Zawiadomienie o zwołaniu III Sesji Rady Gminy Domaszowice w dniu 28 grudnia 2018 roku o godz. 13.00                             INFORMACJA! W dniu 24 grudnia 2018 r. Urząd Gminy Domaszowice będzie nieczynny! Czad i ogień!                                             Wybory do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zarządzonych na dzień 21 października 2018 roku                              GAZETA GMINY DOMASZOWICE - nr 5(10) 2018 wyd wrzesień                  Gospodarka odpadami komunalnymi (dodano harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2018 roku)             

Dziś jest: niedziela, 16-12-2018
Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Szukaj na stronie

Zamów newsletter

Nowinki z Publicznego Przedszkola w Domaszowicach

„Babcia i Dziadek najlepsi w świecie!
Wszystkim to powiemy, bo wy nie wiecie!”

W Publicznym Przedszkolu w  Domaszowicach dnia 12 stycznia 2012 r. uroczyście odchodzono Dzień Babci i Dziadka. Dzieci z wszystkich grup postanowiły w tym roku przygotować dla swoich dziadków „Jasełka”. Przedstawienie było bardzo wzruszające, wszystkie dzieci ślicznie recytowały swoje role. Podczas śpiewania kolęd do dzieci dołączyły  babcie i dziadkowie.

Nowinki z Publicznego Przedszkola w Domaszowicach (1).jpeg

Nowinki z Publicznego Przedszkola w Domaszowicach (2).jpeg

Nowinki z Publicznego Przedszkola w Domaszowicach (3).jpeg

Na koniec życzenia w imieniu wszystkich złożyła pani Dyrektor, a przedszkolaki odśpiewały „Sto lat”. Po części artystycznej przybyłych gości zaproszono na słodki poczęstunek, podczas którego wnuczęta wręczyły laurki. Miło było popatrzeć na dzieci przytulające się do swoich babć i dziadków, wszyscy dziękowali za piękne przedstawienie i przyjemnie spędzony czas.

***

Okres ferii zimowych – to czas na który czekają  również przedszkolaki. Jak co roku wychowawcy wszystkich grup zorganizowali w grupach pogadanki na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Przypomnieli ważne numery alarmowe i sposoby aktywnego spędzania czasu podczas ferii, aby zapobiec nudzie. Pocieszające jest to, że nareszcie spadł śnieg. Podczas takich profilaktycznych zajęć nauczycielki korzystają z plansz dydaktycznych, przeprowadzają pogadanki, uczą przez zabawę.

***

Na początku stycznia dzieci w grupach wspólnie z nauczycielkami przygotowywały prace plastyczne do ogólnopolskiego konkursu „Baśnie i bajki Unii Europejskiej”. Trzeba przyznać, że dzieci są uzdolnione plastycznie i są pomysłowe jeżeli chodzi o techniki wykonania prac. Umiejętności te są kształtowane na zajęciach plastyczno–technicznych, w których dzieci chętnie biorą udział. Wybrane prace zostały wysłane na konkurs. Uczestnikom życzymy powodzenia!

***

Trwają przygotowania do balu karnawałowego, który ma odbyć się w przedszkolu po feriach. Mamy nadzieję, że dzieci już myślą nad tym w co się przebiorą. Życzymy ciekawych pomysłów.