Herb

Marcowe Wiadomości z Przedszkola

Dzień Kobiet to dzień wyjątkowy dla każdej kobiety dla tej małej i tej dużej. Tradycyjnie jak co roku 8 marca dzieci z Publicznego Przedszkola w Domaszowicach przygotowały specjalnie na tę okazję występy z okazji tego uroczystego dnia. Bogaty repertuar przedstawienia obejmował zarówno recytację życzeń w formie wierszy, a także śpiewanie piosenek.

tn_aaprzedszkole-dzień kobiet.jpeg

Pełni radości tego szczególnego dnia dopełniał kwiecisty wystrój przedszkolnej sali, który potęgował panującą niezwykle miłą atmosferę w przedszkolu. Zwieńczeniem święta kobiet w przedszkolu było uroczyste wręczenie kwiatów przez dzieci wszystkim Paniom pracującym w placówce.

***

11 marca w naszym przedszkolu odbyły się niezwykłe zajęcia prowadzone w języku angielskim. Na równi z dziećmi w zajęciach uczestniczyli rodzice naszych pociech, dokonując obserwacji prowadzonych przez lektora zajęć. Zajęcia takie sprawiły wiele radości naszym dzieciom, głównie z tego względu że nie tylko uczestniczyli w zajęciach ich rodzice ale też z tego powodu, że mieli niesamowitą okazję zaprezentować swoje umiejętności językowe przed rodzicami. Tok zajęć przeprowadzono, jak zawsze, w miłej i wesołej atmosferze.

tn_aaprzedszkole-zajęcia pokazowe z angielskiego.jpeg

***

Ciepłego marcowego przedpołudnia przedszkolaki wraz z wychowawcami wybrały się na spacerową wycieczkę w kierunku dworca PKP na którym dzieci miały okazję usłyszeć gwizd odjeżdżającego pociągu i turkot maszyny otwierającej szlabany. Przy okazji dzieci zapoznały się z okolicą dworca i peronami. Podczas spaceru szczególną uwagę dzieci przykuły pierwsze oznaki zbliżającej się wiosny. Obserwując otaczającą przyrodę maluchy zauważyły dużą ilość ptaków na drzewach, pierwsze zielone gałązki krzewów a także coraz jaśniej świecące złote słońce. Mając na uwadze piękno okolicznej przyrody, nauczycielki przypomniały dzieciom, że nie tylko należy tę przyrodę podziwiać, ale i chronić.

***

13 marca 2013 roku w przedszkolu odbył się Konkurs Recytatorski Wierszy Juliana Tuwima, w którym wzięło udział 18 dzieci. W konkursie mogły uczestniczyć dzieci 5- i 6-letnie. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Karolina Sarnicka. Drugie miejsce zajęły Nikola Nowak i Paulina Nowak. Trzecie miejsce zajęły aż 3 osoby – Kinga Wojnarska, Julian Kuropatwa, Emilia Kosiarska. Jury przyznało również wyróżnienia które otrzymali: Eryka Matysik, Julia Henel, Julia Jachym, Oliwia Lisiecka, Kamil Prokopowicz. Wszystkie dzieci biorące udział w Konkursie otrzymały z rąk Pani Dyrektor dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy!

tn_aaprzedszkole-konkurs recytatorski.jpeg

 

×

×

Przejdź do góry