Zawiadomienie o zwołaniu VIII Sesji Rady Gminy Domaszowice w dniu 13 września 2019 roku o godz. 13.00           W Urzędzie Gminy Domaszowice pok. nr 10 przyjmowane są wnioski dotyczące suszy w uprawach rolnych          Apel do rolników o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas żniw          NASZA GMINA Informator Samorządowy Gminy Domaszowice - nr 2 2019 wyd IV-VI        Likwidacja kasy w Urzędzie Gminy         Gospodarka odpadami komunalnymi (zaktualizowano Harmonogram odbioru odpadów w 2019 roku)

Dziś jest: sobota, 21-09-2019
Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Szukaj na stronie

Zamów newsletter

Lasy i łowiectwo

LASY

Lasy w gminie Domaszowice zajmują powierzchnię 3.337 ha, co stanowi 28,2% powierzchni gminy, położone są głównie w jej południowej części. Należą administracyjnie do Nadleśnictwa Namysłów. Na terenie gminy znajdują się 3 leśnictwa w miejscowościach - Gręboszów, Siemysłów i Polkowskie.
Na terenach leśnych w obrębie gminy występują rzadkie rośliny, między innymi - widłaki, bluszcz pospolity, kopytnik pospolity, konwalia majowa, wawrzynek wilczełyko, porzeczka czarna, kosaciec, zawilec narcyzowy oraz ostnice.

IMG_3917.jpeg

SNC00736.jpeg

Występują również rzadkie gatunki zwierząt - w Leśnictwie Polkowskie zlokalizowano gniazdo orlika krzykliwego oraz bociana czarnego. W roku 2001 bociany wychowały dwa pisklęta.

 

ŁOWIECTWO

Na terenie gminy znajdują się 3 obwody łowieckie:

  • nr 19 - "Gręboszów" - 1.003,76 ha powierzchni leśnej, użytkowane przez Koło Łowieckie "Dzik" z Jastrzębia Śląskiego,
  • nr 16 "Woskowice" - 405,53 ha powierzchni leśnej, użytkowane przez Koło Łowieckie "Bażant" z Namysłowa
  • nr 18 "Starościn" - 2.008,79 ha powierzchni leśnej, użytkowane przez Koło Łowieckie "Dzik" z Pokoju.


Obwody są bogate w zwierzynę łowną - jelenie, sarny i dziki. Często odbywają się w nich polowania organizowane przez poszczególne Koła Łowieckie, a także polowania dewizowe dla myśliwych z zagranicy.