Zawiadomienie o zwołaniu III Sesji Rady Gminy Domaszowice w dniu 28 grudnia 2018 roku o godz. 13.00                             INFORMACJA! W dniu 24 grudnia 2018 r. Urząd Gminy Domaszowice będzie nieczynny! Czad i ogień!                                             Wybory do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zarządzonych na dzień 21 października 2018 roku                              GAZETA GMINY DOMASZOWICE - nr 5(10) 2018 wyd wrzesień                  Gospodarka odpadami komunalnymi (dodano harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2018 roku)             

Dziś jest: niedziela, 16-12-2018
Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Szukaj na stronie

Zamów newsletter

Wieści ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach

Rok Janusza Korczaka

Janusz Korczak, wybitny Polak, był lekarzem, pisarzem, pedagogiem i działaczem społecznym. Jako dziecko marzył o lepszym świecie, w którym nie będzie brutalności i niesprawiedliwości. Walczył o prawa dziecka. Jego twórczość literacka adresowana była zarówno do dzieci jak i dorosłych. Dnia 22 maja 2012 roku w Szkole Podstawowej w Strzelcach odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Januszu Korczaku. Jego celem było zaznajomienie się z życiem i twórczością Henryka Goldszmita. Swoją wiedzę uczniowie czerpali z gazetki ściennej, którą częściowo przygotowali oraz z lektury pt. „Król Maciuś Pierwszy”. Ośmioro uczniów zmagało się z zadaniami. Słaba płeć nie znalazła się wśród zwycięzców. Chłopcy z kl. III i kl. IV wykazali się bardzo dobrą znajomością tematu. Martin Nowak zajął I miejsce, Damian Kosiarski zdobył 2 miejsce, a 3 miejsce uzyskał Tobiasz Morga. W nagrodę zwycięzcy otrzymali książki.

Jolanta Łukasiewicz

***

Szkolny Konkurs Ortograficzny

Ortografia jest nauką dotyczącą zasad poprawnej pisowni oraz poprawnej pisowni poszczególnych wyrazów, wyrażeń i zwrotów. Dla uczniów była i jest zawsze stresem. Przekonali się o tym uczniowie w Szkole Podstawowej w Strzelcach, którzy dnia 19.06.2012 roku wzięli „byka” za rogi. Do konkursu przystąpiło 9 uczniów z klas II-IV. Tekst był dostosowany do poziomu uczestników. Najlepszym okazał się Tobiasz Morga, który zajął 1 miejsce, Emilia Kurek uzyskała 2 miejsce a Kamila Bodzioch zdobyła 3 miejsce. Laureaci, w dowód uznania językowych umiejętności, otrzymali dyplomy.

                                                                                                          Jolanta Łukasiewicz