Herb

Co słychać u Ochotniczych Straży Pożarnych

GMINNE ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE

16 czerwca 2013 roku w Strzelcach odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze, których głównym organizatorem była jednostka OSP w Strzelcach. W zawodach udział wzięło kilkanaście drużyn z terenu Gminy Domaszowice, które konkurowały w pięciu kategoriach. W kategorii Męska Drużyna Pożarnicza I miejsce zajęła OSP Strzelce, II miejsce należało do OSP Woskowice Górne, III przypadło OSP Włochy. W kategorii Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza chłopcy w wieku 15-18 lat I miejsce zajęła OSP Siemysłów, II miejsce należało do OSP Strzelce. W kategorii Kobieca Drużyna Pożarnicza I miejsce przypadło w udziale OSP Strzelce, II – OSP Włochy. Zwycięzcom zostały wręczone puchary i dyplomy. W kategorii Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza chłopcy do lat 15 wystartowały drużyny z Domaszowic, Włoch, Wielołęki, Woskowic Górnych i Strzelec. W kategorii Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza dziewczęta do lat 16 wystartowała drużyna z Włoch. Wszystkie osoby, które uczestniczyły w rywalizacji w najmłodszych grupach wiekowych otrzymały pamiątkowe medale.

tn_IMG_8760.jpeg

Ponad to w  trakcie trwania zawodów zostały wręczone medale za wysługę lat na rzecz OSP; i tak za 5 lat przynależności do OSP medale otrzymali: Sandra Bzymek, Jagoda Pogorzelska, Paulina Bzymek, Paulina Bagińska, Martyna Łaźniowska, Krzysztof Wołczański, Sebastian Kuśmierczyk, Jarek Łaźniowski, Bukowiec Szymon. Za 15 lat przynależności: Ostrowski Mirosław i Szymon Mikitów; za 20 lat – Radosław Matysik, Marek Bodzioch i Rafał Bodzioch. Za 25 lat – Tomasz Bociąga; za 35 lat – Albert Nawrot; za 45 lat – Stanisław Dziedzina, Mieczysław Konarski  i Zdzisław Raducki. 50 lat na rzecz OSP działają: Jan Mospan i Roman Durski. Złota Odznaka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przypadła w udziale Karolinie Kaluzie, Kordianowi Kaluzie, Marcinowi Fyda, Patrykowi Jarosz, Damianowi Pogorzelskiemu, Kacprowi Witoś, Krzysztofowi Kopcik i Maciejowi Grot.

tn_IMG_8868.jpeg


DZIEŃ STRAŻAKA W STRZELCACH

„Szanowni Państwo, druhny, druhowie sympatycy Ochotniczego Pożarnictwa Witam wszystkich z wielką estymą, szacunkiem i cieszę się, że znowu spotykamy się w naszym gronie. Tym razem mamy dwa powody, które skłaniają nas do zorganizowania uroczystości w naszych skromnych progach, a mianowicie pierwszy z nich to Międzynarodowy Dzień Strażaka, drugi - to pomyślne zakończenie rozpoczętego około dwóch lat wstecz projektu unijnego polegającego na utworzeniu przy naszej Ochotniczej Straży Pożarnej kawiarenki z dostępem do internetu, który dzięki pomocy kierownictwa Gminy Domaszowice, Wójta Pana Zenona Kotarskiego a także pracownikom Pani Dagmarze Bak oraz Marcie Morga mógł zostać sfinalizowany. Pragnę również podziękować państwu Marzenie i Ryszardowi Nanowskim, którzy w bardzo dużym stopniu przyczynili się do zakupu sprzętu który będziemy mogli za chwilę oglądać”.

otwarcie salki Strzelce.jpeg

Tymi słowami w dniu 05.05.2013 Prezes Zarządu Gminnego oraz zarządu OSP w Strzelcach dh. Roman Durski przywitał wszystkich przybyłych na uroczystość. Następnie głos zabrały osoby zaproszone: Zenon Kotarski - Wójt Gminy Domaszowice, który oprócz podziękowań za ciężką społeczną służbę wszystkich druhów OSP Strzelce, przekazał list gratulacyjny oraz wiązankę kwiatów dla Naczelnika OSP Strzelce dh. Radosława Matysika w związku z nominacją na pierwszy stopień oficerski którą odebrał na uroczystościach zorganizowanych dniu 04.05.2013 na placu J. Piłsudskiego w Warszawie. Kolejno głos zabrał Komendant Gminny dh. Andrzej Prokop, który również podziękował za mobilność jednostki, sprawność operacyjną-techniczną. Przypomnijmy, że jednostka w roku ubiegłym wyjeżdżała ok 45 razy do różnego rodzaju zdarzeń oraz zdobyła Mistrzostwo Powiatu na zawodach Sportowo Pożarniczych. W imieniu wszystkich mieszkańców podziękowania złożył radny wsi Strzelce Albin Chrzanowski.

