Herb

Nowinki z Przedszkola w Domaszowicach III/IV 2013

Dnia 18 marca 2013 r. zawitał do naszego przedszkola teatrzyk TOMCIO z Nowego Sącza, z kukiełkowym przedstawieniem pt. „Tomcio Paluszek”. Przedstawienia tego teatru dostarczają dzieciom rozrywki, zabawy, ale przede wszystkim są wspaniałą nauką i mobilizacją do wyciągania wniosków z morału bajki. Scena posiada kolorowe dekoracje, które kształtują wyobraźnię dzieci. Przedszkolakom przedstawienie bardzo się podobało.

*****

W Publicznej Bibliotece w Namysłowie 20 marca 2013 r. odbył się konkurs recytatorski dla przedszkolaków pt. „Wiersze Juliana Tuwima”. Przedstawicielką naszego przedszkola była Karolina Sarnicka, która w konkursie wewnętrznym zdobyła I miejsce. Konkurencja była bardzo duża, pomimo tego nasza Karolinka zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy.

*****

Chociaż 21 marca za oknem był śnieg, nasze przedszkolaki postanowiły mimo wszystko powitać wiosnę. W sali przystrojonej w kolorowe kwiaty śpiewaliśmy piosenki i recytowali wiersze o tematyce wiosennej.

tn_aaNowinki z przedszkola w Domaszowicach - powitanie wiosny.jpeg

Potem malowaliśmy prace plastyczne, na których dzieci wyraziły swoją tęsknotę za ciepłem, słońcem i kolorowymi barwami. Wiosenny spacer był krótszy ze względu na pogodę. Przedszkolaki stwierdziły, że tegoroczne powitanie wiosny zapamiętają długo.

*****

W naszym przedszkolu we wszystkich grupach odbyły się zajęcia otwarte , w których  mogli uczestniczyć rodzice. Temat zajęć 6-latków brzmiał „Pisanki Wielkanocne”. Podczas zajęć dzieci miały okazję zintegrować się z rodzicami przy wykonywaniu kolorowych pisanek.

tn_aaNowinki z przedszkola w Domaszowicach - zajęcia otwarte (1).jpeg

Natomiast grupy 3,4 i 5-latków, wykonywały z nauczycielem i rodzicami prace plastyczno – techniczne pt. „Ilustrowanie wierszy Juliana Tuwima”. Podczas zajęć rodzice mieli możliwość zaobserwować zachowanie  i umiejętności swojego dziecka na tle grupy rówieśniczej oraz  poznać metody  jakie stosuje nauczyciel w pracy  z dziećmi. Zajęcia we wszystkich grupach cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony rodziców.

tn_aaNowinki z przedszkola w Domaszowicach - zajęcia otwarte (2).jpeg

*****

Dnia 11 kwietnia 2013 r. odbyło się w przedszkolu przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów Objazdowego Teatru Lalki PINOKIO z Nowego Sącza pt.,,Niezwykły przyjaciel". Po raz kolejny dzieci mogły z zaciekawieniem obejrzeć piękną bajkę. Dzięki bajce przedszkolaki przekonały się, jak ważna jest przyjaźń w życiu każdego człowieka. Poznały znaczenie przysłowia ,,Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie".

×

×

Przejdź do góry