Herb

Wiadomości z Przedszkola w Domaszowicach - co się działo przed wakacjami

Rok Tuwima

Ten rok jest poświęcony Julianowi Tuwimowi. Jego wiersze znają dziadkowie ,rodzice i dzieci. W naszym przedszkolu dnia 15.04.2013 roku zorganizowano konkurs plastyczny "Ilustracje do wierszy Juliana Tuwima". Uczestniczyło w nim 44 przedszkolaków. Jury miało trudny wybór. Prace były wykonane starannie i z pomysłem. Laureatami zostało 10 dzieci:

z grupy 3-latków –Olaf Fras, Piotr Pliś;

z grupy 4-latków- Magda Frychel i Oliwia Jurowska;

z grupy 5- latków –Anna Michta, Miłosz Leszczyński, Kacper Swędrak i Szymon Wojtasik;

z grupy 6-latków-Emilia Niezgoda i Kamil Sapieja.

Pani Dyrektor, Wioleta Piłyp, zwycięzcom wręczyła dyplomy i książki. Prace nagrodzonych dzieci zostały dostarczone do Biblioteki Publicznej w Namysłowie, która była inicjatorem konkursu. Dnia 8 maja br. rozstrzygnięto konkurs i nasz przedszkolak Anną Michta, otrzymała wyróżnienie.

***

Dzień otwarty

Dnia 16.04.2013 roku 6-latki i 5-latki pod opieką wychowawczyń E.Lubojańskij i S.Buchty wyruszyły do Zespołu Gimnazjalno – Szkolnego w Domaszowicach, w którym zorganizowano Dzień Otwarty. Tam powitała przedszkolaki Pani Dyrektor Bożena Hendrysiak i zaprosiła na przedstawienie przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej. Dzieci brały udział w konkursie nagrodzonym słodkim poczęstunkiem. Nie zabrakło również słodyczy dla tych, którzy nie uczestniczyli w konkursie.

przedszkole-dzień otwarty.jpeg

Następnie uczennice z Samorządu Uczniowskiego zapoznały przedszkolaków z lokalizacją poszczególnych pomieszczeń. Dzieci zwiedziły siłownię, salę gimnastyczną, niektóre klasy, gdzie mogły pisać na tablicy interaktywnej. Nad całością pieczę sprawowały Panie: J. Lewicka i A. Lew. Wrażenia były niesamowite. Dzieciom bardzo podobało się miejsce nauki, gdzie od września grupa kończąca przedszkole będzie uczęszczać.

***

Niespodzianka od Pana Wójta

Zabawa jest ważną formą spędzania czasu w życiu dziecka. Rozwija zdolności i umiejętności. Zabawka kształtuje rozwój emocjonalny, wyrabia samodzielność, rozwija koordynację wzrokowo - ruchową oraz pobudza rozwój intelektualny. Dzień 14.05.2013 był nieoczekiwanym dniem. Wójt Gminy Domaszowice, Pan Zenon Kotarski, przekazał dzieciom mnóstwo zabawek.

przedszkole-niespodzianka.jpeg

Były samochody, traktory, wózki z lalkami, łóżeczka, piłki, zwierzątka, naczynia kuchenne i warzywa. Dzieci cieszyły się ogromnie. Będą miło spędzać chwile z ulubionymi maskotkami. Pani Dyrektor, Wioleta Piłyp, serdecznie podziękowała za wspaniały dar, a Pan Wójt obiecał dzieciom, że z okazji Dnia Dziecka przekaże drugą turę zabawek. Cała społeczność przedszkolna wydała okrzyk radości i podziękowała Panu Wójtowi wielkimi brawami.

Jolanta Łukasiewicz

przedszkole- niespodzianka1.jpeg

***

Straż  pożarna  w przedszkolu

Dnia 21 maja 2013 roku przedszkolaki spotkali  się na boisku sportowym ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Domaszowicach. Dzieci zobaczyły jak wygląda strój strażaka. Dowiedziały się, do czego służy radiowóz  straży pożarnej. Miały możliwość obejrzenia sprzętu ratowniczego i wyposażenia radiowozu.

Straż pożarna - przedszkole.jpeg

Największą atrakcją spotkania była możliwość polewania wodą z węża strażackiego. Panowie bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy, a także odpowiadali na zadawane pytania dzieci. Mamy nadzieje, że przestrogi udzielane przez strażaków na długo pozostaną w pamięci i będą miały wpływ na bezpieczeństwo dzieci. Dzieci na koniec spotkania podziękowały panom strażakom i wręczyły im pamiątki.

*** 

Przedstawienia

Dnia 22 maja 2013 roku naszych najmłodszych milusińskich odwiedzili aktorzy ze Studia Eko – Opole. W ciekawej scenerii dzieci obejrzały przedstawienie pt.  „Czerwony Kapturek”.  Przedszkolakom przedstawienie bardzo  się podobało. Była to też lekcja poprawnej  polszczyzny. Dzieci miały okazję nauczyć się wymawiać poprawnie trudne wyrazy.

***

Nasi kochani rodzice

W dniach 27 i 29 maja 2013 roku wszystkie grupy przedszkolne licznie  odwiedzili nasi  najmilsi goście – Mamusie i Tatusiowie. Z okazji ich święta dzieci zaprezentowały przygotowane okolicznościowe wiersze, piosenki i tańce oraz wręczyły pięknie  wykonane upominki. Po emocjonującej części artystycznej pani dyrektor Wioleta Piłyp  zaprosiła gości na słodki poczęstunek.

