Herb

Wieści z Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego w Domaszowicach

To był wspaniały rok szkolny, jeżeli chodzi o sukcesy w mini piłce siatkowej dziewcząt z Domaszowic. Zaczęło się we wrześniu. W znanym ogólnopolskim turnieju mini piłki siatkowej Orlik Volleymania zajęłyśmy III miejsce w województwie. Bardzo się cieszyłyśmy ponieważ walczyłyśmy ze starszymi o rok dziewczynami ze szkół sportowych o profilu siatkarskim. Potem były pierwsze miejsca: w zawodach powiatowych, w Turnieju „Młodzika”, w półfinale szkół wiejskich, w półfinale szkół podstawowych. Dobra passa trwała. Wygrałyśmy finał szkół wiejskich i po raz drugi zostałyśmy mistrzyniami województwa. Udało się także przejść eliminacje w ogólnopolskim Turnieju Kinder + Sport .

Finał wojewódzki tego turnieju był bardzo zacięty i choć nasza drużyna wygrywała mecze nikt nie spodziewał się, ze pokonamy drużyny z Nysy, Kluczborka, Strzelec Opolskich, Kędzierzyna Koźla. A jednak się wygrałyśmy. Nasz zespół zajął pierwsze miejsce w województwie i awansował do finału ogólnopolskiego. Radość była ogromna, cieszyliśmy się wszyscy, ale do czasu. Okazało się, ze wyjazd na mistrzostwa ogólnopolskie do Drzonkowa koło Zielonej Góry musimy opłacić sobie same.

Z pomocą przyszedł nam Pan Wójt Gminy Zenon Kotarski, który zaangażował się w znalezienie sponsora. Dostałyśmy pieniądze na przejazd.

Wiedziałyśmy, ze będzie trudno nam powalczyć (tym bardziej, ze jechałyśmy w niepełnym składzie) ale chciałyśmy tam być, zobaczyć, poczuć tę atmosferę. Mistrzostwa pokazały, że trudno walczyć jak równy z równym z uczniami szkół sportowych, którzy trenują 2- 3 godz. dziennie. Dopiero tam zobaczyłyśmy jak można w naszym wieku grać.

Mimo, ze nie osiągnęłyśmy tam żadnego sukcesu wiemy, ze siatkówka to wspaniała gra zespołowa i zrobimy wszystko, żeby grać jeszcze lepiej.

Dziękujemy serdecznie jeszcze raz Panu Wójtowi, Pani Dyrektor Bożenie Hendrysiak, Pani Dyrektor Albinie Kotarskiej za pomoc i zaangażowanie. Dziękujemy rodzicom, którzy opłacili wyżywienie i wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki.

Skład naszej drużyny: Patrycja Wojnarowska, Aleksandra Pukała, Izabela Trzeciak, Aleksandra Dobrzańska, Patrycja Melnarowicz oraz Weronika Kozak trener Halina Kwaśnicka.

kapitan drużyny Patrycja Wojnarowska

***

Ostatnie dni nauki szkolnej w Zespole Gimnazjalno - Szkolnym w Domaszowicach to czas na podsumowania. Najlepsi uczniowie otrzymują świadectwa z czerwonym paskiem, nagrody książkowe, pamiątkowe dyplomy. Co roku także rodzicom i całej społeczności uczniowskiej przedstawiani są wyróżniający się sportowcy. W tym roku Wójt Gminy Pan Zenon Kotarski wspólnie z Panią Dyrektor Bożeną Hendrysiak wręczyli pamiątkowe statuetki i puchary najlepszym sportowcom.

