Herb

Wieści z Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego w Domaszowicach

Niemiecki MIX 2012

Dnia 7 marca 2012 r. grupa 8 uczniów i uczennic Zespołu Gimnazjalno–Szkolnego w Domaszowicach wzięła udział w ogólnopolskim konkursie z języka niemieckiego - MIX 2012, którego organizatorem było Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Podczas konkursu uczestnicy rozwiązywali test wielokrotnego wyboru, który stopniem trudności dostosowany był do wieku uczestników. Test na poziomie klasy I gimnazjum rozwiązywały 4 osoby, trzy na poziomie klasy II i jedna – na poziomie klasy III. Uczniowie i uczennice z Domaszowic osiągnęli bardzo wysokie wyniki w swoich kategoriach, a na szczególne uznanie zasługują osiągnięcia Karoliny Kaluzy – uczennicy klasy II (IV miejsce wśród 128 drugoklasistów) oraz Katarzyny Mentek, sklasyfikowanej na III miejscu wśród 154 uczniów klas III gimnazjum z całej Polski, biorących udział w tym konkursie. Obydwie uczennice otrzymały wspaniałe nagrody książkowe i dyplomy laureata.

Gratulacje należą się jednak wszystkim uczestniczkom i uczestnikom. Ten sukces na pewno będzie dla nich motywacją do efektywniejszej pracy i osiągania jeszcze większych sukcesów w przyszłości.

Szkolny organizator konkursu - E. Ciok-Krupińska

***

Spotkanie z poezją dziecięcą

Dnia  27 kwietnia 2012 r. w Zespole Gimnazjalno–Szkolnym odbył się II Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym udział wzięli uczniowie i uczennice szkoły podstawowej. Uczestnicy recytowali wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Komisja  konkursowa po wysłuchaniu wszystkich uczestników przyznała: I miejsce Weronice Leszczyk z kl. VI a, II miejsce Wiktorii Wronce z kl.VI a,  III miejsce Katarzynie Czuczwarze z kl. VI b i Paulinie Strugacz z kl. V a, wyróżnione zostały: Wiktoria Łaźniowska - kl. V a oraz Aleksandra Pukała - kl. V a. Weronika Leszczyk i Wiktoria Wronka  reprezentowały szkołę w III Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej i Anglojęzycznej w Wierzbicy Górnej, który odbył się 11 maja 2012 r. W konkursie międzyszkolnym - Wiktoria Wronka, uczennica klasy VI a zdobyła II miejsce w kategorii język polski, natomiast w kategorii język angielski, otrzymała wyróżnienie. Uczestnikom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

Spotkanie z poezją dzieciecą.jpeg

×

×

Przejdź do góry