Herb

Nowinki z Przedszkola w Domaszowicach - X/XI 2012

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 24 października 2012 roku w Publicznym Przedszkolu w Domaszowicach odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”. Na uroczystość tą przybyli rodzice przedszkolaków. Z tej okazji dzieci z każdej grupy przygotowały   krótkie przedstawienia. Po pasowaniu dzieci obejrzały występ „Wesołego Kacperka”, brały udział w konkursach, tańczyły w rytm muzyki. Wszyscy się wesoło bawili.

tn_Nowinki z przedszkola w Domaszowicach Pasowanie na przedszkolaka.jpeg

tn_Nowinki z Przedszkola w domaszowicachPasowanieJPG.jpeg


KONKURS

Dnia 6 listopada 2012 r. w grupie sześciolatków odbył się konkurs pn. „ Moje dziecko idzie do szkoły”. Jego celem było ukształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych i umiejętności wśród dzieci sześcioletnich. Program edukacyjny został zainicjowany przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu, a wdrożony przez Opolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Dzieci wykazały się wiedzą na temat piramidy żywienia. Wiedziały z czego powinna składać się codzienna dieta, w jaki sposób dbać o higienę, spożywać posiłki, jak chronić wzrok i dbać o prawidłową postawę. Laureatami konkursu zostali: Oliwia Matkowska, Kamil Prokopowicz oraz Krystian Kosiarski.


BAJKA O CHŁOPCU Z DREWNA”

Dnia 12 listopada br. do Publicznego Przedszkola w Domaszowicach przybył zespół aktorów z największego w Polsce objazdowego Teatru Lalek Pinokio z teatrzykiem pt. „Bajka o chłopcu z drewna”. Dzieci przeniosły się w magiczny świat bajki. Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Przedstawienie ukazało dzieciom najważniejsze w życiu wartości takie jak: miłość, dobroć i uczciwość.


Z WIZYTĄ W BANKU

Dnia 25 października br. dzieci 3 i 6-letnie z  Publicznego Przedszkola w Domaszowicach odbyły wycieczkę do Banku Spółdzielczego w Domaszowicach.  Dyrektor Banku Monika Bursakowska opowiedziała dzieciom o pracy w banku, oprowadziła  po wszystkich stanowiskach pracy. Na koniec wizyty dzieci otrzymały gadżety z logo BS. Przedszkolaki w podziękowaniu za przyjęcie   podarowały Pani Dyrektor małą niespodziankę.

tn_Nowinki z Przedskola w DomaszowicachWzyta w Banku.jpeg

×

×

Przejdź do góry