Zawiadomienie o zwołaniu III Sesji Rady Gminy Domaszowice w dniu 28 grudnia 2018 roku o godz. 13.00                             INFORMACJA! W dniu 24 grudnia 2018 r. Urząd Gminy Domaszowice będzie nieczynny! Czad i ogień!                                             Wybory do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zarządzonych na dzień 21 października 2018 roku                              GAZETA GMINY DOMASZOWICE - nr 5(10) 2018 wyd wrzesień                  Gospodarka odpadami komunalnymi (dodano harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2018 roku)             

Dziś jest: niedziela, 16-12-2018
Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Szukaj na stronie

Zamów newsletter

Kultura w gminie

Edyta Matkowska
Gminna Biblioteka Publiczna
ul. Główna 26, 46-146 Domaszowice
tel./fax. 410 82 85, 410 82 50, wew. 114
e-mail:

Działalność kulturalna na terenie gminy koordynowana jest przez Gminną  Bibliotekę  Publiczną w Domaszowicach. Prowadzona jest we współpracy z placówkami kulturalnymi, oświatowymi oraz organizacjami społecznymi o podobnym charakterze.

Są to przede wszystkim:

1) świetlice wiejskie w miejscowościach - Gręboszów, Strzelce, Siemysłów, Nowa Wieś, Włochy, Polkowskie oraz Woskowice Górne, w których organizowane są imprezy o zasięgu lokalnym i gminnym, a także uroczystości rodzinne - wesela, komunie, jubileusze,

2) szkoły i przedszkola z terenu gminy - organizujące uroczystości rocznicowe ważniejszych wydarzeń.


Większość imprez, zarówno kulturalnych, jak i sportowych, odbywa się na Ośrodku Sportu i Rekreacji w Domaszowicach. Ośrodek wyposażony jest w zadaszoną estradę, boisko sportowe oraz nowoczesną szatnię z natryskami.

 

Najważniejsze, cykliczne uroczystości odbywające się w ciągu roku:

- 8 marzec - Gminny Dzień Kobiet,

- 3 maj - Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja,

- 25-26 lipiec - Dni Domaszowic,

- wrzesień - Dożynki Gminne,

- 11 listopad - Obchody rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski.