Herb

Wieści ze Szkoły Podstawowej w Polkowskiem I/2013

Uratuj życie

W Szkole Podstawowej w Polkowskiem miesiąc styczeń rozpoczął się pod hasłem „Uratuj życie”. Dnia 7 stycznia 2013 roku dzieci oraz pracownicy szkoły odbyli warsztaty poprowadzone przez panią Ewelinę Hruszowicz-Stanek, ćwicząc na sprzęcie zakupionym dzięki wsparciu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Warsztaty obejmowały zajęcia teoretyczne oraz praktyczne dotyczące podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy osobom dorosłym oraz dzieciom.

Uczestnicy warsztatów uczyli się jak należy postępować w przypadku utraty przytomności oraz braku oddechu, następnie mali i duzi ratownicy mieli okazję ćwiczyć zdobytą wiedzę oraz umiejętności na specjalistycznych fantomach.

Wszyscy uczestnicy z dużym zaciekawieniem oraz entuzjazmem brali udział w warsztatach. Po zakończeniu kursu każdy z uczestników otrzymał podręcznik do nauki pierwszej pomocy, aby w każdej chwili mógł przypomnieć sobie zdobyte wiadomości.


Dzień Babci i Dziadka

Tradycją stało się, że w Szkole Podstawowej w Polkowskiem co roku organizowane jest Święto Babci i Dziadka.

W tym roku uroczystość odbyła się 22 stycznia w świetlicy wiejskiej w Polkowskiem.

SP Polkowskie - Dzień babci i dziadka 2.jpeg

Licznie przybyłych gości - babcie, dziadków powitała dyrektor Elżbieta Idzi. Swoją obecnością zaszczycił Wójt Gminy Domaszowice - Zenon Kotarski, który złożył życzenia wszystkim zaproszonym z okazji ich święta.

Na początku najmłodsi wystawili „Jasełka”, a następnie zaprezentowano program artystyczny, w którym nie zabrakło tańców, piosenek, wierszy z życzeniami:

                                               „Aby babcia i dziadziunio

                                               w zdrowiu długo żyli,

                                               aby uśmiech dla nas mieli,

                                               w każdej wolnej chwili”.

Po występach każda babcia i dziadek otrzymali laurki i upominki przygotowane przez swoich wnuków i wnuczki, a rodzice przygotowali słodki poczęstunek.

Panowała miła i serdeczna atmosfera.

Na zakończenie dyrektor podziękowała gościom, młodym artystom i nauczycielom, którzy włożyli sporo pracy w przygotowanie dzieci do występu oraz rodzicom za pomoc okazaną w zorganizowaniu imprezy.

                                                                                 Mirosława Mentek

SP Polkowskie - Dzień babci i dziadka.jpeg

SP Polkowskie - Dzień babci i dziadka 1.jpeg

SP Polkowskie - Dzień babci i dziadka 2.jpeg

×

×

Przejdź do góry