Herb

Wieści ze Szkoły Podstawowej w Polkowskiem

„Poezja zachowuje od zniszczenia

tchnienie bliskości w człowieku”

                        Percy Bysshe Shelley

Dnia 9 maja 2012 r. w Szkole Podstawowej w Polkowskiem odbył się II Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej i Anglojęzycznej. Celem tego konkursu było spopularyzowanie wśród uczniów poezji dziecięcej autorów polskich i anglojęzycznych oraz rozwijanie uzdolnień recytatorskich i zachęcanie do prezentacji swoich umiejętności przed publicznością. Prezentacje odbywały się w dwóch kategoriach: poezja polska i poezja anglojęzyczna. Zgłoszeni uczniowie prezentowali wysoki poziom. Komisja oceniająca miała niezwykle trudne zadanie. W rezultacie I miejsce w kategorii poezji polskiej przyznano Małgorzacie Kleczyńskiej za recytację wiersza Jana Brzechwy „Stonoga”. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Świstak prezentując „Damę” Agnieszki Frączek, trzecie miejsce przyznano Oliwii Ryś, która przedstawiła wiersz Jana Brzechwy „Kłamczucha”. W kategorii poezja anglojęzyczna wyróżniono: Dawida Zawieruchę, Wiktorię Sałandyk oraz Oliwię Ryś. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe. Uczniowie, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca w obu kategoriach reprezentowali szkołę w II Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w Wierzbicy Górnej, gdzie Dawid Zawierucha otrzymał wyróżnienie.  Wszystkim wyróżnionym uczniom gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

***

Z wizytą w leśniczówce

Dnia 21 maja br. przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Polkowskiem udały się do leśniczówki, na spotkanie z  leśniczym – panem Janem Nowakiem. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom pracy w zawodzie leśniczego, poznanie zagadnień, którymi na co dzień się zajmuje oraz otoczenia, w którym przebywa. Dodatkowo dzieci miały okazję podziwiać okazy poroża zwierząt. Przedszkolaki udały się na wycieczkę do lasu, aby bezpośrednio zaobserwować otoczenie, była to również okazja do zapoznania się z informacjami na temat właściwego zachowania w lesie oraz w jaki sposób niewłaściwe zachowanie się człowieka negatywnie wpływa na środowisko leśne. Wizyta przebiegła w bardzo przyjemnej atmosferze pod czujnym okiem leśniczego. Tego dnia atrakcją dla dzieci było ognisko, gdzie każdy mógł upiec kiełbaskę i zjeść loda.

Z wizytą w lesniczówce.jpeg

Z wizytą w leśniczówce.jpeg

Przy ognisku przedszkolaki słuchały ciekawostek o zwierzętach, m.in.: sarnach, dzikach i ptakach mieszkających w lesie. Zmęczone, ale pełne wrażeń dzieci wróciły do przedszkola. Personel przedszkola i przedszkolaki serdecznie dziękują państwu Alinie i Janowi Nowakom za ciepłe przyjęcie i poczęstunek.

***

Postaw na rodzinę

Autorzy kampanii “Postaw na rodzinę” z Krakowskiej Akademii Profilaktyki słusznie dowodzą, że więź z rodzicami, a także innymi członkami rodziny, stanowi najważniejszy czynnik chroniący przed niebezpiecznymi eksperymentami i raniącymi doświadczeniami. Najbardziej celowe są więc wszelkie działania, które „ przyczyniają się do wzmocnienia więzi w rodzinie”.

Czwartek - 24 maja br. w Szkole Podstawowej w Polkowskiem upłynął pod znakiem wyśmienitej zabawy w kręgu rodziny. Tego dnia został zorganizowany festyn pod hasłem „Postaw na Rodzinę”. Jego celem było pogłębianie więzi  łączących dzieci z ich rodzicami i dziadkami, integracja społeczności lokalnej i promocja zdrowego stylu życia. Na uczestników czekały przeróżne atrakcje. Organizatorzy zadbali o to, by było nie tylko hucznie, kolorowo, głośno, muzycznie, ale i smacznie oraz ciekawie. Gości powitała dyrektor – pani Elżbieta Idzi, która zgromadzonym życzyła udanego biesiadowania i przyjemnej atmosfery podczas festynu, a w związku z nadchodzącym Dniem Mamy i Dniem Ojca, złożyła wszystkim mamom i tatom najserdeczniejsze życzenia. Przybyli goście mogli podziwiać występy przedszkolaków oraz grup muzyczno-tanecznych z kl. I-V.

Postaw na rodzinę (2).jpeg

Młodzi aktorzy wystawili też sztukę w języku angielskim pt. „Alicja w krainie czarów”. Prawdziwe oblężenie przeżywały dmuchane miasteczko i trampolina. Starsi uczniowie mogli porozmawiać z policjantem, który przybliżył im pracę w policji. Wiele uśmiechu i pozytywnej energii dostarczył uczestnikom klaun Kacperek, który zabawiał nie tylko dzieci, ale także rodziców, dziadków oraz grono pedagogiczne. Dzieci miały malowane twarze, na policzkach można było dostrzec  u chłopców błyskawice i pająki,  natomiast u  dziewczynek motylki i kwiatki. Odbył się również kurs pierwszej pomocy pod okiem pani E. Hruszowicz-Stanek.

Postaw na rodzinę (4).jpeg

Postaw na rodzinę (5).jpeg

Postaw na rodzinę (6).jpeg

Postaw na rodzinę (1).jpeg

Dzieci uczyły się na manekinie jak udzielić pierwszej pomocy krok po kroku oraz jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Dodatkowo były rozstawione liczne stoiska m.in. pieczona kiełbaska z grilla, słodkości przygotowane przez rodziców, wata cukrowa, popcorn,  kawa i herbata.

Postaw na rodzinę (3).jpeg

Postaw na rodzinę (7).jpeg

Organizatorzy składają podziękowania za pomoc w zorganizowaniu festynu dla: Rady Rodziców, grona pedagogicznego, pracowników obsługi, dzielnicowego - Grzegorza Musiała oraz dla sponsorów: Nestle, Maryniak Rzeźnictwo- Wędliniarstwo, Sklep spożywczy „Michalinka”, Agencja Reklamowa - Monika Markowska, Sklep spożywczy W. Libner - Polkowskie, Sklep spożywczy P. Borłanowski - Włochy, Hurownia PAPIER - P. Kulla, K. Staszczyszyn - Namysłów, Hurtownia Artykułów Przemysłowych - L.CULIC - Wołczyn.

×

×

Przejdź do góry