Herb

Pożegnanie Lata

Dnia 6 października 2012 r. na  boisku szkolnym w Zespole Gimnazjalno – Szkolnym w Domaszowicach odbył się festyn pn. „Pożegnanie lata”. Głównymi celami imprezy było: propagowanie zdrowego stylu życia, popularyzacja życia bez nałogów, wdrażanie do zachowań asertywnych oraz ukazanie sportu jako alternatywy wobec patologii. Na spotkanie przybył Wójt Gminy  - Zenon Kotarski, nauczyciele oraz uczniowie wraz z rodzicami.

Spotkanie rozpoczęła dyrektor - Bożena Hendrysiak i  wicedyrektor -  Albina Kotarska, które przywitały wszystkich gosci. Podczas  festynu zapewniono wiele atrakcji m.in. występy dzieci i młodzieży, konkursy,  konkurencje sportowe, serwowano pyszną i zdrową zupę jarzynową, było też  ciasto, kawa i herbata. Można było zakupić  kwiaty wykonane z kolb kukurydzy, ekologiczną biżuterię, zdobione wazony i bukiety z liści.

Najmłodsi uczniowie recytowali wiersze, których tematyką było zdrowe odżywianie i aktywny styl życia. Po ich występach przyszła kolej na przygotowane przez starszych uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum scenki dotyczące asertywności, zdrowego odżywiania, rozwiązywania konfliktów i profilaktyki alkoholowej.

Podczas festynu nagrodzono laureatów konkursu plastycznego „Rodzina bez alkoholu”, w którym brali udział uczniowie szkoły.

W kategorii klas I – III szkoły podstawowej I miejsce  zajęła – Martyna Johan z kl. III, II miejsce – Zuzanna Sołtys z kl. I, III miejsce – Marlena Stępień z kl. III.

Wyróżnienia zdobyli: z klasy I - Amelia Bugajska i Adrian Barabasz, z klasy II - Joanna Federkiewicz i Emilia Sutowicz, z klasy III  –  Filip Bodzioch, Krystaian Krupiński, Wiktoria  Kurek, Norbert Morga, Kamil Niezgoda, Marta Robak i  Maciej Sarnicki.

W kategorii klas IV – VI szkoły podstawowej I miejsce zajęła – Monika Lew z kl. V, II miejsce – Dawid Zawierucha z kl. VI a,  III miejsce – Zuzanna Kluszczyńska  z kl. VI b.

Wśród uczniów gimnazjum: I miejsce zdobyła Wiktoria Wronka z kl. I a, II miejsce – Karolina Kaluza z kl. III b, III miejsce – Kornela Kaluza z kl. III b.

Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Wojtasik z kl. I a, Bartosz Bogacz z kl. I a, Katarzyna Czuczwara z kl. I b, Sandra Nowak z kl. I b, Katarzyna Nieśpiałowska z kl. III b.

Wiele uśmiechu i radości przyniósł konkurs na najzdrowszą kanapkę. Dzieci wykazały się niezwykłą pomysłowością, dbając nie tylko o to, aby kanapki były zdrowe, ale i o to, by pięknie i estetycznie wyglądały.

Dużym zainteresowaniem cieszył się  turniej „Mam talent”, w którym jury dokonało przeglądu talentów i wyłoniło najlepszych uczestników. Były tańce, śpiewy i różnego rodzaju pokazy. 

W kategorii klas I – III szkoły podstawowej  I miejsce zdobyli - Krystian Krupiński, Kamil Niezgoda i Marcin Stanek z kl. III, II miejsce -  Wiktoria Sikorska z kl. I,  III miejsce – Martyna Nowak  z kl. I. W kategorii klas IV – VI szkoły podstawowej I miejsce  zdobyli – Hanna Sarnicka, Martyna Bursakowska, Wojciech Ilnicki, Karolina Dąbrowa i Julia Dobrzańska, II miejsce - Wojciech Ilnicki, III miejsce - Klaudia Nowak. W kategorii   gimnazjum I miejsce zajęła  – Karolina Kaluza, II miejsce – Katarzyna Nieśpiałowska, Roberta Leszczyńska, Przemysław Grześkowicz i Patryk Wojtasik, III miejsce: Wiktoria Wojtasik, Weronika Leszczyk, Wiktoria Wronka, Weronika Pietrzyk i Kamila Krzysztanowicz. „Mam talent” prowadziły panie: Joanna Gołębiowska i Iwona Maziarz.

Kolejnym punktem imprezy były biegi przełajowe, które prowadziła Halina Kwaśnicka. Najlepsi biegacze ze szkoły  zostali nagrodzeni medalami. Imprezę prowadziły  Halina Kwaśnicka i Ewa Walczak – Janki czuwając nad jej przebiegiem.

Sponsorami festynu „Pożegnanie lata” byli: Wójt Gminy Domaszowice  –  Zenon Kotarski, Gminna Komisja  Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz  Powszechny Zakład Ubezpieczeń  S.A. – Inspektorat Namysłów. Wszystkim sponsorom bardzo dziękujemy!

 

Ewa Walczak - Janki

pożegnanie lata.jpeg

pożegnanie lata1.jpeg

pożegnanie lata2.jpeg

pożegnanie lata3.jpeg

pożegnanie lata4.jpeg

×

×

Przejdź do góry