Herb

WIEŚCI Z PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W DOMASZOWICACH

 WYCIECZKA DO BIADACZA

wycieczka biadacz1 (Copy).jpeg 

Dnia 25 maja, dzieci z naszego przedszkola wyjechały na wycieczkę do Biadacza, gdzie znajduje się Edukacyjne Gospodarstwo Ekoturystyczne. Podczas pobytu w gospodarstwie przedszkolaki miały okazję brać udział w zajęciach, na których nauczyły się jak piec ciemne, zdrowe bułeczki, sadzić cebulkę, karmić kozy. Bawiliśmy się w Indian, grali na instrumentach wykonanych z surowców wtórnych, malowali twarz, bawili na placu zabaw. Posiłek na świeżym powietrzu polepszył apetyt, dzieci chciały dokładki. Do przedszkola wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi.

wycieczka Biadacz (Copy).jpegwycieczka biadacz3 (Copy).jpeg

 DZIEŃ DZIECKA 

Jak co roku dnia 1 czerwca wszystkie dzieci mają swoje święto, czyli Dzień Dziecka. Tego dnia świętowały także nasze przedszkolaki, odbywały się u nas, ulubione przez dzieci, zabawy muzyczno-taneczne, konkursy, quizy, zabawy sportowe. Jak przystało na Dzień Dziecka, nie zabrakło słodkości i lodów. Odwiedził nas Pan Wójt, złożył wszystkim dzieciom życzenia w imieniu wszystkich pracowników Gminy Domaszowice i podarował słodycze. Ten specjalny dzień to także dobra okazja, aby przypomnieć przedszkolakom o ich prawach, ale także i obowiązkach, dlatego we wszystkich grupach odbyły się pogadanki na ten temat.

dzien dziecka (Copy).jpeg

 DZIEŃ SPORTU 

mala olimpiada sportowa (Copy).jpeg

W tym roku świętowaliśmy przez dwa dni, ponieważ 2 czerwca w naszym przedszkolu odbyła się Mała Olimpiada Sportowa. Celem Małej Olimpiady Sportowej jest kształtowanie wśród najmłodszych nawyków zdrowej i prawdziwej postawy sportowca, poprzez czynny udział w konkurencjach sportowych. Wszystkie dzieci podczas zmagań sportowych wykazały się dużą sprawnością fizyczną, siłą woli, wytrwałością, a także nauczyły się znosić drobne potknięcia i niepowodzenia z klasą. Odbyło się 5 konkurencji: skok w dal, przejście przez tor przeszkód, rzut piłką do kosza, strzelanie goli do bramki i przejście z woreczkiem na głowie.  W tej rywalizacji nie liczy się wygrana, ale chęć uczestnictwa, ruch i zdrowa zabawa. Z tej racji wszyscy zostali zwycięzcami i otrzymali złote medale, upominki oraz słodycze i lody. Olimpiada umożliwiła dzieciom prezentację swoich umiejętności sportowych, a także dobrą zabawę. Mała Olimpiada Sportowa stanie się naszą tradycją, przedszkolaki czekają na następną edycję za rok.

mala olimpiada sportowa1 (Copy).jpeg

 DZIEŃ SOKU- profilaktyka i zdrowie

dzien soku (Copy).jpeg 

Promocja zdrowia oraz wyrabianie zdrowych nawyków, to jedno z ważniejszych zadań przedszkola, dlatego nasze przedszkolaki w dniu 6 czerwca obchodziły Dzień Soku. Doskonale wiemy jakie znaczenie dla rozwoju dziecka ma odpowiednie odżywianie. Jednak czasami trudno jest namówić nasze pociechy do spożywania owoców i warzyw. Dzięki zabawom, pogadankom, konkursom i wykonanym pracom plastycznym, przedszkolaki miały okazje dowiedzieć się jakie witaminy zawierają soki i jak ważne są one dla zdrowego i prawidłowego wzrostu u dzieci. Udział w zabawach i konkursach nagradzany był naklejkami. Przedszkolaki piły zdrowy sok, który bardzo im smakował.

 IM PREZA RODZINNA 

dzien rodziny (Copy).jpeg

Dnia 9 czerwca nasze przedszkolaki razem ze swoimi bliskimi obchodziły Dzień Rodziny, na sali w Polkowskim. Na ten specjalny dzień dzieci przygotowały wspaniałe występy, były życzenia, wiersze, piosenki, tańce oraz przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Przedszkolaki podarowały swoim rodzicom kwiaty i laurki.

dzien rodziny1 (Copy).jpeg

Wszyscy biesiadowaliśmy przy wspólnym stole, rozmowom i śmiechom nie było końca. W tym dniu odbyło się także pożegnanie naszych dwóch dziewczynek, Helenki i Basi, które odchodzą od września do szkoły. Absolwentki otrzymały dyplomy, książki i zdjęcia pamiątkowe. Po występach przedszkolaki bawiły się z zaproszonymi na ten dzień maskotkami, królem Julianem, Minionkiem i kaczuszką Daisy. Maskotki prowadziły zabawy taneczne, konkursy, korowody. Największą popularnością cieszyło się malowanie twarzy, salę nagle wypełniły np. motylki, tygryski, Spider-Many, kotki.

dzien rodziny2 (Copy).jpegdzien rodziny3 (Copy).jpegdzien rodziny4 (Copy).jpegdzien rodziny5 (Copy).jpeg

ŻYCZENIA

Wkrótce wakacje, życzymy naszym przedszkolakom wspaniałego, słonecznego wypoczynku, wielu podróży, abyście powrócili do przedszkola z ciekawymi wspomnieniami. Jednym z ważnych zadań przedszkola jest bezpieczeństwo naszych dzieci, także poza terenem placówki, dlatego nauczycielki na zajęciach przeprowadzają cykl pogadanek na temat, jak należy zachowywać się, np. nad morzem, nad jeziorem, w górach, na wycieczkach w lesie, w gospodarstwie rolnym podczas żniw.  

×

×

Przejdź do góry