Herb

Flota świętego Mikołaja dla Filipa

Fundacja Flota Świętego Mikołaja założona przez Krzysztofa Dzienniaka rusza z kolejną niekonwencjonalną akcją. Do tej pory fundacja ma na swoim koncie kilka takich akcji. Pierwsza akcja była dedykowana dwóm chorym dziewczynkom. Udało się wtedy przekonać najbogatszego człowieka świata Billa Gatesa, aby sfinansował leczenie 7-letniej Moniki i 11-letniej Patrycji. Dzienniak dla nich pokonał trasę Nowy Jork-Seatlle gdzie znajduje się siedziba firmy Microsoft, na rolkach  przejechał 5600 km w 100 dni. Kolejnym sukcesem było sfinansowanie leczenia 7-letniej Marty i 13-letniego Krzysia przez Jana Kulczyka, do którego Krzysztof jechał 24 dni pokonując dystans 1200 km kosiarką do trawy przy prędkości 8 km/h. Następna akcja była dla 7-letniej Emilki, polegała ona na przejściu 800 km w 30 dni na drewnianych szczudłach o wysokości 1m, ze Zgorzelca do głównej siedziby firmy Bayer w Leverkusen. Takich spektakularnych akcji pozyskania funduszy na rzecz chorych dzieci było bardzo dużo i mamy nadzieję, że będzie jeszcze więcej.

Obecnie 25 września 2012 r. ruszyła akcja „Razem”, pieniądze będą przekazane dla jednego dziecka z powiatu brzeskiego oraz mieszkańca  gminy Domaszowice 12-letniego Filipa Teodorowskiego, który  choruje na autyzm. Mama Filipa poświęciła się dla niego całkowicie i codziennie walczy z jego chorobą. Próbuje go motywować do pracy i działania, dzięki czemu Filip jest teraz uczniem 4 klasy Szkoły Podstawowej w Zespole Gimnazjalno – Szkolnym w Domaszowicach. Na wszystkie zajęcia mama Filipa chodzi razem z nim i tak już od 4 lat. Dyrekcja szkoły, Wójt Gminy Domaszowice oraz mieszkańcy gminy, starają się ich wspierać jak tylko mogą, dzięki temu oprócz zajęć w klasie, ma również zapewnione indywidualne zajęcia. Na lekcjach Filip porozumiewa się za pomocą notebooka, ponieważ sam nie mówi,

ale może mówić tylko do tego potrzebuje odpowiedniej motywacji i terapii. Filip wymaga odpowiedniej diety i terapii, na co Pani Sylwii po prostu nie stać. Autyzm jest uleczalny w wielu przypadkach całkowicie, ale niestety nie w Polsce. Jedyną szansą dla Filipa jest Instytut Badań nad Autyzmem w USA.

Filip marzy o delfinoterapii – delfiny wydzielają ultradźwięki, które wprowadzają mózg dziecka w stan alfa, efektem jest na przykład: poprawa stanu ogólnego, rozwój mowy, rozwój intelektualny. Krzysztof Dzienniak spróbuje pozyskać pieniądze na wyjazd Filipa do USA, jeżeli zebrane środki okażą się niewystarczające, ma na nadzieje, iż chociaż spełni jego marzenie. Tym razem będzie to akcja skierowana do Pana Ingvara Kamprada ze Szwecji, właściciela i założyciela firmy IKEA. Środkiem transportu będzie segway oraz rower wodny. Trasa Warszawa – Szwecja podzielona na trzy etapy I lądowy segway 360 km (Warszawa – Kołobrzeg), etap II morski najniebezpieczniejszy, rowerem wodnym przez Morze Bałtyckie 160 km (Kołobrzeg – Karlskrone) i etap III lądowy segway 140 km (Karlskrone – Almhult).

Przewidywany czas wyprawy około 10 dni, segway i rower wodny rozwijają prędkość od 8 do 10 km/h. Relację z wyprawy na bieżąco będą zamieszczane na portalu Namysłow24.eu.

Sponsorami wyprawy są: Wójt Gminy Domaszowice, Starosta Powiatu Namysłowskiego oraz  firma DIEHL Controls Polska Sp. z o.o. z Namysłowa.

Motto prezesa Fundacji

„ Kiedy walczysz o życie nie możesz być przegranym, bo wiara i nadzieja czynią cię niepokonanym”, daje nadzieję, że akcja odniesie sukces, a Bałtyk będzie dla niego łaskawy”.

 

                                                                                                                         Anna Wiatrowska

tn_Flota świetego Mikołaja dla Filipa.jpeg

Flota świetego Mikolaja dla Filipa.jpeg

Flota świętego Mikolaja dla Filipa.jpeg

×

×

Przejdź do góry