***

Dzień Dziecka

Po raz kolejny 3 czerwca 2013 roku w przedszkolu w Domaszowicach nauczycielki zorganizowały dla dzieci atrakcje z okazji Dnia Dziecka. Odbyły się różne konkursy m. in. malowanie na dużych arkuszach papieru „ Wiosenne drzewo” – praca zbiorowa, lepienie z plasteliny, układanie puzzli, zawody sportowe. Następnie przyszedł czas na specjalne przygotowane na tę okazję zabawy. Zaprosiliśmy wszystkie dzieci do wykonania ulubionego tańca dzieci  „Kaczuszek”, „ Lambada”, „ Dwóm tańczyć się zachciało”. Po tak energicznej i wyczerpującej zabawie nadszedł czas na słodki poczęstunek. Swoją obecnością w tym dniu zaszczycił dzieci pan  Wójt Gminy Domaszowice – Zenon Kotarski, który złożył przedszkolakom życzenia i wręczył słodycze, a także obdarował dzieci zabawkami, które zostały zakupione przez Urząd Gminy w Domaszowicach. Dzieci były bardzo zadowolone po dniu pełnym  atrakcji i wrażeń.

dzień dziecka - przedszkole.jpeg

Pani dyrektor Wioleta Piłyp wraz z wychowankami i nauczycielkami dziękują panu wójtowi – Zenonowi Kotarskiemu za zakupione zabawki i cukierki oraz panu R. Matysikowi, J. Łaźniowskiemu i M. Ostrowskiemu za ofiarowane słodycze z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

***

Cyrk w przedszkolu

W dniu 5 czerwca do przedszkola w Domaszowicach zawitała grupa prawdziwych cyrkowców. Ubrani w barwne stroje prezentowali wspaniałe i zabawne sztuczki. Najwięcej emocji wzbudził ogromny wąż. Okazało się, że strach był zupełnie niepotrzebny bowiem zwierzak był zupełnie niegroźny, a dzieci ośmielone tym faktem chętnie uczestniczyły w sztuczkach z jego udziałem. Był też pudelek, równie niegroźny za to bardzo uczony i  wygimnastykowany. A najwięcej radości dostarczyły maluchom sztuczki sprawnościowe. Nie łatwo jeździ się na jednokołowym rowerku, ale na malutkim, dwukołowym jeszcze trudniej. Dzieci też mogły się o tym przekonać osobiście. Cyrk dostarczył przedszkolakom wielu wrażeń i uśmiechów na twarzach.

***

Wizyta pani pielęgniarki

Dnia 14 czerwca 2013 roku nasze przedszkole odwiedziła pielęgniarka pani Barbara Szajniuk, która opowiedziała nam o wykonywanym przez siebie zawodzie. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się w jaki sposób możemy zapobiegać infekcjom (zasłanianie ust w czasie kaszlu, chronienie miejsc skaleczonych), jak należy o siebie dbać, ubierać się odpowiednio do pogody, właściwie odżywiać, zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Pani pielęgniarka zademonstrowała przedszkolakom niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku, była też możliwość wysłuchania bicia swojego serca, natomiast strzykawka (choć bez igły i w opakowaniu) wiadomo – wzbudziła najwięcej emocji. Na zakończenie dzieci wręczyły naszemu gościowi pamiątkę z podziękowaniem.

***

Wizyta w Banku Spółdzielczym

Dzieci z grupy drugiej i trzeciej odwiedziły placówkę Banku Spółdzielczego w Domaszowicach. Dyrektor Banku pani Monika Bursakowska zaprezentowała uczestnikom kulisy pracy bankowca, procedurę obrotu pieniędzmi i jego bezpieczeństwa. Przedszkolaki miały możliwość zobaczenia pracy kasjerów i doradców kredytowych. Na zakończenie wręczyły pani dyrektor upominek   pracownikom laurki, a dzieci poczęstowane zostały słodkim upominkiem i gadżetem.

                                                                                          Małgorzata Wojnowska

wizyta w banku - przedszkole.jpeg

Wycieczka do Biadacza

Dnia 27 czerwca br. dzieci z przedszkola w Domaszowicach pojechały na wycieczkę do gospodarstwa ekologicznego w Biadaczu. Przedszkolaki uczestniczyły w dwóch zajęciach edukacyjnych. Pierwsze to temat miodu, podczas którego dowiedziały się jakie są etapy jego powstawania i od kogo zależy ta skomplikowana produkcja. Atrakcją było dla dzieci wykonywanie świeczek z wosku.

Wycieczka do Biadacza - przedszkole.jpeg

Drugie warsztaty przybliżyły uczestnikom proces powstawania chleba, dzieci mieliły ziarna, następnie samodzielnie wyrabiały ciasto na bułeczki, które po upieczeniu z wielką satysfakcją i radością spróbowały. Dużą atrakcją dla dzieci był również kontakt ze zwierzętami, tj. konie, krowy, kury, kozy, a w szczególności przejażdżka wozem konnym. Dzieci z wycieczki wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone.

Małgorzata Wojnowska

×

×

Przejdź do góry