Herb

Wiadomości z przedszkola

Święta Wielkanocne zawsze są okazją do wielu ciekawych konkursów. Mają one nie tylko dostarczać dzieciom świetnej zabawy i uśmiechów na twarzy, ale są także doskonałym sposobem na ich edukację. Tak było również podczas konkursu zorganizowanego w Publicznym Przedszkolu w Domaszowicach. Dzieci miały za zadanie wykonanie pisanek. Stosowane były różne techniki zdobienia jajek wielkanocnych, np. malowanie błyszczącymi farbami oraz wyklejanie. Pomysłowość wszystkich przedszkolaków zasługuje na pochwałę. Prace wybranych dzieci zostały wysłane na kolejny etap konkursu. Przedszkolakom życzymy sukcesów na kolejnych szczeblach konkursu.

***

Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. W przedszkolu w Domaszowicach obchody  tego dnia odbyły się 20 kwietnia br. Tego dnia dzieci wybrały się na długi spacer do lasu. Podczas spaceru przedszkolaki podziwiały przyrodę, zwróciły również uwagę na negatywną działalność człowieka, tj. zaśmiecanie przyrody. Po powrocie w salach przedszkolnych odbyły się pogadanki na temat segregowania śmieci i zbierania surowców wtórnych: baterii, szkła i makulatury. Przedszkolaki dowiedziały się, że każdy człowiek musi dbać o Ziemię, musi być odpowiedzialny za swoje najbliższe otoczenie, bo tutaj mieszka i ma swój dom. Po tak spędzonym dniu dzieci już wiedzą, że nie wolno zaśmiecać ulic oraz niszczyć zieleni.

***

W Polsce dzień 23 kwietnia obchodzony jest jako „Dzień książki”. W Publicznym Przedszkolu w Domaszowicach tego dnia odbyły się pogadanki na temat książek. Nauczycielki przekazały dzieciom wiedzę na temat roli książki w życiu każdego człowieka. Zwróciły uwagę, że książki są źródłem wiedzy i w związku z tym należy dużo czytać, szanować je i ich nie niszczyć. Dodatkowo przedszkolaki wysłuchały opowiadań i bajek czytanych przez panie nauczycielki. Dzięki takim zajęciom książka dla wielu dziewczynek i chłopców stała się bliższa.

×

×

Przejdź do góry