Herb

Wieści ze Szkoły Podstawowej w Polkowskim XII 2012

CZAS  WSPANIAŁY  CZAS  RADOSNY   BO  MIKOŁAJ  U  NAS  GOŚCI

Każdego roku 6 grudnia, dzieci ze  Szkoły Podstawowej  w  Polkowskiem odwiedza święty Mikołaj. Tak było i tym razem, Mikołaj odwiedził dzieci w południe. Od rana wypatrywały go najbardziej przedszkolaki, nasłuchiwały jego kroków i dźwięku dzwoneczków.

tn_Czas wspaniały czas radosny.._0387.jpeg

Przygotowały dla Mikołaja niespodziankę w postaci rysunków z jego podobizną. Radości nie było końca, gdy dzieci ujrzały dostojnego gościa w pięknym, czerwonym stroju z wielkim workiem prezentów. Przedszkolaki przywitały go wierszami i piosenkami, a uczniowie szkoły  tańcami. Oprócz Mikołaja przybyli także goście z Urzędu Gminy Domaszowice,  Wójt Gminy – Zenon  Kotarski i Sekretarz Gminy –  Alicja  Piasecka, którzy obdarowali dzieci cukierkami.

tn_czas wspaniały czas radosny.._0396.jpeg

Spotkanie przebiegło w radosnej i miłej atmosferze. Występy uczniów oglądali Mikołaj, pracownicy i rodzice dzieci. Publiczność nagrodziła gromkimi brawami małych artystów.

Mikołaj w nagrodę obdarował dzieci prezentami i obiecał odwiedzić je za rok.

„Pamiętaj o nas Święty Mikołaju,

 nigdy nie spóźniaj się,

 na całym świecie dzieci czekają,

 bardzo kochają Cię.”

 Dyrektor  szkoły – Elżbieta Idzi dziękuje pracownikom szkoły, rodzicom oraz pani Annie Nowak za pomoc w przygotowaniu uroczystości.


„CUD BETLEJEMSKIEJ NOCY”

Boże Narodzenie to czas kolędy, rodzinnych spotkań i życzeń. W tym czasie przekazujemy sobie wzajemnie dużo ciepła i życzliwości.  21 grudnia 2012 roku w Szkole Podstawowej w Polkowskiem odbyło się spotkanie wigilijne, które umożliwiło dzieciom głębsze zrozumienie przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Zapoznanie z obrzędami i obyczajami związanymi z tymi świętami. W tym dniu najmłodsze dzieci - przedszkolaki i pierwszoklasiści wystawili Jasełka. Dzieci przepięknie wcieliły się w role Maryi, Józefa, pasterzy, aniołów i króli. Wigilijnemu spotkaniu towarzyszyło wzmacnianie więzi grupowej z uczniami, rodzicami, pracownikami, rozbudzanie pomocy innym, zdawanie sobie sprawy z zagrożeń w otaczającym nas świecie oraz radosna pełna spokoju i życzliwości atmosfera. Wielu wzruszeń dostarczyło wszystkim śpiewanie przepięknych kolęd i pastorałek, recytowanie wierszy i opowiadań „Ja i moja rodzina”, a także możliwość dzielenia się opłatkiem i wzajemne składanie sobie życzeń. Miła świąteczna atmosfera udzieliła się nie tylko dzieciom, ale również rodzicom, którzy czekali na zaprezentowanie opowieści o narodzeniu Jezusa przez ich pociechy. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały słodkie niespodzianki.

tn_Cud betlejemskiej nocy100_0403.jpeg

Dyrektor – Elżbieta Idzi, grono pedagogiczne dziękują Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Domaszowicach oraz rodzicom za wkład w przygotowaniu tej uroczystości.

 

                                                                                                                       J. Wojciechów

×

×

Przejdź do góry