Zawiadomienie o zwołaniu II Sesji Rady Gminy Domaszowice w dniu 04 grudnia 2018 roku o godz. 13                              Czad i ogień!                                             Wybory do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zarządzonych na dzień 21 października 2018 roku                              GAZETA GMINY DOMASZOWICE - nr 5(10) 2018 wyd wrzesień                  Gospodarka odpadami komunalnymi (dodano harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2018 roku)             

Dziś jest: środa, 12-12-2018
Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Szukaj na stronie

Zamów newsletter

Lasy i łowiectwo

LASY

Lasy w gminie Domaszowice zajmują powierzchnię 3.337 ha, co stanowi 28,2% powierzchni gminy, położone są głównie w jej południowej części. Należą administracyjnie do Nadleśnictwa Namysłów. Na terenie gminy znajdują się 3 leśnictwa w miejscowościach - Gręboszów, Siemysłów i Polkowskie.
Na terenach leśnych w obrębie gminy występują rzadkie rośliny, między innymi - widłaki, bluszcz pospolity, kopytnik pospolity, konwalia majowa, wawrzynek wilczełyko, porzeczka czarna, kosaciec, zawilec narcyzowy oraz ostnice.

IMG_3917.jpeg

SNC00736.jpeg

Występują również rzadkie gatunki zwierząt - w Leśnictwie Polkowskie zlokalizowano gniazdo orlika krzykliwego oraz bociana czarnego. W roku 2001 bociany wychowały dwa pisklęta.

 

ŁOWIECTWO

Na terenie gminy znajdują się 3 obwody łowieckie:

  • nr 19 - "Gręboszów" - 1.003,76 ha powierzchni leśnej, użytkowane przez Koło Łowieckie "Dzik" z Jastrzębia Śląskiego,
  • nr 16 "Woskowice" - 405,53 ha powierzchni leśnej, użytkowane przez Koło Łowieckie "Bażant" z Namysłowa
  • nr 18 "Starościn" - 2.008,79 ha powierzchni leśnej, użytkowane przez Koło Łowieckie "Dzik" z Pokoju.


Obwody są bogate w zwierzynę łowną - jelenie, sarny i dziki. Często odbywają się w nich polowania organizowane przez poszczególne Koła Łowieckie, a także polowania dewizowe dla myśliwych z zagranicy.