Herb

Wieści z Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego w Domaszowicach III/IV 2013

O odbiorze naziemnej telewizji cyfrowej w szkole

22 kwietnia nastąpi wyłączenie transmisji analogowej w województwie opolskim, w związku z tym uczniowie Zespołu Gimnazjalno – Szkolnego w Domaszowicach przygotowali dla swoich kolegów, krótką scenkę zawierającą instrukcje postępowania w przypadku gdy telewizor jest stary lub nie odbiera sygnału w standardzie DVB-T MPEG-4.

tn_aaWieści z ZGS w Domaszowicach - odbiór naziemnej telewizji (1).jpeg

O tym jak proste jest to zadanie przekonywała babcia Lodzia, czym uspokoiła zalanego łzami swojego wnusia Gienka.

tn_aaWieści z ZGS w Domaszowicach - odbiór naziemnej telewizji (2).jpeg

Ewa Walczak – Janki


Profilaktyka w szkole

Dnia 08.04.2013r. w Zespole Gimnazjalno – Szkolnym w Domaszowicach odbyły się dwa przedstawienia o charakterze profilaktyczno – edukacyjnym, zaprezentowane przez aktorów krakowskiego Impresariatu Artystycznego „Inspiracja”.

W pierwszym spektaklu teatralnym „Psoty nie z tej ziemi” wzięli udział uczniowie klas I – III SP. Program skierowany do najmłodszych uczniów, poświęcony był szeroko pojętej problematyce bezpieczeństwa. Ujęty w kompleksowy sposób i przedstawiony na dwóch płaszczyznach. Pierwsza dotyczyła niebezpieczeństw powstających w sferze kontaktu ze światem przedmiotów i urządzeń oraz miejsc w rodzaju: ulica, plac zabaw, szkoła. Drugi polegał na analizie zagrożeń mogących wyniknąć z relacji dziecka z innym człowiekiem – zwłaszcza dorosłym i nieznanym.

tn_aaWieści z ZGS w Domaszowicach - profilaktyka (1).jpeg

Drugi spektakl „W krainie bajtów” przeznaczony był dla uczniów klas IV – VI SP.  „W krainie bajtów” to satyryczna opowieść o dziecku, które odchodzą od komputera od razu zasiadło przed ekranem telewizora. Program mówił o zagrożeniach wynikających z uzależnienia młodych osób od nowych technologii. Spektakl demonstrował i analizował negatywne aspekty ich wpływu na psychikę młodego odbiorcy w procesie kształtowania jego osobowości.

tn_aaWieści z ZGS w Domaszowicach - profilaktyka (2).jpeg

Podczas tych dwóch przedstawień, dzieci miały okazję, brać czynny w nich udział, dzięki temu mogły usystematyzować swoją wiedzę na temat zagrożeń, jednocześnie okazało się iż nasi uczniowie, posiadają wiele wiadomości na temat szeroko ujętej profilaktyki.

Ewa Walczak - Janki


Dmuchańce

Po raz kolejny w Zespole Gimnazjalno – Szkolnym w Domaszowicach uczniowie Szkoły Podstawowej mogli skorzystać ze sprzętu rekreacyjnego w postaci dmuchanej zjeżdżalni, dwóch zamków oraz basenu wypełnionego piłkami. Radości nie było końca, dzieci z wielkim zadowoleniem dawały upust swojej energii. Dobra zabawa jest potrzebna dziecku jak jedzenie, ubranie , sen. Podstawowym warunkiem dobrej zabawy dziecka są: odpowiednie miejsce, czas i dobrze dobrane zabawki, a oprócz tego naturalne zainteresowanie i zaangażowanie. A tego nie brakowało, co widać było po uśmiechniętych twarzach naszych uczniów. Czas na miłej zabawie szybko płynął, dla niektórych uczniów 45 minut okazało się niewystarczające i trudno było im wrócić na lekcje. Wszyscy mamy nadzieję, że te okrzyki radości, które mogliśmy usłyszeć przegonią zimowe chmury i zawita do nas w końcu wiosna

 Ewa Walczak - Janki


III Szkolny Konkurs Recytatorski

Poezji Polskiej i Anglojęzycznej

 "Poezja robi z łez perły"

 (Alfred de Musset)

18.04.2013 r. w Zespole Gimnazjalno-Szkolnym w Domaszowicach odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej i Anglojęzycznej. 

Już po raz trzeci zainteresowani uczniowie kl. IV-VI zmierzyli się z poezją dla dzieci. Wybrane utwory recytowali w języku polskim oraz w języku angielskim. Trzyosobowa komisja oceniała nie tylko opanowanie pamięciowe tekstu, ale też dykcję, interpretację utworu oraz wrażenie artystyczne. Wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania, zaprezentowali wysoki poziom.

Po podsumowaniu punktów pierwsze miejsce w recytacji poezji w  języku polskim zdobyła Małgorzata Kleczyńska z kl. VIb, drugie miejsce przyznano Julii Dobrzańskiej z IVa, natomiast trzecie miejsce zdobyła  Zofia Sarnicka z kl. VI b i Aleksandra Pukała z Kl. VIa.  

Zdobywczynią pierwszego miejsca w recytacji poezji w języku angielskim została Hanna Sarnicka z kl. IVa, drugie miejsce zajęła Wiktoria Łaźniowska z VIa, trzecie miejsce przyznano Natalii Niezgodzie z kl. V

Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc z każdej kategorii będą reprezentować szkołę w IV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej i Anglojęzycznej  w Wierzbicy Górnej.

       Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.   

 

×

×

Przejdź do góry