Herb

Wieści z Publicznego Przedszkola w Domaszowicach - Witamy Nowy Rok Szkolny

Remonty w przedszkolu

W miesiącu sierpniu w przedszkolu zostały pomalowane niektóre pomieszczenia, natomiast wejście główne do przedszkola oraz boczne zostało wyłożone kostką. Wejście wygląda bardzo ładnie i estetycznie, a budynek przedszkolny zyskał na wyglądzie i funkcjonalności.

***

Adaptacja dzieci i wesołe zabawy

Przedszkole w Domaszowicach w okresie wakacyjnym było czynne w miesiącu lipcu. Dzieci wesoło bawiły się w sali oraz na świeżym powietrzu, ponieważ pogoda była wyśmienita . Do przedszkola w lipcu chodziły także „nowe dzieci”, które od 1 września będą uczęszczały do młodszych grup przedszkolnych. Dzieci stopniowo adaptowały się w nowym środowisku, przyzwyczajały w miłej i ciepłej atmosferze wśród nowych koleżanek, kolegów i personelu do nowych warunków przedszkolnych.

***

Konkursy przedszkolne

W roku szkolnym 2012/2013 nasze przedszkolaki wzięły udział w 18 konkursach. Były to konkursy piosenki, plastyczne, recytatorskie, oraz wiedzy o czystości. W konkursie recytatorskim w Domu Kultury w Namysłowie nasza reprezentantka Karolina Sarnicka zdobyła wyróżnienie, recytując wiersz Juliana Tuwima. W ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Wiersze Juliana Tuwima” wyróżnienie zdobyła Ania Michta. Natomiast grupa 5-latków z naszego przedszkola zdobyła I miejsce, a grupa 6-latków II miejsce w konkursie na „Najładniejszy stroik wielkanocny” zorganizowany w Gminnej Bibliotece w Domaszowicach. Obie grupy dostały bardzo ciekawe i przydatne nagrody w postaci gier. Dużym sukcesem naszego przedszkola było zajęcie I miejsca w konkursie plastycznym pt. „Bezpieczny Przedszkolak” przez Zosię i Frania Kulesę. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie osobiście dostarczyli dyplomy oraz gadżety udzielając wszystkim dzieciom rad jak bezpiecznie bawić się podczas wakacji. W ciągu całego roku szkolnego w przedszkolu odbyło się wiele konkursów, w których dzieci zdobywały nagrody ufundowane przez panią dyrektor przedszkola Wioletę Piłyp. Wszystkim przedszkolakom życzymy wielu sukcesów w nowym roku szkolnym i do zobaczenia niebawem.

×

×

Przejdź do góry