Herb

Wieści z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Polkowskiem

Okres przedświąteczny to czas przygotowania kiermaszu, Wigilii czy Jasełek. W oddziale przedszkolnym w Polkowskiem dzieci wspólnie z paniami wykonały choinki z papieru i kartki świąteczne, które wręczyły swoim rodzicom w przeddzień Bożego Narodzenia. W kolejnym dniu z tej okazji odbyły się zajęcia kulinarne, na których przedszkolaki piekły ciastka.

Wieści z oddziału przedszkolnego przy SP w Polkowskiem.jpeg

Przedszkole Polkowskie - pierniki.jpeg

Na początku zajęć dzieci rozpoznawały i nazywały produkty, które były potrzebne do przygotowania ciasta. Ciastka wykonały z ciasta maślanego i piernikowego. Samo pieczenie ciastek sprawiło dzieciom wiele radości i satysfakcji. Same mogły rozwałkować ciasto i wycinać foremkami różne kształty, a następnie udekorować upieczone ciastka.  Mieli również okazję poznać nie tylko wygląd, ale i smak ciasta, bo przecież wiadomo, że bez próbowania ciastek się nie obeszło. W degustacji upieczonych słodkości brały udział wszystkie dzieci, które swoimi wypiekami poczęstowały także personel szkolny.

Jolanta Wojciechów

***

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka według kalendarza przypada na dzień 21 i 22 stycznia. W tym roku w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Polkowskiem uroczystość ta została zorganizowana 12 stycznia, kiedy to odbyło się spotkanie z Babciami i Dziadkami.

Wieści z oddziału przedszkolnego przy SP w Polkowskiem - dzień babci i dziadka.jpeg

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim tym co najlepsze. Nikt inny nie ma tyle cierpliwości, tyle zrozumienia dla swoich wnucząt. W podzięce dzieci zapraszając Babcię i Dziadka przygotowały dla nich program artystyczny. Śpiewały piosenki, recytowały wiersze o miłości do babci, o wdzięczności za to, że dziadkowie zawsze mają dla nich czas, a także tańczyły.  Było wiele radości i wzruszenia.

Przedszkole Polkowskie - dzień babci i dziadka.jpeg

Przedszkole Polkowskie - dzień babci i dziadka (2).jpeg

Zaproszeni goście z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, a dzieci były szczęśliwe, że w ten sposób mogą wyrazić swoją wdzięczność. Po zakończonej uroczystości dzieci wręczyły dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i upominki oraz zaprosiły na słodki poczęstunek. Pani Dyrektor składając Babciom i Dziadkom życzenia, z uśmiechem potwierdziła, że jest to najpiękniejsze święto zarówno dla Dziadków, jak i dla wnucząt.

Dyrektor wraz z wychowawcą oddziału przedszkolnego dziękują rodzicom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku.

Jolanta Wojciechów

×

×

Przejdź do góry