Herb

Jest takie przedszkole...

Pielęgniarka w przedszkolu

Dnia 10 maja br. na zaproszenie dzieci i nauczycieli do przedszkola w Domaszowicach przybyła pani Barbara Szajniuk, która z zawodu jest pielęgniarką. Dzieci były zachwycone tą wizytą. Dowiedziały się jakie czynności pielęgniarka wykonuje w pracy oraz jak ważną rolę pełni w życiu każdego człowieka. Przedszkolaki słuchały tych informacji z dużym zainteresowaniem. Dzieci miały możliwość obejrzenia rekwizytów potrzebnych do pracy w tym zawodzie tj. strzykawek, opatrunków i termometrów. Pani pielęgniarka wyjaśniła dzieciom do czego służą dane przedmioty. Dodatkowo pani Szajniuk odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci.

Pielegniarka w przedszkolu.jpeg

Dzieci z przedszkola w Domaszowicach, pani dyrektor i nauczyciele dziękują pani Barbarze Szajniuk za poświęcenie swojego cennego czasu i przybycie do przedszkola oraz za przekazanie ciekawych informacji o swoim zawodzie.

***

Bezpieczny przedszkolak

W minionym miesiącu dzieci z przedszkola w Domaszowicach wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Bezpieczny przedszkolak”. Chłopcy i dziewczynki wykonały rysunki na temat bezpiecznych zabaw w czasie wolnym. Odbyły się także pogadanki na temat zachowania ostrożności i bezpieczeństwa podczas nadchodzącego lata i wakacji. Dzieciom biorącym udział w konkursie życzymy powodzenia.

***

Straż Pożarna

Dnia 23 maja br. dzieci z przedszkola spotkały się ze Strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Domaszowicach. Spotkanie odbyło się na boisku sportowym. Przedszkolaki mogły obejrzeć wóz strażacki oraz sprzęt do gaszenia pożarów. Strażacy zademonstrowali w jaki sposób wykorzystują ten sprzęt oraz opowiedzieli w jakich okolicznościach jest on używany. Dzieci miały okazję obejrzeć m.in. gaśnice, węże strażackie, kaski itp. Wszyscy, a zwłaszcza chłopcy, do przedszkola wrócili pod wielkim wrażeniem. Opowieściom i dyskusjom nie było końca.

Straż pożarna.jpeg

Przedszkolaki dziękują strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Domaszowicach za poświęcony czas oraz za możliwość bliższego poznania tego zawodu.

×

×

Przejdź do góry