Ze Szkoły Podstawowej wyróżnieni zostali:

Wojnarowska Patrycja, Pukała Aleksandra, Trzeciak Izabela, Weronika Kozak, uczennice klasy VI (brązowe medalistki Mistrzostw Województwa Orlik Volleymania, złote medalistki Wojewódzkich Igrzysk LZS Szkół Wiejskich w mini piłce siatkowej, złote medalistki Mistrzostw Województwa w mini piłce siatkowej Kinder + Sport, złote medalistki sztafety 4 x 100 w Wojewódzkich Igrzyskach LZS Szkół Wiejskich), indywidualnie Pukała Aleksandra brązowa medalistka w skoku wzwyż, Trzeciak Izabela brązowa medalistka w biegu na 300 m)

Barszcz Kacper, uczeń klasy VI ( złoty medalista Wojewódzkich Igrzysk LZS Szkół Wiejskich w mini piłce siatkowej, brązowy medalista sztafety szwedzkiej w Wojewódzkich Igrzyskach LZS Szkół Wiejskich),

Bednarczuk Paweł, uczeń klasy V ( złoty medalista Wojewódzkich Igrzysk LZS Szkół Wiejskich w mini piłce siatkowej, srebrny medalista w biegu na 600 m, brązowy medalista sztafety szwedzkiej w Wojewódzkich Igrzyskach LZS Szkół Wiejskich),

Nowicki Patryk, uczeń klasy V (złoty medalista Wojewódzkich Igrzysk LZS Szkół Wiejskich w mini piłce siatkowej, brązowy medalista sztafety szwedzkiej w Wojewódzkich Igrzyskach LZS Szkół Wiejskich),

Z Gimnazjum wyróżnieni zostali:

Kaluza Karolina, Nieśpiałowska Katarzyna, Woźnica Natalia, Karońska Paulina, Kaluza Kornela uczennice klasy III (złote medalistki Wojewódzkich Igrzysk LZS Szkół Wiejskich w piłce siatkowej),

Feduch Katarzyna, Leszczyńska Roberta uczennice klasy II (złote medalistki Wojewódzkich Igrzysk LZS Szkół Wiejskich w piłce siatkowej),

Gajowski Jakub (złoty medalista w skoku w dal, brązowy medalista w rzucie dyskiem Wojewódzkich Igrzysk LZS Szkół Wiejskich, brązowy medalista Mistrzostw Województwa Orlik Volleymania),

Wojtasik Patryk uczeń klasy III (złoty medalista w skoku wzwyż, brązowy medalista w sztafecie olimpijskiej, srebrny medalista w piłce siatkowej Wojewódzkich Igrzysk LZS Szkół Wiejskich, brązowy medalista Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w skoku wzwyż, brązowy medalista Mistrzostw Województwa Orlik Volleymania),

Nowicki Maciej uczeń klasy III (brązowy medalista w sztafecie olimpijskiej, srebrny medalista w piłce siatkowej Wojewódzkich Igrzysk LZS Szkół Wiejskich, brązowy medalista Mistrzostw Województwa Orlik Volleymania),

Grześkowicz Przemysław uczeń klasy III (brązowy medalista w sztafecie olimpijskiej, srebrny medalista w piłce siatkowej Wojewódzkich Igrzysk LZS Szkół Wiejskich),

Olszowy Marcin uczeń klasy III (srebrny medalista w piłce siatkowej Wojewódzkich Igrzysk LZS Szkół Wiejskich, brązowy medalista Mistrzostw Województwa Orlik Volleymania),

Frąsiak Paweł uczeń klasy II (srebrny medalista w piłce siatkowej Wojewódzkich Igrzysk LZS Szkół Wiejskich, srebrny medalista w skoku wzwyż, brązowy medalista w sztafecie olimpijskiej Wojewódzkich Igrzysk LZS Szkół Wiejskich),

Poprawa Damian uczeń klasy II (srebrny medalista w piłce siatkowej Wojewódzkich Igrzysk LZS Szkół Wiejskich).

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym. Dziękujemy również rodzicom za wsparcie i pomoc. Podziękowania należą się także Panu Wójtowi Zenonowi Kotarskiemu, który wspiera sport szkolny oraz Pani Dyrektor Bożenie Hendrysiak i Albinie Kotarskiej za wszelką pomoc.

