Podziękowanie dla rodziców                                                                                          

Dyrektor Przedszkola i Grono Pedagogiczne dziękują rodzicom za poświęcony czas, za przybycie z dziećmi na próbę oraz na imprezę dożynkową.

***

Sprzątanie świata                                                                                                                    

Dnia 20.09.13r. dzieci z przedszkola w Domaszowicach wyruszyły na sprzątanie najbliższej okolicy. Dzieci z poczuciem świadomości dbania o środowisko z wielkim zapałem przystąpiły do pracy. Po zakończonej akcji ,,Sprzątania świata” zadowolone wróciły do przedszkola.

tn_wieści z przedszkola 1.jpeg

***

Dzień Przedszkolaka

Dzień 20.09.2013r. był dniem wyjątkowym w naszym przedszkolu, ponieważ tego dnia obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Celem było propagowanie nowoczesnego wychowania przedszkolnego, dostarczenie dzieciom kolejnych okazji  do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Dzień ten to  integracja i współdziałanie wielu środowisk, osób oraz instytucji  mających wpływ na wizerunek oraz jakość funkcjonowania przedszkoli. Na początku dnia Pani Dyrektor Wioleta Piłyp złożyła wszystkim przedszkolakom życzenia i na osłodę tego dnia poczęstowała cukierkami. Następnie dzieci wybrały się na dyskotekę do sali Maluchów. W tym radosnym dniu odwiedził nasze przedszkole Pan Wójt Zenon Kotarski z całą torbą słodkości składając życzenia dzieciom i pracownikom. Dzieci w podziękowaniu za pamięć i zorganizowanie imprezy nagrodziły  Pana Wójta gromkimi brawami i głośnym okrzykiem: „Dziękujemy”.

tn_wieści z przedszkola 2.jpeg

tn_wieści z przedszkola 3.jpeg

tn_wieści z przedszkola 4.jpeg

***

Rady dla rodziców na pierwsze dni dziecka w przedszkolu

  1. Rano budź dziecko z uśmiechem na twarzy :-)
  2. NIE przychodź do przedszkola na „ostatnią chwilę”, unikaj pośpiechu. Wyprawa do przedszkola powinna być raczej spacerem, a nie wyścigiem z czasem!
  3. POZWÓL dziecku zabrać do przedszkola ulubioną przytulankę lub inną zabawkę. Pamiętaj, aby nie była to rzecz, która łatwo może się zepsuć lub zgubić!
  4. NIE obiecuj swojemu maluchowi nagród za pójście do przedszkola, dziecka nie można przekupywać!
  5. NIE przeciągaj nadmiernie pożegnania w szatni, pomóż dziecku rozebrać się, pocałuj je, odprowadź do sali i przekaż pod opiekę nauczycielce!
  6. NIE zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu; jeśli zrobisz to choć raz, będzie wiedziało że łzami można wszystko wymusić.
  7. NIE obiecuj dziecku, że odbierzesz je po obiedzie, skoro wiesz na pewno, że nie będziesz mógł/mogła tego uczynić.
  8. POSTARAJ SIĘ stopniowo wydłużać pobyt dziecka w przedszkolu. W pierwszych dniach odbieraj je zaraz po leżakowaniu!
  9. Jeżeli dziecko przy pożegnaniu płacze, postaraj się zmienić osobę przyprowadzającą, z którą rozstania będą mniej bolesne.
  10. Kontroluj co mówisz. Zamiast: „JUŻ możemy wracać do domu”, powiedz: „TERAZ możemy iść do domu”. To niby niewielka różnica, a jednak pierwsze zdanie ma negatywny wydźwięk.
×

×

Przejdź do góry