Herb

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

O b c h o d y

 Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

połączone z odsłonięciem tablicy pamiątkowej ku czci poległych
za wolność naszej Ojczyzny

         Serdecznie zapraszamy na obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, połączone z odsłonięciem tablicy pamiątkowej, ku czci poległych za wolność naszej Ojczyzny, które odbędą się 2 maja 2019 r. przed budynkiem Urzędu Gminy Domaszowice.

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 14.00 na parkingu przy ulicy Głównej w Domaszowicach. W programie m.in. przemarsz pocztów sztandarowych Ochotniczych Straży Pożarnych  z terenu gminy, uroczyste podniesienie flagi, odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej ku czci poległych za wolność naszej Ojczyzny.  Dodatkowo pod Urzędem będzie można wysłuchać okolicznościowego występu przygotowanego specjalnie na tę okazję przez chór ze Szkoły Podstawowej w Domaszowicach. Na mieszkańców gminy czeka niespodzianka w postaci flag i chorągiewek, a na najmłodszych cukierki.

Z okazji zbliżającego się Święta Flagi zachęcamy także Państwa do wywieszenia flag na swoich budynkach. Wspólnie stwórzmy podniosłą atmosferę, która towarzyszyć będzie również obchodom rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Sprawmy, aby ulice w naszej Gminie zabarwiły się na biało – czerwono, przez co wyrazimy szacunek dla tego symbolu narodowego i będziemy kształtować postawę patriotyzmu.

 

        Wójt Gminy                                      Zastępca Wójta Gminy

 Urszula Medyk                                          Anna Bodzioch

 

×

×

Przejdź do góry