***

Dnia 13 i 14 czerwca 2013 r. odbyły się Wojewódzkie Igrzyska LZS Szkół Wiejskich w lekkiej atletyce. Wystartowali najlepsi uczniowie szkół wiejskich i małych miasteczek ( do 5 tys. ) z całego województwa. Wspaniała organizacja pozwoliła jednak na wyłonienie najlepszych. Lekkoatleci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Zespołu Gimnazjalno - Szkolnego w Domaszowicach wypadli w tym roku wspaniale.

tn_wieści z zespołu...jpeg

Medale w Wojewódzkich Igrzyskach LZS Szkół Wiejskich Podstawowych wywalczyli:

Bednarczuk Paweł - II miejsce w biegu 600 m (1;50,33), srebrny medal,

Izabela Trzeciak - III miejsce w biegu na 300 m (50,62), brązowy medal,

Pukała Aleksandra - III miejsce w skoku wzwyż (139 cm), brązowy medal,

sztafeta 4 x 100 dziewcząt - I miejsce, złoty medal (Kozak Weronika, Pukała Aleksandra ,Trzeciak Izabela, Nowak Kamila – 59,63),

sztafeta szwedzka chłopców – III miejsce, brązowy medal (Barszcz Kacper, Bednarczuk Paweł, Nowicki Patryk, Stanek Tomasz – 2;47,45)

Szkoła Podstawowa Domaszowice w Wojewódzkich Igrzyskach LZS Szkół Wiejskich Podstawowych ( 72 startujące szkoły ) uplasowała się na II miejscu w punktacji generalnej (gry zespołowe i lekka atletyka) zdobywając 366 punktów i II miejsce w punktacji lekkiej atletyce zdobywając 222 punkty.

Medale w Wojewódzkich Igrzyskach LZS Szkół Wiejskich Gimnazjalnych wywalczyli:

Gajowski Jakub - I miejsce w skoku w dal (5,62 m), złoty medal,

Gajowski Jakub - III miejsce w rzucie dyskiem (35,45), brązowy medal,

Wojtasik Patryk - I miejsce w skoku wzwyż (166 cm), złoty medal,

Frasiąk Paweł - II miejsce w skoku wzwyż (166 cm), srebrny medal,

sztafeta olimpijska chłopców - III miejsce, brązowy medal (Nowicki Maciej, Grześkowicz Przemysław, Frasiąk Paweł, Wojtasik Patryk,– 4,01,89)

Publiczne Gimnazjum Domaszowice w Wojewódzkich Igrzyskach LZS Szkół Wiejskich Gimnazjalnych (40 startujących gimnazjów) nasze gimnazjum uplasowało się na II miejsce w punktacji generalnej (gry zespołowe i lekka atletyka) zdobywając 482 punkty i II miejsce w punktacji lekkiej atletyce zdobywając 290 punktów oraz I miejsce w grach zespołowych zdobywając 192 punkty.

Uczniowie w tym roku szkolnym startowali w 22 zawodach sportowych szkolnych, gminnych, powiatowych, półfinałowych i wojewódzkich zdobywając 25 pucharów za punktacje w piłce siatkowej, lekkiej atletyce i ogólne szkół. Zawodnicy indywidualnie w lekkiej atletyce i piłce siatkowej zdobyli 26 medali w zawodach wojewódzkich oraz wiele medali w zawodach powiatowych i półfinałowych.

tn_wieści z zespołu1...jpeg

To, że jesteśmy jedną z najlepszych szkół wiejskich w województwie opolskim (szkoła podstawowa i gimnazjum) to zasługa wszystkich uczniów, którzy startowali w zawodach w tym roku szkolnym, rozsławiając i promując Gminę Domaszowice w regionie, województwie i kraju.

Dziękujemy wszystkim sportowcom za sumienną i systematyczną pracę przez cały rok szkolny. Dziękujemy również władzom Gminy Domaszowice i wszystkim sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe.

Nauczyciele wychowania fizycznego

Halina i Jan Kwaśniccy

×

×

Przejdź do góry