Herb

Jest takie przedszkole

Dnia 20 lutego 2012 r. dzieci z Przedszkola Publicznego w Domaszowicach wyjechały do Namysłowa na przedstawienie pt. „Zaczarowany komputer”. Spektakl łączył tradycyjne motywy baśniowe z oryginalnym poczuciem humoru i walorami profilaktycznymi. Była to bajka o przygodach chłopca grającego na komputerze i zapominającego o całym świecie.
Przedstawienie uświadomiło dzieciom, iż czas stracony na granie w gry nie uczące niczego poza agresją, oszukiwaniem, kradzieżą, omijaniem problemów można wykorzystać zupełnie inaczej. Przedszkolaki dowiedziały się, że powinny nauczyć się mądrze korzystać z komputera, nie tylko grając w gry, ale ucząc się od niego. Zachwycająca gra świateł i piękna inscenizacja sprawiły, że dzieci z wielkim żalem opuszczały salę widowiskową Domu Kultury.

* * *

Dnia 8 marca br. w przedszkolu obchodzono Dzień Kobiet. Ten dzień jest bardzo lubiany przez dzieci. Wtedy święto mają nie tylko panie, ale i wszystkie dziewczynki. Chłopcy już od rana przygotowywali niespodzianki oraz krótkie przedstawienia (oczywiście zainspirowane przez nauczycielki), które były głównym punktem programu. Ładnie ubrani, wspólnie śpiewali wyuczone wcześniej piosenki i recytowali wierszyki. Występ bardzo się podobał i został nagrodzony gromkimi brawami. Na koniec wszystkie panie pracujące w przedszkolu zostały obdarowane tulipanami, a dziewczynki cukierkami i własnoręcznie wykonanymi laurkami. Atmosfera panująca tego dnia w przedszkolu była miła i radosna. 8 marca jest pretekstem do zastanowienia się nad rolą kobiet w naszym życiu. Na kolejnych zajęciach nauczycielki przeprowadzały pogadanki z przedszkolakami o mamusiach, babciach, siostrach, koleżankach. Dzieci rysowały, malowały, wycinały i kleiły najważniejsze „kobiety” w ich życiu oraz upominki dla nich.

* * *

Dnia 13 marca 2012 r. Przyjechał do przedszkola w Domaszowicach Teatr z Krakowa z przedstawieniem pt. „Czarodziejska lampa Alladyna”. Przedszkolaki w zachwyt wprawił pokaz sztuczek iluzji, czarów. Czarodziej podczas wystepu mianował na swoich asystentów parę dzieci. Aktorzy doskonale wpletli w pokaz czarów historię o zaczarowanej Lampie Alladyna. Wszystkim bardzo podobało się przedstawienie. Przedszkolaki do tej pory próbują zaczarować swoje wychowawczynie.

Jest takie przedszkole czarodziejska lampa Alladyna.jpeg

* * *

Dnia 21 marca br. wszystkie dzieci z przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Głośnymi okrzykami, przy dźwiękach instrumentów i śpiewie piosenek dzieci przeganiały zimę i witały upragnioną wiosnę. W ten sposób przedszkolaki wyraziły radość z nadejścia wiosny, na którą z utęsknieniem czekały.

Jest takie przedszkole pierwszy dzień wiosny.jpeg

×

×

Przejdź do góry