Herb

Wieści ze Szkoły Podstawowej w Polkowskiem

Klub Bezpiecznego Puchatka

Szkoła Podstawowa w Polkowskiem w roku szkolnym 2011/2012 przystąpiła do programu edukacyjnego pt.: „Klub Bezpiecznego Puchatka”, którego zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa u najmłodszych uczniów. Program przygotowany jest przez firmę „Maspex” oraz markę „Puchatek” wraz z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz nauczycielami. Patronat honorowy sprawuje Komendant Główny Policji oraz Kuratorium Oświaty. Każde dziecko otrzymało książeczkę, która ma za zadanie pomóc w przekazaniu dzieciom niezbędnej wiedzy o tym jak być bezpiecznym na drodze,
w szkole i w domu. Również  rodzice otrzymali broszury informacyjne. W szkole będą prowadzone zajęcia dydaktyczne dotyczące bezpieczeństwa. Po przeprowadzeniu zajęć i uzupełnieniu książeczek szkoła nabywa prawo do posługiwania się Certyfikatem „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.

                                                                                  Maria Nowakowska

***

Karnawałowy czas – do zabaw zaprasza nas

Dnia 2 lutego 2012 r. w Szkole Podstawowej w  Polkowskiem odbył się „Bal karnawałowy” dla dzieci. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej przy muzyce bawiły się księżniczki, wróżki, biedronki, piraci, rycerze. Można było spotkać też Hawajkę, Smerfetkę, czy też chłopców przebranych za dziewczyny.

SP Polkowskie - Karnawałowy czas - do zabaw zaprasza nas (1).jpeg

SP Polkowskie - Karnawałowy czas - do zabaw zaprasza nas (2).jpeg

SP Polkowskie - Karnawałowy czas - do zabaw zaprasza nas (3).jpeg

Pomysłowość rodziców była fantastyczna, za co im dziękujemy. Za wymyślne stroje dzieci otrzymały nagrody rzeczowe. W czasie balu był słodki poczęstunek dla uczniów i nauczycieli, o przygotowanie którego zatroszczyli się rodzice. Odbyła się też sesja zdjęciowa, podczas której na pamiątkę zostały uwiecznione wspaniałe stroje wychowanków. W trakcie zabawy panowała miła atmosfera. Pani Dyrektor oraz pracownicy szkoły serdecznie dziękują Radzie Rodziców za pomoc w przygotowaniu imprezy.

                                                                                   Mirosława Mentek

×

×

Przejdź do góry