Herb

Wieści z Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego w Domaszowicach

Najlepsi w konkursach przedmiotowych

Konkursy przedmiotowe często nazywane olimpiadami to najbardziej prestiżowe zmagania uczniowskie. Przede wszystkim dlatego, że ich laureaci mogą liczyć na preferencje w przyjęciu do szkół średnich. W styczniu i w lutym br. w Zespole Gimnazjalno-Szkolnym w Domaszowicach odbyło się kilka konkursów, m.in. z języka polskiego, geografii, historii, chemii, z kolejnych przedmiotów odbędą się w najbliższym czasie. Do etapu wojewódzkiego do tej pory zakwalifikowały się trzy uczennice:  Wiktoria Wronka, Katarzyna Czuczwara z kl. VI szkoły podstawowej oraz Katarzyna Mentek z kl. III b gimnazjum. Wiktoria Wronka i Katarzyna Czuczwara wezmą udział w konkursie polonistycznym, do którego były przygotowywane przez panią Iwonę Nawolską, natomiast Katarzyna Mentek weźmie udział w konkursie chemicznym, do którego przygotowywana była przez panią Elżbietę Idzi. Uczennicom oraz ich nauczycielkom gratulujemy i życzymy sukcesów na szczeblu wojewódzkim.

***

Walentynki

Walentynki to święto wszystkich zakochanych obchodzone tradycyjnie 14 lutego. W szkole w Domaszowicach ten dzień był wyjątkowo świąteczny. Samorząd Uczniowski przygotował specjalną skrzynkę, udekorował szkołę, ogłosił konkurs pt. ”Walentynki dla przyjaciela, kolegi, sympatii”. Wśród uczniów Szkoły Podstawowej przez cały tydzień zbierane były kartki, laurki, listy. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 21 lutego 2012 roku na specjalnej dyskotece walentynowo-ostatkowej. Najwięcej walentynek otrzymali uczniowie klasy III SP. Konkursom i zabawom nie było końca, dopisywał świetny humor i była szalona muzyka, a uczniowie otrzymali słodycze ufundowane przez Radę Rodziców. Na dyskotekę uczniowie przybyli bardzo licznie, wykazali się własnymi pomysłami, zarówno w wyglądzie jak i przy uczestniczeniu w zabawach i tańcach.

ZGS w Domaszowicach - Walentynki.jpeg

ZGS w Domaszowicach - Walentynki1.jpeg

Wszyscy bardzo miło spędzili czas. Właśnie dla takich chwil warto poświęcić swój czas i wspólnie się bawić. W przyszłości na pewno będą organizowane podobne imprezy.

                                                                                                     Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: J. Lewicka, A. Lew

***

Dnia 17 lutego 2012 roku uczniowie Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego z klas I–III pojechali do Namysłowskiego Domu Kultury na przedstawienie pt. „Ortografia na wesoło”. Dzieciom bardzo podobało się samo przedstawienie, wspaniali aktorzy, ciekawe stroje oraz wesoła muzyka i kolorowe światła. Trudna ortografia okazała się wesoła i łatwa do nauczenia. Uczniowie oglądali przedstawienie z zainteresowaniem, prawie z „otwartymi buziami” i świetnie się bawili. Atrakcjom tego dnia nie było końca. Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się do Straży Pożarnej w Namysłowie. Tu niektóre dzieci odkryły, kim naprawdę chcą zostać w przyszłości. Panowie strażacy opowiedzieli o ciężkiej pracy, udostępnili wozy strażackie (dzieci mogły usiąść za kierownicą), zademonstrowali sprzęt pomocny w razie pożaru lub wypadku. Tak spędzony dzień wszystkim bardzo się podobał.

ZGS w Domaszowicach.jpeg

Zdjęcie0046.jpeg

Zdjęcie0047.jpeg

Uczniowie ZGS w Domaszowicach oraz opiekunowie serdecznie dziękują strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie za poświęcony czas oraz panu Wójtowi -Zenonowi Kotarskiemu za udostępnienie autobusu.

Alicja Lew

×

×

Przejdź do góry