otwarcie salki Strzelce 1.jpeg

Po zakończeniu części oficjalnej dh. Prezes Roman Durski zaprosił na część już mniej oficjalną, którą strażacy zorganizowali w formie pikniku przed remizą OSP Strzelce, na wszystkich czekały smaczne dania z grilla, napoje chłodzące oraz słodkości przygotowane przez żony strażaków lub przez nich samych, dla dzieci przygotowano zjeżdżalnie oraz popcorn i watę cukrową. Mogły także wypróbować działanie komputerów zakupionych w ramach projektu. Przypomnieć należy, iż w ramach realizacji projektu „Utworzenie salki komputerowo-multimedialnej z dostępem do Internetu w Strzelcach” zostały zakupione trzy zestawy komputerowe, modem internetowy z podłączeniem do Internetu, rzutnik multimedialny, ekran, urządzenie wielofunkcyjne – drukarka, oraz zabezpieczono w sposób profesjonalny mienie OSP zakładając alarm oraz monitoring zewnętrzny remizy.

Koszt całego projektu wyniósł ok 23000 złotych z czego 5000 złotych to wkład własny Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzelcach (pieniądze pochodziły z różnego rodzaju pikników, darowizn, zbiórek złomu).

Strzeleccy Strażacy dziękują wszystkim tym, którzy przyczynili się finansowo oraz rozumiejąc ich potrzeby pomogli w realizacji tego zadania.

Dziękujemy


FESTYN STRAŻACKI W SIEMYSŁOWIE

W dniu 19 maja 2013 roku w Siemysłowie został zorganizowany festyn mający uczcić Dzień Strażaka. Organizatorami była OSP Siemysłów i OSP Starościn. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą. Wśród wielu atrakcji znalazły się: pokaz ratownictwa drogowego i akcja ratowniczo-gaśnicza na przykładzie pożaru samochodu, pokaz gaszenia pożaru z podnośnika mechanicznego.

festyn w siemysłowie (1).jpeg

Przez cały czas trwania imprezy dzieci mogły korzystać z dmuchanego placu zabaw; był grill i ciasto przygotowane przez mieszkańców Siemysłowa. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna. W uroczystości udział wzięli Zenon Kotaski – Wójt Gminy Domaszowice, a także Barbara Bednarz – Wójt Gminy Świerczów, Pani Renata Jażdż-Zaleska, ksiądz Piotr Bałtarowicz, Radni, sołtysi i mieszkańcy obu gmin oczywiście. Pogoda dopisała i wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli bawili się znakomicie.

Strażacy OSP Siemysłów dziękują strażakom OSP Starościn za pomoc w zorganizowaniu festynu.

festyn w siemysłowie (3).jpeg

festyn w Siemysłowie.jpeg


PODZIĘKOWANIA

W sobotę 18 maja 2013 r. przeprowadziliśmy zbiórkę złomu w Domaszowicach. Dzięki wsparciu wielu osób zebraliśmy całą przyczepę złomu. Po zważeniu okazało się, że jest to ok. 1500 kg złomu zwykłego i 38 kg metali kolorowych na kwotę 1100 zł.

Jeszcze większym zaskoczeniem dla nas było to, że kilka osób wsparło nas darowizną pieniężną w kwocie 120 zł.

Wszystkie zebrane pieniądze przeznaczymy na zakup nowego samochodu pożarniczego, ponieważ nasz stary Volkswagen T4 ma już 22 lata i często zawodzi.

Kolejną zbiórkę złomu przeprowadzimy we wrześniu, o czym wcześniej poinformujemy.

Strażacy OSP Domaszowice

***

Ochotnicza Straż Pożarna w Siemysłowie składa serdeczne podziękowania dla mieszkańców wsi, za okazaną pomoc w kolejnej zbiórce złomu. Dzięki temu uzyskaliśmy kwotę 4.650,00zł którą przeznaczymy na zakup samochodu pożarniczego.

Naczelnik OSP Siemysłów

Grzegorz Białkowski

×

×

Przejdź do góry