Herb

Dożynki Gminne 2019

DRODZY MIESZKAŃCY GMINY DOMASZOWICE !!!

     Włodarze Gminy Domaszowice serdecznie zapraszają, wszystkich mieszkańców gminy aby włączyli się w tegoroczne Dożynki, choćby przez obecność na uroczystości, która odbędzie się 07 września 2019 r.

     Z tego miejsca zachęcamy wszystkich mieszkańców Domaszowic do przystrojenia swoich posesji oraz Sołectwa naszej gminy do stworzenia pięknych dekoracji. Szczególna prośba kierowana jest do właścicieli nieruchomości przy, których będzie przemierzał korowód dożynkowy. Prosimy aby w miarę możliwości ozdobić posesje.

     Ponadto zachęcamy rolników do wzięcia udziału w korowodzie i zaprezentowania swych maszyn rolniczych (zabytkowych bądź nowoczesnych). Dla najładniej przystrojonej posesji jak również dekoracji Sołeckiej oraz pojazdu biorącego udział w korowodzie, Wójt Gminy - Urszula Medyk ufundowała nagrody finansowe.

     Trasa korowodu dożynkowego rozpocznie się na parkingu o godzinie 11.20 i będzie zmierzać do Kościoła w Domaszowicach.

DRODZY ROLNICY!!!

     Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. To radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. To dzięki Wam codziennie na nasze stoły trafia polski chleb. Oddajmy wspólnie hołd spracowanym rękom polskiego rolnika.

dożynki 2019.jpeg

×

×

Przejdź do góry