Herb

Wieści z Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego w Domaszowicach XII 2012

Dnia 3 grudnia 2012 r. w Zespole Gimnazjalno – Szkolnym w Domaszowicach odbył się konkurs wiedzy HIV/AIDS „Wiedza ratuje życie”. Konkurs był przeznaczony dla uczniów gimnazjum. W konkursie udział wzięło 12 uczniów. Wśród uczestników I miejsce zajęła Wiktoria Wronka, II miejsce Patrycja Gnatkowicz, a III miejsce Katarzyna Czuczwara. Konkurs miał na celu podniesie wiedzy uczniów na temat wirusa HIV i choroby AIDS oraz zachowań, które niosą ryzyko zachorowania. Organizatorem konkursu była pani Iwona Maziarz, która wraz z panią Renatą Horwat przeprowadziła konkurs.


tn_ZGS Mikołajki zdj_15045p-1.jpeg

MIKOŁAJKI

Za oknem jeszcze jesienna aura, ale w kalendarzu już Mikołajki. Dnia 6 grudnia 2012 r. Zespół Gimnazjalno – Szkolny w Domaszowicach,  jak co roku, odwiedził Mikołaj. Na szczęście nie był sam, bo to co dobre, powinno się i mnożyć  i dzielić, dlatego też miał pomocników w postaci elfów i śnieżynek. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami  Alicją Lew i Jadwigą Lewicką przygotował ciekawe przedstawienie. Uczniowie piosenką przywołali Mikołaja, który siedział w bujanym fotelu i czytał listy od dzieci, ponieważ liczyliśmy się wszyscy z tym, że może czuć się zmęczony przygotowaliśmy dla niego mały poczęstunek w postaci szklanki mleka i ciastek, a klasa V zatańczyła dla niego do piosenki „Jingle Bells”. Na przedstawieniu mieliśmy zaszczyt gościć Wójta Gminy Domaszowice -  Zenona Kotarskiego,  dyrektora ZGS -  Bożenę Hendrysiak, Wicedyrekora ZGS - Albinę Kotarską,  Sekretarza Gminy - Alicję Piasecką,  Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Domaszowicach -  Bożenę Białkowską oraz przedstawicieli Rady Rodziców:  Bronisława Kolbucham, Iwonę Powallo, oraz Annę Wiatrowską. 

tn_ZGS Mikołajkizdj_15029p.jpeg

tn_ZGS Mikołajkidj_15006p.jpeg

Uczniowie czekali na ten dzień z utęsknieniem. Okazało się, że wszyscy  zasłużyli sobie na prezenty. Na szkolnym korytarzu zobaczyć można było dzieci z  prezentami, uśmiechami na twarzach i czapeczkami mikołajkowymi.  O dekorację w tym dniu zadbały  Anna Kulesa i Ewa Walczak – Janki. Dziękujemy  Wójtowi Gminy -  Zenonowi Kotarskiemu, Przewodniczącemu Rady Rodziców -  Bronisławowi Kolbuchowi za pomoc w przygotowaniu prezentów a Mikołajowi za ich wręczenie i za to, że o nas nie zapomniał. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Ewa Walczak - Janki

 

×

×

Przejdź do góry